Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Reakktor Media

Německo
Založeno 1997, zrušeno 2012
Německé studio se sídlem v Hannoveru, jehož historie spadá do roku 1991. Tehdy založil Martin J. Schwiezer vývojářské studio s názvem Century Interactive, které si udělalo jméno několika platformovkami a především svou hrou Bermuda Syndrome (1995). Century Interactive se pak v roce 1997 přejmenovali na Reakktor.com a v roce 2001 pak na Reakktor Media.

Už v roce 1998 dostal Martin Schwiezer nápad na vytvoření cyberpunkové online RPG hry Neocron, o rok později se podařilo sehnat investora a hra nakonec vyšla v roce 2002. Hra se stala vůbec první MMO hrou vytvořenou v Německu a její úspěch předčil veškerá očekávání tvůrců. Reakktor začali ihned pracovat na pokračování, které vydali o dva roky později pod titulem Neocron 2: Beyond Dome of York. Jako chuťovku pro nedočkavé fanoušky ještě před tím vytvořili freewarovou akrádu ze světa Neocronu, dodnes ceněnou Neocron Arcade: The N.M.E. Project (2004). Poslední hrou z dílny tvůrců Reakktor Media je pak online vesmírná střílečka Black Prophecy (2011).

V roce 2003, kdy se pilně pracovalo na Neocron 2, byly akcie Reakktoru prodány gigantu 10tacle Studios a Martin Schwiezer společnost opustil, aby se stal ředitelem v 10tacle Studios. V roce 2006 pak na tomto místě skončil, aby založil vlastní společnost Schwiezer System GmbH, kde se věnuje především produkční činnosti v oblasti herního průmyslu, ale nadále zůstal úzce svázaný s Reakktor Media, napsal koncept pro Black Prophecy a řídil její vývoj. S Collision-Studios začal pracovat na vývoji jejich hry Shadow Harvest (hra vyšla jako Shadow Harvest: Phantom Ops, kterou pak dokončili v roce 2011 Black Lion Studios, kteří Collision Studios odkoupili.

Když v roce 2008 10tacle Studios ohlásili insolvenci a nakonec zbankrotovali, ocitli se v ohrožení i Reakktor Media. Díky novým investorům Gamigo se však studio zachránilo a dokázalo dokončit a vydat svoji hru Black Prophecy. Problémy se však ohlásily znovu a v únoru 2012 studio ohlásilo znovu insolvenci, která vyvrcholila 8.10.2012 oficiálním ukončením činnosti.

Nezničitelný Martin Schwiezer však společnost znovu restartoval v srpnu 2014 pod názvem Reakktor Studios a ihned ohlásil práci na nové hře Toxikk.