Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Společnost 20th Century Fox poskytla vývojářům z Creative Assembly tři terabajty dat z archivů k původnímu Vetřelci, včetně poznámek o rekvizitách a scénografii, fotografie ze zákulisí, videa a původní nahrávky zvukových efektů k tomu, aby pomohla vývojářům vytvořit autentickou atmosféru známou z Vetřelce. V těchto datech byla také původní hudba, jejíž části Creative Assembly znovu nahrála s orchestrem, včetně několika hudebníků, kteří se podíleli na soundtracku k původnímu filmu.

Příběh

Hardware

Minimální sestava:
Operační systém: Windows 7 (32bit)
Procesor: 3.16 Ghz Intel Core 2 Duo E8500
RAM: 4GB RAM
Harddisk: 35GB volného místa na instalaci
Grafická karta: 1GB DirectX 11 (AMD Radeon HD 5550 nebo Nvidia GeForce GT 430)
Broadbandové internetové připojení

Doporučená sestava:
Operační systém: Windows 7 (64bit)
Procesor: čtyřjádrový AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz nebo INTEL Core 2 Quad Q9650 3.0 Ghz
RAM: 8GB RAM
Grafická karta: 2GB DirectX 11 (AMD Radeon R9 200 série nebo Nvidia GeForce GTX660)
Cinematic Tools, TAA quality improvements mód. Odstraňuje totiž ze hry rušivé mihotání se hran lesklých povrchů (a je opensource): https://github.com/aliasIsolation/aliasIsolation/releases

1) Nastavte v alien:isolation:

Anti-aliasing must be set to SMAA T1x.
Chromatic Aberration must be disabled.
Motion blur must be enabled.

A ukončete hru.

2) Stáhněte výše zmíněný mod, současná verze je 1.0.6 a soubor se jmenuje aliasIsolation-1.0.6.7z. Rozbalte to někam ve svém počítači, je jedno kam. Já to rozbaluji do složky se hrou.

3) Zkoukněte soubor "aliasIsolation-1.0.6/README.txt" ;)

4) Pusťte "aliasIsolation-1.0.6/aliasIsolationInjectorGui.exe", vyskočí Vám okénko, zadejte cestu k AI.exe a klikněte na "Launch Game"

5) Ve hře můžete explicitně zkontrolovat, jestli mod funguje pomocí jeho vypnutí zkratkou ctrl+delete a opětovným zapnutým pomocí ctrl+insert .. Rozdíl by měl být naprosto zjevný a patrný.

6) Pokud pustíte hru normálně přes AI.exe a ne přes výše zmíněný "aliasIsolationInjectorGui.exe", tak se mod nepoužije. Mod ve hře nic nemění.

7) enjoy

Easter eggy

Ve čtvrté a šesté kapitole můžete najít malé origami jednorožce. Je to to samé origami, které je k vidění ve filmu Blade Runner od tvůrce prvního Vetřelce Ridleyho Scotta.
Ve hře jsou dva odkazy na androida Ashe z původního filmu.

1) Dříči Joeové si občas zaběhají na místě.
2) Jedna z mrtvol má v ústech nacpaný časopis.

Ostatní

Design vetřelce byl navržen tak, aby vypadal podobně jako originální Gigerův návrh pro první film, včetně viditelné lebky pod zpola průhlednou hlavou. Oproti původnímu filmu (kde připomínaly lidské) má však ve hře více prohnuté nohy, a to kvůli tomu, aby vetřelec měl ve hře odlišný typ chůze, který slyší hráči.
Tvár a motion capture Amande Ripley poskytla waleská herečka Kezia Burrows a nadabovala ju Američanka Andrea Deck. Jej vzhľad je však založený aj na aj fotografii herečky Elizabeth Inglis za mlada, ktorá prepožičala tvár tej istej postave na fotografii v rozšírenej verzii filmu Aliens. Elizabeth Inglis je pritom zosnulou matkou Sigourney Weaver, ktorá stvárnila Ellen Ripleyovú vo filmovej ságe.
Za 3 mesiace od vydania hry sa predalo cez 1 milión kópií. Kreatívny šéf Alistair Hope: "Chceli sme vytvoriť hru s Votrelcom, akú sme vždy sami túžili hrať. Podla tohoto záujmu sa zdá, že sme uspeli, keď sa našlo milión hráčov, kterých Isolation zaujal."
Přestože je hra zasazena do budoucnosti, technologie ve hře odpovídá designům ze sedmdesátých let, aby připomínala a vypadala podobně jako v prvním Vetřelci.
Umělá inteligence vetřelce byla naprogramována tak, aby aktivně lovila hráče pomocí pohledů, zvuků a pachů místo předem nadefinovaných cest. V průběhu hraní se vetřelcovo chování postupně mění s tím, jak se setkává s hlavní postavou, čímž vytváří dojem, že se učí hráčovy způsoby a přizpůsobuje tomu svou strategii lovu, včetně schopnosti vetřelce zkoumat "druhotné podněty". To znamená, že pokud si vetřelec například všimne, že je otevřen vzduchový uzávěr, bude hledat, kdo to udělal.
Vetřelec ve hře vydává charakteristické zvuky, díky kterým může hráč poznat, co chystá. Například vřískot monstra může znamenat, že se chystá zaútočit, jiné zvuky mohou indikovat, že vetřelec něco zahlédl, hledá nebo naopak ztratil Vaši stopu.
Úrovně ve hře jsou navrženy tak, aby byly nelineární, s mnoha vchody a východy v každé místnosti. To zaručuje pro hráče, ale i pro vetřelce, alternativní cesty pro úprk či útok.
Do hry postupně vyjde 5 SP DLC - Corporate Lockdown, Trauma, Safe Haven, Lost Contact a The Trigger. První vyjde 28.10. Další do března 2015.
Tenisky které lze nalézt na palubě Sevastopolu, jsou stejného typu jaký má na nohou Ellen Ripley ve filmu Alien.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 2 hodiny 36 minut a 08 vteřin.
Facehuggeři se vždy ohlásí hlasitým zapištěním ve chvíli, kdy odhalí Amandu.
Na Vetřelce kromě plamenometů a molotovů fungují ještě trubkové bomby. Přesný výstřel z palné zbraně ho může na krátkou chvíli vyvést z rovnováhy, ale poskytne vám to čas maximálně na vytažení vhodnější zbraně.
Nouzový přístupový kód je při používání přístupové ladičky zobrazen jako bitmapa