Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Karel Musil / 34 let / Supporter/QA / Wien (Zahraničí)

Komentář

Přejít na komentáře

Klášter na kraji lesa

  • PC 70
Většinou už v poslední době nepíšu komentáře ke hrám, které jich už několik mají, ale zde se patří udělat výjimku. Nejprve krátké a nepříliš objevné zjištění - Kláštěr na kraji lesa patří spíše k tomu povedenějšímu, co česká freeware adventurní scéna vyplodila. Kresba postav je tedy nepříliš hezká, Jenda je něco jako Pivrnec junior a i zbylé postavy jsou spíše karikatury než cokoli jiného, ale pořád je to ještě v mezích.

Tento komentář píšu především kvůli dvěma bodům - a totiž kvůli určité tradici užívání erotiky a sexuality v českých adventurách (která se jako příslovečná červená nit táhne od 7 dní a 7 nocí a jeho pokračování, přes prvního Poldu (sekvely se této linie spíše zbavily, tedy až na Stvoření ze dvojky), zapomenout bych neměl ani na zapomenutelné Léto s Oskarem a obě Horká léta. V této společnosti se nadržené jeptišky toužící po (tenké a dlouhé/krátké a tlusté okurce) ani víla Análka... pardon, Rumálka, rozhodně nemusejí stydět. Nemluvě o Anče (a jejím mluvícím kocourovi - kterážto věta se dá bez znalosti kontextu vyložit různě a já ji tak schválně nechám). Vlastně je až překvapující, že protagonista působí puritánštěji, než samotný opat toho titulního kláštera (ale to dělá ten jeho vohoz).

Tím se dostávám i k druhému bodu, který bych tu rád vypíchnul a který na mně působí jako esence ateistického češství (zde mi nejde ani tak o zpodobňování církve, tady bych mohl pitvat klišé do rána - řekněme jen, že mě fascinuje, jak tady určité věci probublávají, aniž by působily na první pohled prvoplánově křiklavě). Dělat si legraci z církve (křesťanství, náboženství, doplňte si sami) je zcela v pořádku, stejně jako dělat si legraci z jiných sexuálních orientací, ale pokud už scénárista napíše takový blábol, že Bible byla napsána až po smrti Ježíše Krista (nebo že každý gay je pedofil), to už není karikatura ani zkratka, to je demence. Příště bych prosil více sexu (významné plus za postelovou scénu jakožto i za patřičný dámský dabing) a méně kreténismu.
+7