Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Albert and Otto: The Adventure Begins

Albert & Otto: The Adventure Begins

28.10.2015
10.01.2018
16.01.2018
kompatibilní
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Plošinovkový Albert & Otto: The Adventure Begins vypráví příběh malého chlapce Alberta, který se stane svědkem traumatizující události. Do hrozivých temných spárů bez tváře totiž padla jeho mladší sestra Anna. Jak se temnota zčistajasna objevila, tak se i vypařila. Pouze zajda Otto, Annin plyšový kamarád, je to jediné, co zůstalo jako hmatatelná památka. Albertem začne lomcovat vztek. Není se čemu divit, tento podlý čin by zaručeně dopálil i ty nejotrlejší lidumily a kliďasy. Klučina proto popadne to nejdůležitější: svou bambitku a ušatého sirotka Ottu, a vyráží na zteč na vlastní pěst; na místa, jež zná jenom z obrázků, aby svou sestru navrátil zpět domů. O tom, že nepůjde o žádnou procházku růžovým sadem, svědčí už první vážnější "problém", a to ostřížím zrakem sledující, hladové vrány na větvích stromů, které netrpělivě vyčkávají až polevíme v pozornosti.

Základní mechanismy nijak nevybočují z řady skákacích plošinovek. Hopsání, překonávání překážek a likvidace nepřátel si věru hráč užije dosytosti. Eliminace protivníků probíhá prostřednictvím Albertovy bambitky, arzenál se později rozroste i o schopnost telekineze, díky níž se solve-puzzle možnosti rozšíří o nečekané směry. V neposlední řadě pak nesmíme zanedbat červeného Ottu, jehož přítomnost nezahrnuje jen morální podporu. Ušounovi připadne veledůležitá side-kicková podpůrná pozice, např. svou vahou pomůže zalehávat dlaždice, čímž na moment učiní uzavírající se vrata průchodnými. A na závěr ještě jedna důležitá informace, kdykoliv Ottíka někde "zanecháme", zatímco plníme nějaký klíčový rébus, musíme ho opět zpětně uzmout do svého vlastnictví, abychom se v ději někam pohnuli.

Barevná stylizace je odstupňovávána v rudo-černo-šedých tónech. Doprovodná příjemná hudba dopomáhá zapomenout na starosti všedního dne.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.