Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Kunick (26.02.2020 00:05): Teď myslíš Fallen London? Já bych řekl, že je to srovnatelné s 80 Days. Náročnější angličtina to určitě je, ale pokud jsi zvládl 80 dní, měl bys zvládnout i FL. Sunless Sea a Sky bude předpokládám totéž. Na FL navíc pracovalo/pracuje více spisovatelů, takže se ten styl trošku liší (ne ale nijak dramaticky).

Jinak jsem zrovna včera konzultoval jedno slovíčko z 80 dní (jaunty) s mým učitelem angličtiny z USA a koukal na mě jak na blázna :-D
@Kunick (25.02.2020 13:38): Na Sunless Sea, pokud vím, spolupracovala autorka 80 Days, takže určitě ano. Shodou okolností jsem si ji před pár dny nainstaloval na Steamu, ale asi na to nebudu mít čas :-( Nicméně jsem strávil přes rok ve Fallen London (webová textová hra, ze které Sunless Sea a Sky vycházejí.) Literárně to bylo super.
@Tulareanus (29.11.2019 02:46): Fonty jsou čitelné úplně normálně. 80 Days bylo navíc vyvíjené primálně pro mobil (iOS), Pc verze je konverze. Hrál jsem to poprvé na tabletu, když jsem měl chřipku, a bylo to jak vrátit se do dětství s Verneovkou pod peřinou :-) Za sebe: tablet > mobil > pc.

@Red (29.11.2019 12:13): Takových je! :-)
@Artran (27.11.2019 11:45): Nehral som to na mobile, čiže to neviem priamo posúdiť, ale mám pociť, že tiež by som mal asi problém s čitateľnosťou fontov na tak malom displeji. Inak si totiž neviem, väčšinu ripperových výtok vysvetliť, lebo na pc s nimi nebol problém.

Celkovo inak nerád čítam dlhšie texty na mobile.
@Tulareanus (24.11.2019 19:48): Mobil, nebo ještě lépe tablet, jsou pro 80 Days naopak lepší, než PC (pokud tedy obecně neupřednostňuješ čtení e-booků na monitoru). Ovládání mapy je dle mého naprosto jednoduché a intuitivní. Pro někoho může být problematická spíš ta angličtina, protože autoři leckdy volí nezvyklá slova, idiomy či gramatické konstrukce.
@ripper (komentář): Hmm podľa väčšina problémov, ktoré si mal asi fakt vychádzajú len z toho, že mobil na to asi nebude to správne médium. Na počítači som to zatiaľ prešiel 3x a vždy bol ten zážitok zaujímavý a odlišný.
@Red (19.09.2017 16:34): Hral som to znova minulý týždeň a práve Panama ma tiež strašne zbrzdila, hoci som bol celkom rýchly. Špeciálnu dopravu som v nej našiel, ale tá stála asi 3000 tuším, takže na to som fakt nemal. Nakoniec som cestu stihol za 78 dní, ale i tak ma to hnevá, pretože keď som došiel do Yokohamy, mal som za sebou asi 34 dní cesty a potom sa to celé začalo kaziť, najprv presmerovanie uprostred drahej cesty do San Francisca do Honolulu, potom hoci to vyzeralo nádejne nezvládnutá vzbura a tá Panama ma dorazila. :)
@Kunick (19.09.2017 14:43): Jo ony tam byly nějaký nepokoje. Ale peníze chyběly a nemohl jsem najít spoj. Hlavně jsem tam udělal zbytečnou okliku protože jsem jel rovnou do Panamy, kvůli tomu že jsem slyšel že tam mají nějaký záhadný účinný způsob dopravy. Ale žádný spoj jsem nenašel kromě předraženého za 800 a tak jsem jel zpátky do Acapulca a už jsem neměl na cestu. Ale třeba ve Vladivostoku mě zatkli:)
Teď je na GOGu ve slevě, tak jsem hned ten svět dneska poprvé objel...a úspěšně, i když pěkně těsně. Manile a Panamě se příště vyhnu:)

Moje první cesta
@Coldplaz (27.09.2016 19:38): Na malej obrazovke by sa to asi zle čítalo, neviem posúdiť. Hrať to doma v kľude na pc je podľa mňa ok. Neviem, na základe akých kritérii by sa to rozdelovalo, či to dať na pc alebo mobily.
@Tulareanus (komentář): Túto hru som mal už dlhšie na Android Wishliste, ten koncept ma zaujal, len som nikdy nečítal žiadne "Choose your adventure" knihy. Tá hra rozhodne vyzerá že sa viac hodí na mobliy ako PC.