Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Wormy

01.01.2018
70
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Akční plošinovka Wormy byla ve vývoji dlouhé čtyři roky. Je dílem nezávislého českého studia DarkMaster, které je podepsáno také pod jinými hrami, namátkou například dvojicí adventur Silencio a Dreadgirl či akční arkádou Kyborg.

Sami tvůrci označují Wormyho za českou odpověď na známé plošinovky Super Meat Boy a Cuphead. Stejně jako v nich i zde si hráč musí průchod každou úrovní pečlivě naplánovat a následně jej také precizně provést. Hra sice spadá do kategorie "hardcore plošinovek", to však neznamená, že by nebyla snadno přístupná i nezkušeným hráčům. Každá z úrovní obsahuje skrytou cestu, jejímž odhalením si můžete další postup hrou významně ulehčit, pokud se vám nebude dařit.

Hra obsahuje celkem sedmdesát různě rozsáhlých úrovní. Některé z nich jsou záležitostí na pár desítek vteřin, v jiných strávíte několik minut. Jednotlivé úrovně jsou rozděleny do celkem pěti kapitol. V závěru každé kapitoly hráče čeká souboj se zákeřným bossem.

Hra je volně ke stažení prostřednictvím webové stránky GameJolt, podporující nezávislé vývojáře z celého světa.


Poslední diskuzní příspěvek

Hru je již možné stáhnout na GameJolt.com. Doporučuji zkouknout i další projekty, co se na této stránce nacházejí - některé z nich opravdu stojí za to a člověk se až diví, že jsou k dispozici zcela zdarma.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Tato česká freewarovka klame tělem. Zatímco první kapitolu z celkových pěti jsem projel bez vážnějších komplikací, hned na začátku té druhé jsem se zasekl takovým způsobem, že jsem nabyl dojmu, že hra je snad zabugovaná a není jí možné dokončit. Opak však byl pravdou. Jistě, při hraní je možnost se několikrát dostat do bezvýchodné situace, kdy vám pomůže jedině dobrovolné zabití hlavní postavy, či využití rafinovaného tlačítka pro restart úrovně, všechny levely však je možné dokončit, i když zejména ve druhé polovině druhé a první polovině třetí kapitoly se to mnohdy jeví jako zcela nemožné. Vše je podobně jako u v popisu hry zmíněného Super Meat Boye o správném načasování a v některých případech budete potřebovat také trochu toho štěstí, protože některé pasti se spouštějí zcela náhodně, což mi nepřijde jako úplně nejšťastnější rozhodnutí. Všiml jsem si, že na některých screenshotech ze hry je zobrazena časomíra, ta se však v aktuální verzi hry nenachází. Pravděpodobně z tohoto důvodu.

Dokončení celé hry mi zabralo zhruba čtyři hodiny. Valnou část hrací doby jsem nicméně strávil ve druhé a třetí kapitole, které mi přišly jako nejtěžší. Ty zbývající, ačkoli se v nich rvněž nacházejí některé tuhé úrovně, nejsou tak záludné a dají se dohrát podstatně rychleji. Laboratoř jsem dal v podstatě na jeden zátah, což je trochu škoda, protože její prostředí se mi líbilo ze všech nejvíc. Závěrem musím ještě zmínit tolik proklamované bossy - přišli mi poněkud nevýrazní (snad až s výjimkou toho úplně posledního) a vůbec ne těžcí. C se týče grafické stránky - jedná se o lehký podprůměr na poli freeware titulů. Líbily se mi stylizované animace, které jsou ve hře bohužel pouze tři. Grafika herního prostředí už je na tom o něco hůře, tvůrci to na druhou stranou částečně vynahradili četností prostředí a některými pěknými efekty (mlha, ubýhající mračna atd.).

Pro: Dlouhé, Filmečky, Hudba, Rychlá a chytlavá hratelnost

Proti: Grafika, Některé pasti, Občas obtížnost, Bossové

+9