Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Drolin

Drolin

 

Komentář

Přejít na komentáře

System Shock

  • PC 95
System Shock. Pro mnohé nejlepší hra a velký milník v historii tohoto zábavního průmyslu. Na svou dobu i dlouho po té revoluční provedení, které nemělo v žánru FPS konkurenci. Nemusíte ani chodit daleko pro srovnání, takový Doom II působí vedle tohoto atmosférického sci-fi díla jaksi jednoduše až primitivně (technologicky). Antigravitační brusle, zadní kamera, více druhů granátů či laserový rapír. To je jen malý vyčet z možných vybavení na cestě právě probuzeného hackera .

Probojovat se devíti patry vesmírné lodi není nikterak jednoduché, když má v každém patře umělá inteligence Shodan své kamery a cyborgy tvořené z už mrtvé posádky Citadelli. Vašim jediným spojením s životem proto budou jen záznamy posádky, či výstražné nápisy v zoufalství nanesené na oprýskaných kovových zdech stanice. Uklidňujíci hudba linoucí se z reproduktorů ve výtahu a následné tíživé vrzání plechů o sebe jen umocnuje pocit nejistoty, z ještě nepoznaných koutů lodi. Teď jen jak přerušit Shodanin plán na destrukci Země za pomoci leserového paprsku, či vypuštění biologické infekce v podobě již nakaženého menšího hájku G2 v jednom z pater.

I po šestnácti letech má System Shock stále co nabídnou. Především pro fanoušky druhého dílu, zlodějské série Thief či konspiračního Deus Ex. Grafiky ve vysokém rozlišení či nový patch zpřístupňující mouselook dodává k atmosféře a příběhu i potřebné bezproblémové ovládání.

Pro: optimální délka, znovuhratelnost, grafika, atmosféra

Proti: pár hudebních skladeb

+38