Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Terry Cooper • 40 let • požitkář a poživatel • v Praze, na jednom z jejích četných okrajů.. (ČR - kraj Praha)

Momentálně rozehráno


Profil

6.0 update 


Můj nový herní setup pro rok 2025. Hraje se na tom fantasticky!:-)
(Více info níže) 


v "noci":






ve "dne":






PC setup je primárně navržený pro co nejvíce "immersive" pocit během hraní, pro maximální kvalitu periferií, zvuku a co nejluxusnější komfort během sezení. Protože mám IT a různé gadgety ve velké oblibě nejen pracovně, ale i soukromě již hezkých 20 let, rád bych se tu podělil o své zkušenosti a dal zde zcela nezávislé doporučení na produkty, které mi přišly pod ruku, po dlouhodobých testech a srovnání za to opravdu stojí a s jejich pořízením zkrátka nešlápnete vedle. Detailní informace k výbavě níže, proto berme spíše jako možnou inspiraci a honbu za hledáním toho tzv. "svatého grálu" PC hraní! Proto, pokud byste měli sami návrh na zlepšení, tip nebo byste se chtěli jen s něčím poradit, zeptat se, určitě mi pošlete zprávu, moc rád se na to mrknu a odpovím:-).
 


MONITORY:

LG - 45GS95QE (hlavní monitor):
Nahradil můj předchozí Samsung 49 Odyssey G9. Tohle je na gamesy v monster úhlopříčkách prostě to nejlepší a kdo tvrdí, že ne, možná nevyzkoušel dostatečně a s odstupem času, se všemi + a -. 45" 21:9 GS od LG, je v současné chvíli posledním modelem LG nabídky monstrozních a naprosto immersive monitorů. Jde o OLED, s nekompromisní kvalitou HDR, vylepšeným jasem oproti předchozí generaci, prohnutím 800R a nativním rozlišením 3440 x 1440. Při tak velké úhlopříčce monitoru, může pouhé QHD působit dost ošizeně, ale na rovinu - ve hrách to absolutně nevadí a pokud máte RTX grafiku od Nvidie, nastavte si DLSS a JE vystaráno. Navíc, díky "pouhému" QHD rozlišení, běží s Nvidia grafikou 3080 i drtivá většina nových her stabilně při 80-100 FPS a drtivá většina her oproti formátu 32:9 se na tomto monitoru i bez problému zobrazí. Perlička je, že byť je úhlopříčka číselně menší než 49" od Samsungu, tak kvůli samotnému formátu displaye, je zobrazovací plocha LG monitoru reálně větší (díky i samotné výšce displaye. V tomto považuji tvrzení, že je úzký formát 32:9 v 49 palcích výborný na hraní - za sprostý marketingový vtip).

Monitor je jinak posazený na držáku Ergotron HX (jiný při těchto úhlopříčkách ani nemá smysl) a používám s ním i parádní prográmek DisplayFusion na virtualizaci obrazovek a snadnou správu Windows (dle mého lepší program neexistuje).


iiyama ProLite T2255MSC-B1 (pomocný monitor):
22" IPS monitor, plně dotykový. Usazen je na nejspíše nejdelším držáku na trhu a to SHXSYN XSJ8013C. Používám kvůli němu Windows prográmek GestureSign, díky kterému ovládám internetový prohlížeč, Youtube, složky, atd., různými gesty.

Zde je jedna z chyb kterou jsem udělal a doporučuji se jí vyvarovat, pokud plánujete pořídit vícero monitorů - dbejte nejen na ideálně úzké rámečky a stejné velikosti monitorů (v mém případě to jinak bohužel nešlo), ale i na to zda-li jsou všechny monitory lesklé či matné (v mém případě je bohužel LG GS matný a iiyama lesklá - při provozu to nevadí, při vypnutém stavu je to ale otravné).

STŮL:  
Elektricky polohovatelný, pořízený od firmy Pracuj-Zdrave. Deska vyráběná na zakázku (rozměr 180cm x 90cm) v krásném dekoru Nebrasca přírodní se zaoblenými rohy a břišním výřezem v čele desky. Od stejné firmy jsem pořídil i elektricky pohyblivé podnože stolu od Bosche, s dvěma motory a antikolizním systémem. (Elektrické stoly mají spoustu výhod/nevýhod které se nikde příliš nezmiňují, např. mizerné elektrické zemnění - kdyžtak napište, pokud byste se chtěli s koupí napřed poradit).




