Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DarkMaster

Česká republika
Založeno 2009
Nezávislé studio DarkMaster vzniklo z pozůstatků rozpadlé skupiny vývojářů 2Play, které působilo mezi lety 2007-2008. Původním plánem bylo pokračovat ve tvorbě jednoduchých hříček ve Visual Basicu, ve kterých zcela absentovala grafika a veškeré herní dění bylo hráči zprostředkováno formou textu.

Z tohoto plánu po krachu několika úvodních projektů sešlo a studio roku 2010 vypustilo do světa svoji první hru, temný survival horror Insidious Death. Ten však mezi hráči zcela propadl a studio se po krátké odmlce vrhlo na tvorbu menšího projektu, adventury Silencio. Ta mezi hráči uspěla a všimli si ji také herní média. Původním plánem bylo vytvořit z této hry celou trilogii adventur, z čehož ovšem nakonec sešlo. V roce 2012 došlo ke kompletní reorganizaci skupiny a v roce 2014 vyšla nová hra Dreadgirl, která však nedosáhla takových úspěchů, jaké od ní tvůrci očekávali, což mělo za následek, že většina z nich se od tvorby nezávislých her navěky odvrátila.

Ve stejném roce jako Dreadgirl započaly práce na hardcore plošinovce Wormy, jejíž vývoj se však neúměrně táhl, protože většina lidí neměla dostatek času na to, aby se mohla věnovat vývoji. Hlavní lidé studia si v mezičase tedy odskočili k vývoji menších her jako hororové adventuře Mountain Hotel, která byla lépe přijata v zahraničí, než u nás či akční arkádě Kyborg. Na začátku roku 2018 zbyl v týmu již jen zakládající člen uskupení, který se rozhodl hru Wormy dotáhnout do finální podoby, i když za cenu jejího značného osekání. Ve stejném roce vzniká nečekaně freewarovka Vlak 2, navazující na legendární českou hru z roku 1993.