Nejlepší RTS na Xbox Series. Autoři vyřešili ovládání na controlleru na 1*. Na 4k 55" OLED TV je to doslova pastva pro oči. Kdyby mě tenkrát někdo před léty (v době vydání původního AOE II) řekl, že jednou budu hrát tuhle RTS legendu na konzoli s ovladačem v ruce, nevěřil bych mu, že je to možné, a světe div se, stalo se. :)

A jak tak koukám autoři podporují i K+M na Xbox Series https://support.ageofempires.com/hc/en-u ... oard-and-Mouse-Setup Moc hezká péče, ale stejně to budu hrát na controlleru.
Hmm zkusil jsem nejaky ty kampane na normalni obtiznost a ...... dostal jsem silene na prdel. Si to tak tezky nepamatuju. Holt budu muset zaradit lehkou obtiznost :D
@Ross (14.06.2021 21:15): S kamarádem jsme se o tom zrovna letos bavili. On je velký AoE fanda a právě jsme říkali, že kdyby je tam dali, tak by dávalo smysl dát tam vozy a houfnice. Člověk se občas trefí a ani o tom neví. :)
@AlieN (04.05.2021 01:13): Vždyť je to jeden z nejvíce ikonických zvuků hry, společně s "Wololo" tedy... :-) Ale prý existuje něco jako "Attack horn and bell disabler", měl bys ho najít v nabídce modů ve hře.
Dá se nějak vypnout ten neuvěřitelně otravný zvuk oznámení že na mě někdo někde útočí - to hlasité troubení?
Nechce se mi hrát úplně bez zvuku, ale zdá se mi že nebudu mít jinou možnost.
@Radecker (25.11.2020 20:47): O těch Hunech to možná máš z mého AoE II:HD komentáře. :) A za to se stydím, není to pravda a měl bych to umazat.

Jak psal MKLDR, hra je vybalancovaná. To jsem měl právě na mysli, když jsem psal, že tvůrci hře věnují velkou pozornost a péči. Průběžně vychází patche, které udržují všechny civilizace vyvážené. Profíci často hrajou random, nebo preferují bonusy do ekonomiky. Ale je to čistě o preferenci, ne o tom, že by to bylo (výrazně) lepší/silnější.
@Radecker (25.11.2020 20:47): Co tak vím, pozice "nejlepšího" národa se docela obměňuje v závislosti na současné verzi hry (tedy balancu), ale mám teda za to, že žádný národ není výrazně lepší než ostatní, protože hodně záleží i na typu hry a mapy (např. námořní mapy). Viz ten doporučený Spirit Of The Law.
@H34D (25.11.2020 20:39): Jo jo, já jsem si rád přečetl komentář z trochu jiného úhlu, než jak tu hru znám já. Remaster je každopádně boží. Já hraju výhradně SP a těch kampaní co tam je, to je paráda. Akorát tam pořád chybí ti Češi no :-) Mimochodem, využiju tvé znalosti a zeptám se, jestli je v AoE2 nějaký národ pověstný svou převahou nad ostatními. Četl jsem něco o Hunech, protože nepotřebují domy. Když jsem chtěl já rychle někoho porazit, osvědčili se mi Gótové, ale nejradši jsem měl Byzantince, protože měli přístup skoro ke všem vylepšením (ale nároční na zlato byli hrozně) :-)
@Radecker (25.11.2020 20:35): Já ti rozumím, když jsem měl poprvé s kamarádem LANku v našich 14 letech, tak si vybavuju hru, kterou jsme hráli 11 hodin. AoE II je příjemná hra, protože příležitostný hráč se u ní zabaví i na několik hodin (myslím v jedné hře). Jak ale sám píšeš, já se snažil popsat profi hraní, protože jsem chtěl psát o něčem, co mě baví a zajímá. :)
@H34D (komentář): Nepříjemně dlouhé hry 30+ minut? Já jsem právě AoE vždycky miloval, protože jsem si každou hru šolíchal klidně i 2-3 hodiny :-) Do bratrancovy nedobytné germánské pevnosti v Black Forestu jsem se jednou musel prokácet lesem za pomoci onagerů. Ta hra musela trvat snad 100 hodin :-) Ne, já vím, že ty mluvíš o profi hraní, kde průměrná hra např. ve Starcraftu trvá 5 minut...