Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

ArmA Tactics

ArmA Tactics THD

05.09.2013
01.10.2013
10.06.2016
54
9 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Arma Tactics je spin-off k sérii vojenských simulátorů, započaté hrou Operation Flashpoint: Cold War Crisis. Oproti zbytku série se však změnil žánr. Hra je tahovou strategií připomínající UFO: Enemy Unknown. Hráč ovládá čtyřčlenné komando, s kterým musí plnit různé mise. Například se jedná o získání určitého předmětu, dostání do místa extrakce, záchrana spolubojovníka nebo zneškodnění bomby. Přitom musí bojovat s nepřáteli od neorganizovaných milicí po ostřílené veterány za pomocí zbraní (útočné pušky, brokovnice, granáty, pistole atd.) odemykatelných postupem ve hře. Dostat se do cíle je vždy možné více způsoby. Lze jít do přímého útoku, ale také se můžete boji vyhnout.

Hráč si může vybrat mezi příběhovou kampaní a náhodně generovanými misemi. Příběh kampaně je zasazen do jedné středoafrické země, kde byl spatřen hledaný terorista Ibrahim Soltani. Váš tým má za úkol jej zneškodnit. Situaci však zhoršuje rostoucí napětí v zemi a vzrůst protiamerických nálad. Kampaň obsahuje celkem 5 misí.

Hra vyšla původně pro zařízení Tegra, později i pro Android a iOS a nakonec se dočkala i počítačové verze. Ve hře nechybí ani achievementy.


Poslední diskuzní příspěvek

Když přeskočím chválu, tak mě zklamalo zejména, že nepřátelé na mě mohou někdy střílet přes pevnou překážku nebo na obrovskou vzdálenost. Jde tedy o bug.
Jdu přízemím budovy a voják na střeše najednou na mě začne střílet skrz střechu. Nebo mám jednoho vojáka u nepřítele a dalšího na druhé straně mapy. A nepřítel najednou vystřelí (ač se netrefí) na mého vojáka na druhé straně mapy.
A další menší bugy.
No, teda... Verze 1.37 a na bugy narážím každou chvíli.

Kromě toho AI není zvlášť obdivuhodná.

Hra mě sice baví, ale těch bugů. Poté, co je ArmA pasována na krále válečných akcí, mě vývojáři silně zklamali. Ale ono i celkově to vypadá, že si jen zkusili něco jiného, aniž by to brali vážně. Skutečně to udělali nejjednodušší, co to jen jde.

Nehrál jsem ArmA, ale tohle je rozhodně ostuda.

A jeden bug znemožní dohrát misi a tím pádem znemožní hrát další misi.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.