Na fotce výše, je ovládací panel stolu, s možností 4 nastavení výšky do vlastní paměti (ovládací panel lze přemístit na libovolnou stranu). Těsně za ním svítí modře i tlačítko na dálkové ovládání k zapínání nebo vypnutí PC, na netypicky 5 metrů dlouhém kabelu (lze pořídit z USA Amazonu).


PC:
Nejsem fanda stavění PC na stůl, tudíž nejsem ani velkým fandou RGB světel v PC. Zároveň mám PC připojený k TV, tak by kabelově nedávalo příliš smysl montovat ho pod desku stolu. Především je díky tomu ale pod deskou nyní extrémní množství komfortního místa a zároveň zde neproudí žádné teplo z PC! PC jsem i opatřil kolečkovou podnoží, aby méně sbíral prachu a byl k němu i super snadný přístup (stojí to jen pár kaček na Amazonu).



MB: GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX V2
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D
CPU COOLER: NOCTUA NH-D15
PAMĚŤ: G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 NEO AMD EXPO
GPU: ASUS GeForce TUF-RTX3080-O10G-GAMING (díky nativnímu rozlišení LG monitoru, rozjedu bez problému stále vše na 80-100 FPS) 
SSD system:  SSD M.2 disk Samsung 990 PRO 2TB 
Zvuková karta: Asus Xonar DX/XD (je to sice dědeček, ale stále jí upotřebím a kvalitou je tohle pořád někde úplně jinde) 
ZDROJ:  Be quiet! Pure Power 12 M 1000W
FANS: Noctua NF-A14 PWM chromax black
CASE: Fractal Design North XL Black Charcoal (varianta s bočnicí z temperovaného skla. Case se prodává i s bočnicí z meshoviny, PC pak bude ale o něco hlučnější. Takto je to díky Noctua větrákům naprosto neslyšitelné) 


PC PERIFERIE:




Azeron Cyborg (zleva - keypad)
Bez diskuse naprosto nejlepší keypad na trhu a doslovný gamechanger. Zpočátku je ovládání jiným prstokladem nezvyklé, po týdnu už logicky ale přirozenější než standardní klávesnice. Azeron je každé ruce plně přizpůsobitelný, plně programovatelný, já ho mám navíc s Xbox Elite 2 páčkou, v na zakázku vytvořených barvách a na zakázku dělaném stojánku od třetí strany - Ares MK3, který zajišťuje lepší stabilitu a větší variabilitu náklonů, než samotný originál (jen škoda, že se Ares MK3 už nevyrábí, Azeron lze ale normálně nakonfigurovat a koupit na ofiko stránkách). Tuhle genialitu doporučuji všema deseti, skutečně to posouvá hraní na úplně nový level.

Logitech 915 TKL Clicky (klávesnice) 
Za svojí kariéru v IT, jsem otestoval mraky klávesnic a vím, že je velmi subjektivní říct, která je nej. Mně ale tato, ve své clicky verzi, vyhovuje suverénně nejvíce (+ asi nejnávykovější ovládání volume, co jsem kdy testoval). Pod klávesnici jsem zároveň pořídil průhledný skosený stojánek, který zajistil lepší úhel pro psaní a lepší viditelnost tlačítek. Podobný stojan lze pro TKL variantu klávesnic, bohužel stále pořídit pouze z USA Amazonu.

Swiftpoint Z2 (myš)
Nová generace - nejpokročilejší - herní myši na zemi:-). Pokud by se chtěl někdo hádat, tak jen malý výčet toho, co tato myška vlastně umí:

- Haptická/vibrační odezva nastavitelná v různé intenzitě a délkách každému tlačítku.
- Díky zabudovanému gyroskopu, má myška programovatelné akce i na různé fyzické náklony.
- Myš má tlaková tlačítka a tak i možnost naprogramovat různé akce při vyvinutí většího hmatového tlaku na tlačítko (krásný příklad - pravé tlačítko pro AIM a pokud tlačítko zmáčknu větší silou, přepnu se třeba rovnou do zoomu. Tlačítko mi přitom ještě může krásně zavibrovat).
- Vlastní OLED display zobrazující např. zvolený profil, DPI, atd.)
- Jeden z nejpřesnějších a nejlepších optických senzorů současnosti:  Pixart PAW3395 26k.
- 13 plně programovatelných tlačítek.
- Software X1 s opravdu maniakálním důrazem na customizaci a obří vnitřní paměť myši.
- Vyměnitelné nožičky myši, vyměnitelná tlačítka za jiné velikosti a dokonce i extender, který z myši udělá rovnou joystick.

