Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Space Merchants: Conquerors

08.11.2005
74
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Space Merchants: Conquerors jsou prvním dílem z dílny československého studia DataWeb zaměřujícího se na freewarové tituly. Zaznamenalo velký úspěch, když zvítězilo nejen v tehdy nové kategorii XXL soutěže Becherovka Game ročníku 2005, ale vyhrálo rovnou celou soutěž napříč žánry. A pokud jde o ty žánry jsou Space Merchants: Conquerors vpravdě multižánrovou hrou nejvíce připomínající komerční titul Freelancer, tedy v prvé řadě vesmírný simulátor.

Píše se rok 2288, Země a vůbec celá Sluneční soustava prodělala téměř tři století plné válek a nepokojů a vy máte za úkol usednout do bojového vesmírného letounu a přežít. Jenže způsobů, jak toho docílit, je hned několik.

Plníte mise, obchodujete, legálně či nelegálně, bojujete s nepřáteli v adrenalinových přestřelkách a vylepšujete schopnosti vaše i vašeho letounu v poměrně propracovaném RPG systému. Pohybujete se v prostoru Sluneční soustavy, ve které se přemisťujete pomocí teleportačních bran a pomalu se stáváte klíčovou figurou celého systému.


Poslední diskuzní příspěvek

Tuto hru si pamatuju, asi to nejlepsi v zanru co jsem od ceskych vyvojaru hral. Nemuzu vsak pripomenout kvalitni freelancer ..neni cesky ale zabavite se dele.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Teleportačních bran jsem si nevšiml, přemisťování probíhá pomocí motorů hyperprostorem. V hyper (lze vypnout) lze narazit např. na piráty a hra se mění na zběsilou arkádu. Je také nutné zmínit plnění nejrůznějších misí. Ty mohou být přímou součástí hry ve vesmíru, např. přeprava zboží nebo střežení systému nebo se odehrávají na planetě a každá planetární mise se stává samostatnou minihrou (nejčastěji textovka nebo hlavolam.
Edit: Omlouvám se - vloudila se chybka - šlo o hru Space Rangers. Jinak díky za tip: Space Merchants vypadají zajímavě.
-1 +2 −3