Aliens: Colonial Marines - Stasis Interrupted

23.07.2013

rozšíření

Stasis Interrupted je štvrtým, a zároveň posledným, DLC pre Aliens: Colonial Marines s novou kampaňou pre jedného hráča. Z hľadiska deja slúži ako prequel popisujúci zapojenie desiatnika Hicksa do nastávajúcich udalostí. Konkrétne mapuje 17 týždňovú medzeru medzi koncom filmových Aliens a začiatkom pôvodnej hry, zároveň tak dopĺňa mytológiu votrelčieho univerza.

3 akty, 4 nové singleplayerové misie, 3 hrateľné postavy - to sú hlavné devízy tohto prídavku. Taktiež pribudol systém achievementov a zážitok je možné prehĺbiť aj v co-ope. DLC bolo vytvorené v spolupráci dvoch štúdií, Gearbox Software a Darkside Game Studios. Dostupné je buď samostatne alebo ako súčasť edície Aliens: Colonial Marines Season Pass, ktorá zahŕňa aj predošlé rozšírenia (Bug Hunt, Reconnaissance Pack a Movie Map Pack).

tak jsem si dnes při ACM pustil film Aliens rozšířenou edici...ach ta nostalgie...

Naprosto tragické DLC, které dělá všechno špatně. První dvě mise ještě jakžtakž OK, ty další dvě už jsou neuvěřitelná pitomost. Nejen souboje s humanoidy, ale hlavně dokola se respawnující alieni, absolutně pakoistická AI Hickse a frustrující face to face bitky v jeskynním systému. Ztráta času a peněz.

V komentáři na původní hru jsem nezmínil ještě jeden bug, který se se hrou na Steamu táhne. Po jejím vypnutí totiž dochází k opětovnému puštění. Původně jsem si myslel, že se jedná o problém na mém PC, ale když jsem viděl v rohu obrazovky vyskakující několikanásobný pop-up spuštění hry jednoho známého, bylo mi jasné, že v tom nejsem sám. Ostatně proč to opravovat, že jo...
Jelikož se jedná o datadisk odehrávající se před událostmi v hlavní hře, není nejspíš k podivení, že jsem začal právě ním.

Rozdělení děje do několika částí, které projdeme vždy s jinou herní postavou mi sice moc nesedlo, ale jinak musím hru vcelku pochválit. Jako prequel k původní hře to zafungovalo dobře. Vyčíst samozřejmě musím přílišnou hektičnost – alienů bylo moc, vydrželi příliš.

Více v komentáři k A:CM

75%

Pro: ALIENS, atmosféra, hudba + zvuky, prostředí, LV-426

Proti: Více herních postav, množství nepřátel, hektičnost

Stasis Interrupted mi dlouho unikala. Zvláště fakt, že má dovysvětlovat napojení na filmovou sérii, mě dlouho frustroval. Když jsem si toto DLC konečně sehnal, pustil jsem se do něj s opravdovou chutí.

S první započatou minutou ale přišlo velké zklamání, fakt že si tu nezahraju za ultimátního mariňáka Hickse, tak to pokazilo dojem. Horší ale byl další fakt, že když jsem bojoval po jeho boku, tak ten "kreten" nebyl schopen žádné pořádné obrany, či útoku. AI je opět docela dost žalostná. A místa v kampani, která jsem projížděl na po desáte svědčí jen o tom, jak jsou některé části nevyvážené.

Chybí tomu delší herní prostor, hra by si zasloužila o deset hodin více.

Na druhou stranu jsem si ale užíval u hutnou atmosféru, která se místy dala krájet Lisbeth, která se snaží proplížit kolem "alienů" a corporátů, aby nalezla své příbuzné.....schovávání se ve skříni....atd.. A několik solidních přestřelek stálo také zato.

Ikdyž příběhové napojení působilo kýčovitě tak 55% tomu dám.