100% doporučuji i přes tu cenu. 

Carpio 2.0
Ergonomická klouzavá podpěrka na zápěstí k myši (vyžaduje zase zvyk, pak ale velké sbohem karpálům).

StreamDeck +
Doporučil bych každému i pokud nestreamujete, tenhle produkt totiž někdo dělal opravdu s láskou. Úžasná vychytávka s obrovským množstvím osobní customizace, nastavením maker a doplňkových programů. Používám např. na: 

- přepínání mezi různými profily monitoru společně i s automatickým přepnutím zvukového zdroje (LG monitor samostatně, LG monitor i s iiYamou, pouze TV)
- nezávislé ztlumování hlasitosti pouze v internetovém prohlížeči, hře, přehrávači videa, atd.
- zobrazování světových hodin
- ovládání chytré domácnosti, světel atd.
- aktuální počasí
- test rychlosti internetu
- měření teplot CPU, GPU, MB, zobrazení vytížení
- aktuální kurzy
- mraky dalšího, omezení je jen na fantazii (i když je pravdou, že aplikaci třeba na svátky, jsem nikde nenašel)


ZVUK: 




Pokud vás zajímá opravdu perfektní zvuk a konkrétně i virtualizace prostorového zvuku, určtě čtěte dál:-). Nad tímto jsem strávil řadu let hledáním, testováním různých zvukových karet, programů, testováním různých sluchátek. Nakonec jsem zůstal a už i zůstanu věrný, těmto genialitám:

HyperX Orbit S
Na krabici je sice podepsán Kingston, skutečný výrobce je ale audiofilní Audeze (Kingston tak tyhle magnetoplanární sluchátka rebrandoval, nasadil prostý plast a tak i nižší cenovku). Na zvuku to ale naštěstí nic nemění a podle mého, při ceně do 15 000 Kč, neexistují na trhu lepší herní sluchátka než jsou tyto (že, Vicu?). A pokud jde o samotnou virtualizaci 7.1 zvuku, mám za to, že dokonce na trhu neexistuje zcela - nic - lepšího. Orbit S totiž využívají k virtualizaci a samotné orientaci v prostoru zabudovaný gyroskop. Testoval jsem veškeré zvukové karty se 7.1 virtualizací, nejlepší programy pro 7.1 virtualizaci, nejpřednější sluchátka pyšnící se 7.1 prostorovým zvukem, nic z toho nedosahovalo ani omylem přesnosti prostoru v šířce i hloubce a přitom stále velmi solidní kvality zvuku, těchto sluchátek! Zároveň díky magnetoplanární technologii je šíře basů opravdový nářez. Používám je výhradně pro spektakulární gaming a v jejich Stereo Hi-Res módu zároveň i pro krásný atmosférický poslech hudby. Mají jedinou nevýhodu a to fakt, že pro přepínání do Hi-Res modu a zpět do 7.1, musíte pokaždé držet tlačítko, než se sluchátka jako nové USB zařízení, přihlásí do Windows.

Hifiman Arya V3
Moje druhá sluchátka, která používám v kombinaci s kombem převodníku a zesilovače od Bursonu - Conductor 3X Performance a na zakázku vyrobeným kabelem Noir Hybrid od Forzy (v Evropě jeden z nejlepších výrobců audio kabelů). Samotný dac/amp je třídy A a všeobecně je známý tím, že si s Hifimany nejlépe rozumí. Pokud chcete holografický vrstevnatý zvuk s pořádným soundstage, detaily a stále krásnými magnetoplanárními basy, tohle je za mě ten nejlepší skvost (i když v hi-endu je to obecně pro každého subjektivní záležitost). V každém případě oproti Sennheiserům 800S (což je model braný jako svatý grál sluchátek k hraní), Arya přináší mnohem líbivější atmosféričtější zvuk, oproti subtilnímu až technickému zvuku 800S, byť s méně širokým soundstagem (ale zase mnohem hlubším). Zejména to oceníte při poslechu hudby, filmů i her, které nejsou primárně kompetitivní. Sluchátka používám pokud chci ve hrách lépe slyšet prokreslení detailů, více vrstev, používám je i na hudbu, filmy a pro odpočinek od spektakulárních Orbitů S.

