První hodina je fantastická. 10/10. Snad mi to ten open world a to co píše Feidias níže nezkazí. Ten let autem s Mickovo muzikou mi připomněl Prey, ale tady je ještě lepší.

Ten první interiér má skvělou atmosféru.
Tak MrMatty byl zklamaný z gameplaye: https://youtu.be/3ai3QqJWMIk
Prý hordy nepřátel kazí dojem z objevování. Jako neříkám, že to musí být lehké. Prey též není úplně jednoduchá hra, ale aby to nebylo spíš otravné. Jako ty záběry ze světa vypadají ale skvěle.
Vortex taky 7, ale v zásadě velmi pozitivní. Bude to chtít nějakej ten patch - mě třeba irituje miniaturní velikost vedlejších titulků, až nesmyslně. Při hraní v ruštině je to docela opruz.

Ale tohle jsou fakt výrazný plusy..

-Senzační, originální a doposud neviděné ztvárnění dystopického světa
- Skvělý příběh, postavy a jejich nativní dabing
- Ve správných momentech je akce skutečně šťavnatá a zábavná
- Dávkování správného poměru akce a hádanek v hlavních i vedlejších aktivitách + Level design a spousta skrytých zákoutí v hlavní mapě
- Vynikající filmečky a řízný soundtrack

A zing.cz taky dost pozitivní

@Fritol (20.02.2023 15:29): injekce dopaminu z toho jak úžasnej máš odhad nestačí? :)
Ale je možný že to ještě půjde trochu nahoru, dost recenzí ještě není.
@Paul (20.02.2023 15:04): To netvrdím, sú to len dojmy, ktorými sa oháňam na základe niektorých názorov. Tie mimo iné tvrdia i to, že grafická kvalita nie je ani zďaleka konzistentná, hoci uznávam, že na prvý pohľad to nepôsobí vôbec zle. No aj bez ohľadu na to sa mi zdalo od začiatku nereálne, aby Atomic Heart zbieral hodnotenia 80+.
@Fritol (20.02.2023 14:06): V zásade to pôsobí tak, že to nie je vonkoncom zlé. Akurát bolo od začiatku trochu naivné čakať od takto polarizujúcej a v niektorých aspektoch i podľa všetkého budgetovo pôsobiacej záležitosti prehnane vysoké hodnotenia na úrovni hier roku.
Na tenhle rusáckej výtvor jsem málem zapomněl, ale když je to na game passu "zadarmo", tak to asi taky vyzkouším.
Na MC zatím kolem 80ti, na OC kolem 70ti. Uvidíme kde se to ustálí.

Ale podle GG je to most bizzare game he ever played, takže už proto se na to těším :)
Kdo má gamepass tak už může hrát, stačí ve windows nastavit region Kirimati, není ani potřeba restart....už se stahuje :))

edit - tak staženo, ale nejde spustil. Son, I am disappoint.
edit 2 - s novym zelandem to jde, už hraju. 4K, DLSS quality, vše max a jede to 60fps..prvních pět minut :)
Za tři a půl hodiny by měly být recenze. Takže jakže jsme to tipovali?
Já: 86
BUMTARATA: 68
Fritol: 72

Co ostatní? :)
@Paul (01.02.2023 15:35): Podle toho trailer, ktery jsi tedy jak jsem pochopil cely nevidel, jsou tam nejake RPG prvky, vylepsovani tech glove schopnosti nebo tak neco. Action RPGs casto nebyvaji uplne RPG, takze nevidim duvod proc to tak nenazvat. Kazdopadne mam z toho stale trochu smisene pocity. V tom smyslu, ze to vypada az prilis dobre a ze to musi flopnout. :) Treba ted ocekavany Hogwarts Legacy se mi z gameplay traileru prilis nelibi, takze to ma sanci nakonec byt i docela dobre. :D
A další trailer....viděl jsem z něj první dvě minuty. To příběhový pozadí mi přijde zajímavý a vypadá to furt strašně dobře...jen mě tedy zaujalo jak to tam nazval "action RPG"...že to bude nějakej semi-open world, ok, ale RPG? No, jsem zvědav..
@Fritol (25.01.2023 21:59): Hmm, myslím si, že to nebude jediný případ. Obecně je toho teď hodně. S nepříliš velkou nadsázkou někdy říkám, že už žijeme v Cyberpunku. To co se předpovídalo na rok 2000 se děje teď.
@Bursoft (20.01.2023 20:27): též řešení, ale vypadá to docela rozsáhlé. Mám dvě děti a nerad spěchám:). Už mi není ani 25 abych trávil jarní prázdniny s Half Life 2 (a tohle bude minimálně, tak 5x delší tipuju).
Celkově ta hra ale vypadá fakt dobře musím říct. Jako já si jí určitě nekoupím hned po vydání, ale až bude na Series S ve slevě tak do toho možná půjdu když to bude mít dobré recenze a bude čas, což u mě znaména možná za pár let.