Opravdu nechápu ta malá hodnocení. Právě jsem to s kámošem dohrál (PC) a oba jsme si to parádně užili. Jasně, není to úplně AAA, ale rozhodně bych to nenazval takovým propadákem, na jaký to podle hodnocení vypadá...
@Fritol (19.12.2021 08:53): Já neříkám že jsem čekal něco jinýho. Jen prostě jako fanoušek vetřelců jsem to chtěl zkusit (zdarma v gamepassu), a zjistil že je to přesně tak nudný jak jsem se obával. Samozřejmě nikomu neberu že vás to mohlo bavit. Já raději ten styl Isolation nebo AvP. Možná kdyby to aspoň bylo first person tak bych u toho vydržel déle, ale tohle...nope.
@Paul (19.12.2021 02:02): Jakože jo, ale cos čekal? :D Je to coop akce po vzoru L4D, snad nikdo do toho nejde s tím, že to bude Isolation, ne? To mi nepřijde moc fér to takhle sejmout, ač žádný zázrak to ofc není. A atmosféru to docela má tbh, jen je potřeba tomu trochu věnovat čas, ale jak říká Korbitch, chce to spoluhráče, sám to nemá cenu.
@Paul (19.12.2021 02:02): To já zase vzdal Halo. I když kámoš to chce zkusit v koopu. Jo, chápu tě. Náhled na loď na orbitě, vybrat postavu, přesun do doku. Postavy telepati, žádný lip-sync, hurá na ně. Jasně, absolutně žádná omáčka jako má Division, atmosféra taky nic moc. S Isolation radši nesrovnávat. Sám bych to nehrál. Chce to dobrýho kámoše nebo dva a nebrat to tak vážně. Pak to jde.
Pravý opak Alien: Isolation. Kosení hromad xenomorphů bez ladu a skladu, neexistující atmosféra..po půl hodině uninstall.
@Korbitch (15.09.2021 05:49): Co jsme opakovali některé mise na normal, tak byly vždy stejné se stejnou náplní. Nic se neměnilo. Zda se něco mění na vyšších obtižnostech netuším, to už jsme nezkoušeli. Každopádně ony ty mise jsou silně lineární a příběhové, tzn ke spoustě věcem tam dostaneš komentář a mají své místo prostě, takže se mi nezdá, že by se něco mělo výrazně měnit.

Ona ta hra sice je lineární po vzoru L4D, tzn. jdeš neustále kupředu a po určitých částech máš lékarny, doplnění munice apod a zase jdeš dál, ale jinak z toho asi vývojáři chtějí mít něco jako Killing Floor, protože za ten jeden průchod jsem si ani nevymaxoval jednu classu a loot byl taky poměrně mizerný. Asi počítají s tím, že to člověk bude hrát furt dokola a zvyšovat obtížnost aby si maxoval classy a odemykal zbraně, vybavení a perky.
@Fritol (13.09.2021 20:36): Ne že bych na to neměl, ale za cca deset hodin jim litr dávat nechci. Údajně se ty mise dají opakovat s tím, že pokaždé se tam snad dělá něco jiného nebo jak jsem to pochopil. Tzn, dostaneš se i na jiná místa v těch lokacích nebo běháš furt tu samou trasu?
Fajn hra ale teda katastrofální PS4 verze. Nedrží to stabilních 30fps, při větší akci naprosto šílené dropy. V jedné misi mi to zamrzlo klidně i na půl minuty snad. Pak samozřejmě bugy, v texturách se zasekávají nejen nepřátelé, ale i hráči. Nicméně ze všeho nejhorší je, že během nějakých dvou týdnů, co jsme to hráli, to mělo tři updaty a každý(!!!) stahoval 14GB, i když na PS5 to stahovalo třeba jen 1,5GB. Asi to mají po nějakých balíčcích a při sebemenší opravě to stahuje vždy stejně. Navíc ta hra ani nevypádá vůbec nextgen, je to docela slabota i na lastgen, takže opravdu jen odfláklá optimalizace. A takhle šíleně dlouhé loadingy jsem snad nezažil ještě.

Jinak ale překvapivě dobrá akce na budget. Atmošku to má, výzva minimálně na gamepadu to je taky docela, level design v pohodě a množství různých nepřátel a zbraní taky ok. Hrát nextgen nebo PC verzi, tak tomu určitě přidám tak 10%.
Bere někdo PS verzi a nemá spoluhráče? S Ronikem by nám bodl třetí člověk ještě. :)