Sony SRS-NS7NB
Neprávem opomíjený audio segment v provedení tzv. neckband (kolem krku), tj. ani sluchátka, ani klasické repro. NS7 používám v momentu kdy si chci odpočinout od sluchátek úplně a zároveň nerušit hlukem nikoho kolem sebe. Kvalita zvuku se bohužel nedá srovnat s kvalitními sluchátky ani s kvalitním repro, nicméně v případě NS7 jsou rozdíly odpustitelné, jedná se o neckband s opravdu nejvíce prémiovým zvukem, který jsem mohl vyzkoušet. Největší výhodou neckbandu je ale neskutečný komfort při nošení, během chvilky o něm zkrátka nevíte a zážitek s poslechu je jedinečný už díky samotné konstrukci. Sluchátka využívám i pro telefonování (mají perfektní mikrofon) a díky nim, nejsem žádným způsobem omezován v prostoru. NS7 se zároveň pyšní prostorovým zvukem 360° spatial sound (pozor, v použití pouze s TV Sony Braviemi) a špičkovými basy. Na 100% bych doporučil koupi neckbandu zvážit (na Amazonu lze pořídit velmi dobrý neckband i za sympatických 1000 korun). Podle mého se jedná o jeden z nejvíce nedoceněných audio segmentů vůbec.




Razer Nommo V2 Pro
PC 2.1 repro které bych obecně nedoporučil, ale mně se svými funkcemi hodí, jak poklice na hrnec. Zvuk je relativně přijatelný, žádný velký Hi-End to není, na Razer ale relativně slušně prokreslený. Obecně je využívám málo (kvůli hlasitosti a sousedům), nicméně to co nejvíce oceňuji, tak je bezdrátový subwoofer (ideální pro elektricky polohovatelné stoly), bezdrátový "puk" na ovládání a přepínání se i na Bluetooth zařízení a určitě i zajímavá virtualizace zvuku 7.1, zde pod taktovkou THX (kvůli této virtualizaci však satelity musí být od sebe vzdálené na 80cm, aby byla iluze na světě - proto nejsou instalované na zeď. Naštěstí se pod monitor relativně dobře "schovají").

Znovu bych si je však nepořídil. Zvuk dle očekávání spíše průměrný (za daný peníz nakoupíte už speakery opravdové audio kvality), software od Razeru je naprostý očistec, podpora Razeru taky, navíc jejich produkty mají odjakživa problémy s power managementem. 

Ulanzi YV005
Původně jsem plánoval pořízení Razer Seiren V3 Chroma, kvůli obstojnému snímání zvuku, špičkovému podsvícení (tohle Razer umí) a dotykovému mute tlačítku, nicméně nakonec jsem narazil na tento mic, který plní to samé prakticky stejně, v lecčem je dokonce i lepší a to za naprosto zanedbatelnou cenovku oproti Seirenu. Na tomto micu zejména oceňuji slušnou kvalitu snímání zvuku a jeho naprosto úsporné rozměry (mikrofon mohu mít tak přímo před sebou, aniž by bránil polohování monitoru a aniž by snímání zvuku nějak rapidně trpělo). Podsvícení by pravda, mohlo být více konfigurovatelné a narozdíl od Razeru, zároveň k sobě nemá žádný SW (možná je to ale vlastně raději dobře:-) ), tím však jeho nevýhody zcela končí. Mute dotykový button je zde na vršku také a dokonce mic nabízí i mraky nastavení, přímo na svém těle. Pořídil jsem k němu plochou zahnutou USB-C redukci, aby kabel zbytečně nečouhal do výšky (z Amazonu) a používám ho nyní hlavně pro komunikaci s ChatGPT.


