Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Ragnaar Salter • 54 let • ČR - kraj Středočeský

Komentáře

Space Merchants: Conquerors

  • PC 75
Teleportačních bran jsem si nevšiml, přemisťování probíhá pomocí motorů hyperprostorem. V hyper (lze vypnout) lze narazit např. na piráty a hra se mění na zběsilou arkádu. Je také nutné zmínit plnění nejrůznějších misí. Ty mohou být přímou součástí hry ve vesmíru, např. přeprava zboží nebo střežení systému nebo se odehrávají na planetě a každá planetární mise se stává samostatnou minihrou (nejčastěji textovka nebo hlavolam.
Edit: Omlouvám se - vloudila se chybka - šlo o hru Space Rangers. Jinak díky za tip: Space Merchants vypadají zajímavě.
-1 +2 −3

Silent Hunter III

  • PC 90
S uvedenými názory nezbývá než souhlasit. Zajímavá je možnost osobně ovládat dělo i protiletadlové kanony. Důležité je dodat, že první verze hry jsou značně syrové a nedokončené a hra označená jako 1.0 je ve skutečnosti betaverze. Naštěstí u nás lze nyní koupit už v. 1.4 . Kdo to myslí s hraním vážně musí sáhnout po některém z mnoha modů, které změní hru k nepoznání. Za všechny mohu jmenovat dva největší (které sami obsahují několik menších): The Grey Wolves - tGW a The Grey Wolves Xpansion - GWX. V modech přibudou další možnosti ovládání, nové lodě, miny a protiponorkové sítě (a plány k nim), provoz v přístavech, trosečníci a mnoho dalšího. Zanedbatelné rozhodně není ani další zvýšení zrychlení hry.

Pro: široké nastavení realističnosti

Proti: nelze procházet celou ponorkou, občasné bugy AI i enginu hry

+4 +5 −1

Combat Mission II: Barbarossa to Berlin

  • PC 95
Měl bych výhrady k termínu "realtimová část". Střídájí se fáze:
- plánovací: zadáváte příkazy, osy přesuny, cíle atd
- bojová: 1 minuta ve které se jednotky snaží příkazy splnit, ale mají poměrně velkou možnost si je upravit (např. obrněný automobil, který má příkaz postupovat vpřed, po setkání s nepřátelským tankem rychle změní názor a hledá nejbližší úkryt). V této fázi nelze zasáhnout do dění.
- prohlížecí: video kdy můžete libovolně prohlížet co se dělo předtím.
Dále bych připomenul, že zdaleka nejde jen o scénáře, ale především o duely ať online nebo PBEM případně i multibitvy kdy bojují dvě skupiny proti sobě.
+4