Toxikk

10.09.2016

Pozdní 21. století zcela změnilo tvářnost Země i jejích obyvatel. Celá řada předešlých ekonomických i kulturních krizí byla předzvěstí úpadku, který zcela logicky následoval. Světu, kde probíhají kartelové války o ovládnutí zbývajících ložisek surovin, panují v podstatě už jen dva soupeřící syndikáty. Exocom a Drayos najímají bezcharakterní žoldáky a snaží se o kontrolu oblastí s výskytem nově objeveného energetického prvku. Válka o Edenium je v plném proudu...

Frenetická arénová akce Toxikk evokuje původní Quake III: Arena nebo ještě lépe Unreal Tournament a láká na přímočarost, absenci levelování i autohealu a nepřítomnost tříd, stromu dovedností či perků. Vývojáři zavrhli současné moderní trendy a zaměřují se na precizní pohyb nebo dvojité skoky.

Hra je otevřená pro osamělé hráče, svoji pravou tvář a přívětivou náruč pak ukazuje především při hře v multiplayeru. Hra probíhá v otevřených arénách na "klasických mapách" určených nejlépe pro 8 hráčů a rychlé tempo hraní. "Masivní mapy" pojmou až 16 hráčů, podporují strategičtější typ hraní, kde je možné používat i vozidla.

Po tom parádnom trailery som to kúpil, vypadalo to úplne ako UT séria. No už dávno som tak peniaze neľutoval ako práve v tomto prípade. Nejako mi tá akcia nesadla, príliš rýchle, príliš neprehľadné alebo som bol len veľká lama. Niekedy v budúcnosti, keď to bude hotové, to ešte skúsim.