Mountain Hotel

26.03.2015

freeware

2D adventura Mountain Hotel sleduje příběh spisovatele Johna Twayna, který se rozhodne navštívit opuštěný horský hotel, do kterého lidská noha nevkročila již několik let. Ten však není ani zdaleka tak prázdný, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Hra Mountain Hotel českého studia DarkMaster v sobě kombinuje osvědčené herní mechanismy her jako Amnesia nebo Outlast. Stejně jako v nich, ani zde se nemůžete svým nepřátelům nikterak bránit a vaším jediným způsobem obrany se tak stávají rychlé nohy a schopnost skrývat se. Ani to však nemusí mnohdy stačit, pokud budete neopatrní. Na dokončení všech deseti příběhových úrovní máte pouhé tři životy, takže sebemenší neopatrnost či špatné vyhodnocení situace pro vás bude mít s největší pravděpodobností fatální následky.

Hra je pojata jako pocta klasickým hororovým povídkám a filmům. Obsahuje vysoké množství odkazů na knihy Stephena Kinga či H. P. Lovecrafta.

Docela jsem se těšil, popis hry vypadal zajímavě, ale nakonec ztráta času, u které se budete bát akorát toho, abyste nezemřeli nudou.