Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Anomaly Defenders

29.05.2014
24.09.2014
59
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Anomaly Defenders je hra ze série Anomaly, kde hráč bojoval proti invazi mimozemských vetřelců na Zemi, ve stylu tower offense (obrácený koncept tower defense). Nyní ale dochází ke změně strany i konceptu hry.

Hráč se ujme role mimozemských vetřelců a musí bránit jejich domovskou planetu před útokem lidských jednotek. Dostává tak k ruce různé varianty věží a musí zastavit pozemský útok na důležitá jádra planety. Jedná se o typy věží, které hráč mohl již potkat v předešlých hrách, navíc je zde může vylepšovat a zlepšovat jejich sílu a vlastnosti.

K dispozici jsou i schopnosti, které na moment zvýší účinnost věží, opraví je atd... Je tu i technologický strom na zlepšování vlastností věží, mimo mise, kde se dostávají body za jejich splnění, při zvýšené obtížnosti pak hráč dostane více bodů k vylepšení. Kampaň nabízí 24 misí a tři různé stupně obtížnosti.


Poslední diskuzní příspěvek

Na začátku mi připadalo, že je to super nápad obrátit strany a hrát za emzáky. Jenže tohle nadšení asi u páté mise (z celkových 24) vystřídal pocit nevyužitého potenciálu a vydržel až do konce. Teď je z toho docela "obyčejná" (i když pěkná a celkem stylová) tower defense hra. Místa na stavění je málo, takže má hráč málo prostoru pro vlastní nápady. S rostoucí obtížností navíc ubývají útvary, za kterými se dá krýt, takže nezbývá než do první linie postavit to nejtrvanlivější.

Autoři se vyďobli na postupně gradující příběh, který byl, alespoň pro mě, tahounem u předchozích dílů. Slabé intro a neuspokojivý závěr mě také nepotěšily. Výborný je oproti tomu soundtrack (dohromady něco přes 10 minut hudby).

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
11 bit studios vzalo svoji sérii Anomaly a tentokrát otočili úlohu hráče a vrátili ho do pozice obránce mimozemšťanů. Tam kde dříve hráč vedl svoji skupinu jednotek proti přesile věží, nyní musí naopak budovat ty věže a ubránit se proti zástupům nepřátelských jednotek.

Udělat z tower offense klasickou tower defense je zajímavý nápad i prohození stran působí svěže. Hra je více náročnější a taktičtější. Když se nepřátelé hrnou ze čtyř stran, navíc se zde nově objevují letecké jednotky, tak je potřeba dobře rozvrhnout obrany kam dat jaký typ věže, kterou vylepšit za těžce nashromážděné peníze a kde využít speciálních schopností jako je oprava, větší dostřel nebo síla věže, EMP, štíty nebo vůbec který zničí věž a přilehlé jednotky.

Navíc za body po dohrání mise, se dá spoustu věcí vylepšit v technologickém stromu. Každá věž má tři stupně vylepšení kdy více vydrží, zvýší dostřel a poškození. Lze vylepšit i pasivní věci jako je levnější nákup věží, lepší kurz při jejich prodání či základní výdrž.

Těch 24 misí dá celkem solidní herní dobu okolo 9 hodin. Pro fandy série Anomaly a všechny věžičkáře jasná volba.
+10