SVĚTLA:

Pro vtahující pocit dělají světla extrémně velkou službu, ale ještě MNOHEM větší, pokud kopírují barvy na samotném monitoru a dle toho se i dynamicky s barvami monitoru mění. V mém případě jde nakonec o kombinaci tohoto řešení, od třech různých výrobců:




Phillips Hue Tube Compact
Na obrázku výše, samotná světelná lišta těsně za repro. Je i důvodem, proč nechci mít pod monitorem kromě micu, žádné další "rušivé" elementy. Lišta dokáže dynamicky rozsvicovat nezávisle dvě barvy, které monitor promítá na své spodní levé straně a na své spodní pravé straně. Zpoždění světel vůči barvám monitoru je u Phillipsu takřka nulové.

Razer Strider Chroma
Předražená podložka Razeru, ale musím uznat, že se výrobci podařila. Perfektní atypický gumový materiál, špičkový skluz, voděodolná a zároveň má i své vlastní podsvícení, které lze spárovat s Phillips Hue Play. Barvy, které jsou promítány Phillipsem podle barev monitoru, tak promítá i samotná podložka. Bohužel i přes to, že Razer této podložce nastavil možnost hromadného rozsvícení různých barev po obvodu v jeden moment, podložka se neumí rozsvítit z jedné půlky modře a z druhé třeba červeně, pokud se takto rozsvítí samotný Phillips Hue Tube (protože na monitoru je z půlky modrá a z půlky červená). Strider vybere vždy jen jednu z těchto barev. Bohužel ani podpora Razeru mi nedokázala vysvětlit proč a co s tím. Nicméně je to spíše drobný detail, podložka má své vlastní komplexní řešení pro mirroring barev monitoru (Chroma) a působí velmi prémiově i díky faktu, že světelná lišta po jejím obvodu, není obšitá nití jako u konkurence a ve vztahu k barvám na monitoru, je i zde zpoždění barev prakticky nulové.

Razer Nommo V2 Pro
I tyto speakery mají ještě jednu hezkou vlastnost a to vlastní RGB podsvícení na obou satelitech. Razer k tomu přidává i svůj doplňkový software s přednastavenými profily pro různé hry, kdy pak samotná světla reagují i na děj ve hře. I když tedy může v Cyberpunku 2077 svítit Nommo jinými barvami (reagují podle nastavení samotného Razeru, nikoliv již podle barev mého monitoru), oceňuji např. velmi efektní zablikání světel, pokud si ve hře aplikuji např. medigel pro uzdravení a jiné.





2x Phillips Hue Play
Dodatečně zobrazují barvy na levé a pravé straně monitoru. Jejich instalace za samotné sochy, je v praxi super efektní a velmi atmosférické.
Naštěstí je Phillips dodává s jedním adaptérem do kterého lze píchnout obě dvě světla a zároveň i samotnou světelnou lištu Tube Compact.
Jen pozor při koupi Phillips Hue systému světel na jednu věc. I když je podání barev světel od Phillipsu ze všech výrobců nejvěrnější, nejintenzivnější a funkčně zcela bezproblémové (konečně lze nastavovat jednotlivým světlům jas nezávisle i při mirroringu barev monitoru), je zde potřeba počítat s pořízením i tzv. bridge. Ve výsledku se tak Phillips výrazně prodražuje (byť vás konečný výsledek podle mého nezklame).




Nanoleaf 4D kit with camera
Třetí řešení je od výrobce Nanoleaf. Pro snímání barev na monitoru Nanoleaf používá vlastní kamerku, což sice může přinášet hrozbu ohledně možného zneužití dat (Nanoleaf proto do balení přidává i magnetickou krytku na čočku kamery), ale zároveň i výhody v samotném zobrazení barev, které jiní výrobci neumí:-) (zmíním později). Kdyby to co umí Nanoleaf uměli i jiní, pravděpodobně bych ho vůbec nepořizoval. Instalace a prvotní uvedení do provozu světel tohoto výrobce, je naprosto příšerná zkušenost s pocitem náhody. Nanoleaf navíc komunikuje pouze přes WiFi v pásmu 2,4GHz (potřebujete tak ideálně router co umí použít najednou jak 2,4Ghz, tak i 5 GHz pásmo) a jejich podpora je upřímně ještě strašnější než u Razeru. Jakmile je však vše nastaveno, kamera konečně zkalibrována tak, aby snímala to co má, člověk se k tomu už naštěstí tolik vracet nemusí.




