ArmA Tactics

ArmA Tactics THD

strategie > tahová strategie *
01.10.2013 PC
Arma Tactics je spin-off k sérii vojenských simulátorů, započaté hrou Operation Flashpoint: Cold War Crisis. Oproti zbytku série se však změnil žánr. Hra je tahovou strategií připomínající UFO: Enemy Unknown. Hráč ovládá čtyřčlenné komando, s kterým musí plnit různé mise. Například se jedná o získání určitého předmětu, dostání do místa extrakce, záchrana spolubojovníka nebo zneškodnění bomby. Přitom musí bojovat s nepřáteli od neorganizovaných milicí po ostřílené veterány za pomocí zbraní (útočné pušky, brokovnice, granáty, pistole atd.) odemykatelných postupem ve hře. Dostat se do cíle je vždy možné více způsoby. Lze jít do přímého útoku, ale také se můžete boji vyhnout.

Hráč si může vybrat mezi příběhovou kampaní a náhodně generovanými misemi. Příběh kampaně je zasazen do jedné středoafrické země, kde byl spatřen hledaný terorista Ibrahim Soltani. Váš tým má za úkol jej zneškodnit. Situaci však zhoršuje rostoucí napětí v zemi a vzrůst protiamerických nálad. Kampaň obsahuje celkem 5 misí.

Hra vyšla původně pro zařízení Tegra, později i pro Android a iOS a nakonec se dočkala i počítačové verze. Ve hře nechybí ani achievementy.

Když přeskočím chválu, tak mě zklamalo zejména, že nepřátelé na mě mohou někdy střílet přes pevnou překážku nebo na obrovskou vzdálenost. Jde…