ArmA II: Armáda České republiky

ArmA II: Army of the Czech Republic, ArmA 2: Army of the Czech Republic

30.07.2012

rozšíření

DLC k Arma 2: Combined Operations (spojení ArmA II a ArmA II: Operation Arrowhead), které do hry přidává jednotky armády České Republiky a kampaň o devíti misích odehrávající se na dvou nových terénech - Bystřici (60 kilometrů čtverečních) a Bukovině (24 kilometrů čtverečních). Mezi nově přidanou techniku patří například transportér Pandur, pouštní transportér Dingo, náklaďák T810, stíhačka L-159 Alca, BVP, modernizovaná verze tanku T72, české verze vrtulníků Mi-24 a Mi-17. Přídavek zároveň přidává i nové zbraně jako 805 BREN a Scorpion EVO. Dalšími novinkami je možnost zatopení jakékoliv oblasti na mapě a využití pátracího psa.

Občanská válka v Bystrici se blíží ke svému konci, ale milice plukovníka Mijoviče stále terorizuje místní obyvatelstvo. Proto jsou do oblasti vyslány české jednotky, aby obnovily pořádek. Navíc čeští vojáci v Tákistánu musí bránit projekty na obnovu země.

DLC je možné vyzkoušet v lite verzi, která je zdarma, ale neobsahuje mise a modely mají horší kvalitu textur a zvuků.

Nedalo mi to, za těch pár korun jsem to teď o Vánocích koupila, to bude ještě hodně zajímavé...

DLC, který do Army II přidá naší českou armádu, jsem jakžto chronickej armaholik nemohl minout, ač jsem se k němu dostal až nyní - víc jak 5 let od vydání!

Přínosem je určitě česká vojenská technika - velmi rád jsem vyzkoušel například BREN nebo OT PANDUR. Možná ta zakázka byla opravdu předražená, to nemůžu posoudit, ale já byl s tímto transportérem nadmíru spokojen!

Kampaň obsahuje asi osm misí a ty jsou opravdu různorodý. Přes průzkum rozsáhlé zalesněné oblasti, tajnýho nočního útoku speciálních sil na Tákistánský vůdce, pilotování helikoptéry, pilotování letadla, psovod, až po záchranu civilistů z povodní zatopené oblasti (což je spíš odpočinková mise na závěr - bez stresu, střelby nebo časovýho limitu).

Taky je součástí DLC jedna samostatná mise (která stojí mimo kampaň) hra se chvástá, že při každém spuštění se generuje znovu a unikátně. To je sice pravda, ale je tak snadná, že mi zabrala asi 10 minut (nebo se generuje RANDOM i obtížnost?), zde se autoři moc nevytáhli. Radím, této se raději vyhněte.

Celkově se jedná o slušnej přídavek. Škoda jen, že pilotní mise je nutné projít, aby se člověk dostal dál v kampani - musel jsem se to s letadlem prostě naučit (na klávesnici a myši) a přiznám se, že to byla jediná mise, která mě opravdu nebavila - bude to ale jistě subjektivní.

Dvě nový mapy (údajně jsou to přepracované výseky Černorusi?) mi hrozně připoměly (a teď nevím přesně) Eden? Ten hrad na Bukovině s tím statkem poblíž - mám dojem že tady kluci remasterovali starej Flashpoint. Jistej si nejsem. Ale bouchlo mě to do očí, možná se pletu...

O obecných pozitivech ARMY asi nemá smysl se příliš rozepisovat, možná jen heslovitě: Neomezený pohyb po obrovskejch mapách, balistika, simulátor vojenství, skutečné zbraně a technika, hardcore obtížnost + zcela bez HUDU (při vhodném nastavení).

Více v komentáři k ARMA II.

Doporučit můžu všem arma-nadšencům. Já se bavil dobře až do konce (pouze v kokpitu jsem mírně skřípal zubama). Možná i ta čeština je trochu do uší bijící, já jsem to ale zkousnul. Nutno se předem obrnit. ;)

"DRUHÝ, NASTUP DO.... AUTO. JAKO ŘIDIČ NASTUP DO."
"PROVEDU!"

85%

Pro: ARMA - pozitiva původní hry!, různorodé mise, dost novinek, česká armáda.

Proti: Negativa původní hry, čeština, některý mise byly trochu odfláklý (třeba hned ta první), BUGY.