Nanoleaf LightStrip
Světelná páska na zadní stranu monitoru, která komunikuje se samotnou kamerou a projektuje najednou dynamicky 10 různých barev (na 1 metr pásky), podle barev samotného monitoru
. Nevýhoda Nanoleafu je drobné zpoždění promítnutých barev oproti Phillipsu (cca půl sekundy). což v praxi asi nijak nevadí, ale pokud se na to zaměříte, všimnete si (zároveň barvy nejsou tak přesné jak u Phillipsu). Nicméně tady nevýhody končí, protože Nanoleaf umí jednu geniální věc co ostatní ne, (jak jsem o kus výše zmiňoval) a která immersivitu prohlubuje na další úroveň. A tím je tzv. Cinematic mód, ve kterém Nanoleaf nejen, že promítá barvy dle barev monitoru, ale dynamicky mění i jejich jas podle jasnosti barev na monitoru. Pokud je tak scéna na monitoru z půlky černá a vpravo nahoře svítí jen záře baterky (Alan Wake - klasika), světla podle scény za půlkou monitoru zhasnou a Nanoleaf je rozsvítí jen v okolí samotného svitu baterky. Tohle je v praxi velmi pěkné a upřímně nádherně efektní. Zároveň na Nanoleafu velmi oceňuji, že si mohu zcela sám nakonfigurovat, které části monitoru chci, aby kamerka pro přenos světel snímala.




Nanoleaf Shapes Triangles
..a s kamerkou komunikují konečně i světla na samotné zdi, které se ruku v ruce se světelnou páskou, o Cinematic mód starají také. Světla dokonce reagují i na dotek a lze jim přiřadit dotykové funkce (což nepovažuji absolutně za důležité, někomu se ale může jako informace hodit). Fyzická instalace je velmi snadná a atmosféru, kterou tato vychytávka vytváří během pouhého zapnutí nebo nedej bože přímo během hraní či sledování filmů, je vážně úžasná.

ART3D Diamond Wall
Diamantové 3D PVC panely na zeď sice sami o sobě nesvítí, ale mnohem lépe a efektněji odráží světlo, které na ně dopadá.. V praxi působí mnohem lépe než na fotce a i když to v ČR tolik nefrčí, určitě bych je doporučil z Amazonu objednat. Je s tím sice práce, ale tolik to zase nestojí (doporučuji k nim i pořídit namísto montážního lepidla, oboustrannou nalepovací nano pásku, doporučovanou přímo výrobcem těchto panelů. Drží to pak jako přibité).

Samotný výsledek, jak to celé pak vypadá v praxi, můžete koneckonců posoudit sami, na videu - zde .


KABELOVÝ MANAGEMENT:




Veškerá kabeláž je defakto "nalepená" na spodní zadní straně desky stolu. V tomto se mi nejvíce osvědčil opět německý Amazon, ze kterého jsem objednal defakto pouze velké balení samolepících svorek a stahovacích pásků, které odvedli všechnu práci:-). Zbytek je řešen přes kabelové hadice (do kterých jsem kabeláž schoval), magnetické háčky a i přes tento perfektní kanál na fotce, který slouží k uschování přepěťové ochrany. Absolutně nepřekáží a je navíc i dostatečně velký a silný, aby pojmul přepěťovou lištu i s 10 zásuvkami za sebou.




Perfektní přístup je zajištěn i díky možnosti odklopení...




Samotná kabeláž k PC je pak od spodku stolu vedena páteřním organizérem, který je v tomto případě řešen magnetickým uchycením přímo k noze stolu (takže se absolutně nikde neklinklá a ani nepřekáží)..Perfektní řešení, které nabízí opět firma Pracuj-Zdrave.

Rád bych i dodal, že kabeláž jako taková, musí být pořízena bohužel nová takřka ke všem periferiím. Přibalené kabely k periferím zkrátka nepočítají svou délkou k výškově nastavitelným stolům a s počítačem na zemi:-). O to hůř, že při větší délce musí být pro správnou funkčnost už vše prémiové.


