Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Paradox Interactive

Švédsko
Založeno 1998
Paradox Interactive je švédský distributor digitálního obsahu se sídlem ve Stockholmu, který vznikl odštěpením digitální divize Paradox Entertainment, který je výrobcem a distributorem stolních a deskových her.

Nejznámější jsou díky distribuci sérií jako Hearts of Iron, Europa Universalis, Crusader Kings, které pro ně vyvíjí jejich dceřinná firma Paradox Development Studio. V některých případech se Paradox Interactive přímo spolupodílí i na vývoji jimi vydávaných her, jako např. Magicka nebo Cities in Motion u kterých se kromě marketingu zapojili i do betatestu.

Do roku 2008 byl jejich součástí i digitální prodejce GamersGate. Od tohoto data je Gamersgate nezávislým prodejcem, ačkoliv díky silné personální provázanosti bylo Gamersgate hráči vnímáno, jako "neoficiálně" oficiální distribuční kanál Paradoxu. Tato úzká spolupráce skončila v roce 2013, kdy Paradox Interactive spustil vlastní Paradox Store (dříve Paradox webshop), přičemž od roku 2015 už hlavní série HoI, EU, CK atd. na Gamersgate nekoupíte.