Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

2x2 Games

Chorvatsko
Založeno 2011
Váhu podnikání studia 2x2 Games nesou na svých bedrech dva chorvatští programátoři – Tomislav Uzelac a Nenad Jalšovec.

Tomislav Uzelac vychodil Fakultu elektrotechniky a výpočetní techniky Záhřebské univerzity, kde z jeho diplomové práce vzešel vynález AMP – jinými slovy první MP3 player na světě. Tomislav tímto odstartoval revoluci v poslechu a ukládání hudby. Softwarové jádro "AMPu" později převzali američtí studenti Justin Frankel a Dmitry Boldyrev, ti jej následně přetvořili v multimediální přehrávač "WinAmp".

Nenad Jalšovec patří k protřelým mazákům herní scény, jenž se nedávno blýsknul kritiky oceněnou retro plošinovkou Rescue: The Beagles (2008) na festivalu "TIGSource Procedural Generation Competition 2008". Tato hříčka byla dokonce zařazena do nabídky titulů arcade herny "Babycastles". Podepsal se také pod vznik remaku "Knot in 3D (1983)", nese název Counterclockwise (2006). Jalšovcovou specializací jsou jazyky C++ a Python.

Inspirativní múzou 2x2 Games se stala série válečných tahovek Panzer General od Strategic Simulations a strategie Decisive Battles of WWII: Korsun Pocket (2003) od autorů ze Strategic Studies Group.

Své profesní portfolio zaplnili značkou Unity of Command [UoC: Stalingrad Campaign (2011), UoC II (2019), UoC: Black Turn (2013), UoC: Red Turn (2013)], která si zakládá na věrnosti historických reálií.