EXTRA KOMFORT:




Kulatý výřez stolu
Nepříliš obvyklé, ale přitom skvěle fungující! umožňuje zajet hlouběji do stolu a být tak větší součástí samotného dění. 
Velmi důležitý je zde rozměr, doporučuji konzultovat s výrobcem předem, případně si podobný stůl vyzkoušet. Důležitý postřeh - pokud je kurvuratura stolu po celé jeho délce, vypadá to možná zajímavě, ale přinese to i významnou redukci hloubky stolu. (Kurvuratura je obvykle 10cm do hloubky stolu - proto je má deska nadstandardně hluboká 90cm. Díky tomu si pod stolem mohu doslova natáhnout nohy).

Ergorest
Asi jeden z nejlepších produktů na trhu pro komfort u stolu - polohovatelné područky. Sice to vypadá jak pro invalidu, ale pohodlí, které tahle pitomina přináší, je naprosto k nezaplacení! Područky u samotné židle, tak aby byly - vždycky - ve správném úhlu směrem k samotnému stolu, jsou naprostá utopie a těch pár židlí na trhu, které je mají alespoň částečně použitelné, zase nepřináší valnou kvalitu samotného sezení. Tyto montovatelné pohyblivé a polohovatelné područky jsou v tomto úplný zázrak a skutečný "sitchanger"! Vřele doporučuji i přes vizuál, za chvíli vám to bude fakt úplně jedno - ten komfort je zkrátka k nezaplacení. Ergorest jsou zároveň asi nejvíce prémiové područky na trhu vůbec, s extra měkkým polstrováním.




Ergohuman Elite 2. generace
Kvalitní židle je naprostá povinnost. Ještě bych dodal kvalitní - kancelářská - židle. Nikdo mne totiž nepřesvědčí, že výrobci židlí při získání zakázek od výrobců herních periferií na vytvoření - "herní racingové designové a super cool židle", najednou objevili Ameriku a vytvořili pro ně ergonomicky lepší židli, než jsou jimi desítky let vyvíjené a vylepšované tradiční modely kancelářských židlí typu Ergohuman, Yoo, Aeron, apod.
Je to zkrátka nesmysl a opět úřadující marketing od herních firem, jak úspěšně prosadit zmetky typu Arozzi, DxRacer a bambilion dalších, těmto podobných:-).. Posaďte se do Ergohumana Elite v 2. generaci a hned bude jasno. Výrobce tu vylepšil prakticky vše od 1. slavné verze a upřímně i po vyzkoušení židlí od Hermana Millera typu Aeron, Embody, Mirra, atd. (jedna firmačka má studio se showroomem v Praze), mne ani jedna z těchto židlí neoslovila natolik jako Ergohuman gen 2. Naprosto fantastické sezení na celý den a to se jedná o židli v kompletní mashovině (i když mám klimatizaci, pořídil jsem to hlavně kvůli velkým letním vedrům).

K židli mám i odzkoušený sedák Pubemy SupremeComfort X-Large, který je braný jako jeden z nejlepších na trhu a poskytuje měkčí pocit ze samotného sezení, ale upřímně.. Potřeba tu není a používám ho proto jen velmi sporadicky (spíše pro zajímavý - vyšší posed u stolu, protože područky, jak je u spousty židlí zvykem, překáží pod stolem a zkrátka nejdou nastavit níže než jsou).




WUDOYO 
Kolečka Ergohumana jsou fajn, ale žádné se ani zdaleka nevyrovnají této prémiové specialitě. Kolečka od Wudoyo s úžasně jemným tichým chodem, jsou nejen perfektní na koberce, ale mají i speciálně navržené, zkrácené brzdy na každém kole. Díky tomu nehrozí bolestivé nakopnutí při různých posunech na židli:-). Tyto kolečka se bohužel v ČR neprodávají (máme to tu přesycené variantami s dlouhými brzdami a tak i naštvanými komenty od nakopnutých lidí), sehnat ale stále bez problému jdou, např. přes USA Amazon.

Malé doporučení - určitě se vyhněte kolečkům se samobrzdícím systémem (systém, který reaguje zabržděním při samotném sednutí). Bohužel pak jakýkoli přísun na židli ke stolu se díky tomu stává nemožným:-).




