Možná už to tady je, ale našel jsem výborný program na změnu rozlišení, až na 1920x1080 a na rozdíl od oE2WideSetup, tenhle se jednoduše instaluje a přidává další feature, jako že likviduje mapy se sněhem (to je ale nápad, obilí v zimě), zvyšuje populační limit na 1000, a podobně. Jmenuje se Userpatch.
Na obtížnost hardest, resources normal, nejsem schopný porazit víc než dva nepřátele. Slyšel jsem že jsou i takoví, kteří jich dokážou porazit pět. Není mi jasné, jak na to jít, když vás obklopí hrady ještě předtím, než se stihnete rozvinout.
Zkoušel už někdo AoFE? Případně našel by se někdo, kdo by dal hru či dvě v multiplayeru, nejlépe hromadně, jak jsme to provozovali dva roky zpátky? Proti té vylepšené AI se totiž zatím příliš nechytám.
HonzaCZ: Já ti nevím, já jsem občas rád, že stíhám dělat jednu věc :)
AoM hrajeme docela často ve trojici s kámošema proti PC přes Tunngle. Proti živým hráčům bych se asi fakt nechytal, protože si sotva dáváme AI :)
Pokud by měl někdo zájem zahrát AoEII dnes nebo v týdnu tak kdyžtak napište.
Pratele a fandove mam problem s hrou nie a nie spustit v nej zvuky ,,,Age of Empires 2 ka slape bez problemov,,,ale Expansion resp Conquerors nie a nie spustitzvuk,,,poradte pomozte,,,, prosim
Jo, měl by dnes někdo zájem záhrát Age? Účast přislíbil Gunár, a pokud Bůh (křemíkový) dá, tak i Kekelli.

- kolem 22:00 plus/mínus či jak se to ostatním hodí.
Díky za info. Čekal jsem podobnou odpověď, netušil jsem ale, že ten bonus je tak brutální. Teď je mám ještě radši :-)
Záleží na tom, jaké upgrady pro ně můžeš vynalézt, ale obecně myslím, že skirmisher má bonus proti všem jízdním jednotkám, snad až na jednu, proti které není příliš účinný, ale z hlavy teď nevím.
Takový drobný technický, jak to je s jízdními lučišníky? Mají proti nim bonusy skirmisheři, kopínici či obojí?
Ja bych si i zahral, ale nejak uz nemam moc casu, takze se mi taky nechce slibovat nic dopredu.
Pokud se náhodou nějak hluboce neponořím do Spinozy, přidal bych se také.
Thellwin hrát chce, ale nerad něco slibuje, kdyby pak náhodou nemohl, takže když bude Thellwin přítomen, rád se přidá :)
Kdo by zahrál v pátek Age? (eventuálně i dnes)

A zatím už byl přesvědčen Gunár :)
Takže dnes? (Upřednostňoval bych v těch 21h, případně i trochu dřív.)
Kromě soboty bych měl být k dispozici po celý týden, tedy pokud mne nezkosí zákeřná choroba.
Takže s předstihem, kdo by měl zájem zahrát Age v týdnu (nejlépe o víkendu dva týmy po třech)?
Zkuste se domluvit víc dopředu než večer na ten samý večer, já bych dal taky.
Neměl by dnes někdo zájem zahrát mp? (dnes spíše dříve - kolem 18h-21h)
Díky za hru, příště si dám většího majzla na to, aby mi nepřátelský hradby nevyrůstaly přímo před očima.
Ve 22h bych se možná přidal (ale nemusíte na mě brát ohled).
Aha, díky. Asi je budu muset někdy odzkoušet, já měl za to, že jsou vážně k ničemu.
Paul von Talaczek, Thellwin: Ty pralesní slepice jsou použitelné? Já měl za to, že slouží jen jako slabší průzkum či kannonenfutter.
Vážně pěkná hra :-) Když už jsem neměl převahu na moři a nechal si ukrát 2 relikvie, tak aspon tu obranu jsem musel utužovat.
Tak dohráno, ale byla to jedna z nejtěžších her, co jsem hrál. Měl jsem převahu všude a ne a ne ho dobýt :)
Teda nevim, jak kdo, ale já na Cata nedám dopustit - má rychlejší útok než jakákoliv jiná jízda + s unikátní technologií dělá splash dmg a opravdu jediný účinný counter je mass archers, ale jakožto jízdní jednotka si poradí i se střelci, i když nemá takové pierce brnění jako paladin. A dokonce vyloženě antiriding jednotky - kopiník, velbloud a mameluk mají minimální bonus v boji proti Cataphractovi. Sice záleží i velikosti popky, ale už grupa 45 Cata je skoro nezastavitelná síla. (vs stejný počet jiných jednotek)
MCZ: Na celém Byzanci je akorát ten Cataphract o ničem, jinak paladini jsou nekompromisní a mají snad nejvíce upgradů vůbec. Kanónové věže a tak.
Povedená hra - mapa vypadala slibně. I když jsem padl zase jako první pod náporem Thellwinových janičářů :)
Sice nevěřím v úspěch, ale kdyby náhodou ... jsme dva, nenajde se ještě někod na hru? :)
Je fakt, že ti majští EW jsou docela dobrý counter na všechno, si vezmi tu hru s Drolinem, jak ti paladini padali jak kobylky, když na ně ti orlíci naběhli ;-)
Tak teprva tedka jsme s Thellwinem zkončili hru a to ještě není u konce, hodilo nám to dva ostrovy a já celou dobu odrážel invazní vojska ;-) Akorát že na moři mají Korejci jednoznačnou převahu oproti Mayům... to nebyl moc dobrý random :-)
RNDr. Gunár Pavel: Klidně=) Teda spoluhráče už mám, ale tak uvidíme, jak se domluvíme na místě, třeba se zahrajem úplně jiný mód. Div Světa nebo tak něco=)
Say: Budeš mé vazalské království zaměřené na dodávání šutru? Já už tu tvoji obranu nějak zvládnu, možná..
PvT - ready jsi možná pořád, ale když nastane ta pravá chvíle, tak ready zrovna nejsi :(
Rozhodli jsme, že to ukončíme dřív, i když bych asi vyhrál - nashromáždil jsem 4 relicy v chrámu, takže by rozhodlo množství zlata, ale vyruchal jsem Thellwinovi základnu taky docela slušně :-)