2x Birkental Footrest
Podložka pod nohy je další super upgrade k PC, pro velký komfort
. Vyzkoušel jsem jich mnoho, od klasických stoliček, po různé plastové tvrdé obludy s mechanickým nastavením sklonu apod. Za mě je to stejně tak pohodlné, jako kdyby byla celá matrace postele z tvrdého plastu..Avizovaná mechanická polohovatelnost, kvůli které si tyto varianty podložek pravděpodobně lidé kupují, není přece hlavní devizou správné podložky. Hlavní deviza je jen a jen pohodlí.

Co jsem testoval, tak výrobce Ergofoam pravděpodobně nabízí nejpohodlnější podložku na nohy na trhu, díky své speciální měkčené paměťové pěně. I když nově pořízený Birkental tak měkký není i tak je velmi příjemný a víc než konkurenceschopný i tím, že nabízí třístupňové polohování (prostým přidáváním podkladových polštářů co vzájemně drží na suchý zip) a zároveň má i "kapsy" do kterých si v zimě můžete nohy schovat.

Concept Magic Carpet
Já jsem si však zimu pojistil ještě i touto fantastickou elektricky vyhřívanou podložkou, která je přehozená přes oba dva Birkentaly:-). Fantastická je i tím, že vypínání a zapínání vyhřívání je koncipováno přes velký knoflík na zemi, na který stačí pro aktivaci jen šlápnout:-)..V jednoduchosti je krása!




Iris Ohyama Woozoo
Naopak pro přežití letních dnů, mám kromě termoregulačních blackout závěsů v oknech a výkonné klímy i tento nádherný, výkonný, stolní ventilátor. Je tak enormně tichý, že ho bohužel kolikrát i zapomenu na noc vypnout - prostě není slyšet ani při vzdálenosti několika cm ode mne. Má však samozřejmě časování, po kterém se vypne sám, otáčení do všech světových stran a i dálkové ovládání.
Pokud vím, tak se tato japonská kvalitka dá stále pořídit i přes německý Amazon.


DALŠÍ DOBRÉ TIPY: 



Tesla Smart Air Purifier S300B
Výborná čistička vzduchu s předfiltrem, HEPA 13 filtrem, uhlíkovým filtrem, UV sterilizací a ionizérem v jednom. Navíc je krásně rozměrově úsporná, výborně vypadá a je i Smart. Rozběhnout ji přes Elgato StreamDeck jsem zatím nezkoušel (není potřeba, mám jí na dosah ruky), v každém případě by to teoreticky problém být neměl. Čistička komunikuje přes TUYU, kterou lze propárovat s Googlem Home, se kterým si Elgato StreamDeck již rozumí.




Fouvin aroma difusér
Na difuséry moc velký expert nejsem, (prošlo mi jich rukama dohromady tak 5), nicméně tento naprosto exceluje svým designem. I tohle je jeden z těch produktů, které mnohem lépe vypadají ve skutečnosti než na fotce. Difusér od Fouvinu v reálu skutečně připomíná drobný uklidňující hořící (a čoudící:-) ) krb, navíc jeho barvy lze i různě měnit a nastavovat napevno dle vkusu, přes přibalené dálkové ovládání.  

Určitě doporučuji pořízení i kvalitních přírodních vonných olejů (já pořídil Janolii, která je ve své "men" edici vážně velký luxus), protože pak logicky vůně nekoliduje se samotnou čističkou vzduchu. V každém případě je difusér i čistička hezký doplňkový kauf, pokud chcete mít v místnosti parádní zvlhčený vzduch a dýchatelno. Tento difusér navíc stojí pakatel a seženete ho např. na Allegru do pitomé tisícovky. Jediná nevýhoda - není zcela tichý a bohužel ho uslyšíte. 




Šungit kameny
Šungit kámen je nejstarším minerálem na světě (odhad víc jak 2 miliardy let), který obsahuje uhlík a zároveň je i jedním z nejzajímavějších kamenů, díky svým antioxidačním účinkům a schopnosti stínit elektromagnetické záření. A i když je tímto obecně šungit opravdu známý, mně krom toho slouží i jako prima dekorace:-)..



A zde ještě pár obrázků na závěr, jak celý setup vypadá s použitím jiných barev na monitoru: