4Drolin - Je neprijemny, kdyz vis, ze hrajes tu horsi verzi. Normalne vyvolateny menu a titulky by bodly, zvuk sumi a ty reci jde spatne rozumet. V GOGu si stahnes installer.exe, z toho win verze udelat nejde, a lidi si tam na nemoznost hrat Win verzi stezujou, zvlast kdyz je tam i Zork Grand Inquisitor, coz je Win only hra udelana na podobnym zakladu, jako Nemesis.
90210: To je až tak špatné? :) Jinak v gogu to asi nědělajé, že tam mají image cd nemountované do dosboxu, že? Pak by z nich šla nainastalovat win verze.

No, zlatá abadonie či hotu (vlastně to co z něj zbylo :).
Ted jsem si na Zork Nemesis z GOGu konecne vysetril cas a uz chapu, proc se tady Drolin ptal na DOS/Win 95 verzi. DOSova veze z Gogu je totiz oproti winverzi fat nahovno, dokonce tam ani neni moznost obycejnyho vysunuti menu (windows only) a veskere operace jako save/load/quit to dos se musi provadet oldskoolove pomoci prikazu ctrl+pismeno. Fakt se s tim na GOGu moc neserou a trochu me stvou, viz. chybejici vylepsene DVD verze Zork Grand Inquisitor neboo Tex Murphy Overseer.
Say: No, ona to ani není adventura. Nemesis je klasická Myst-like hra takřka bez inventáře a sbírání předmětů. Spíše jde o řešení puzzlů a průzkum světa.

Navíc když to je na gogu za pakatel (ale pouze v DOSu, který má horší zvuk, plus je bez titulků).
Hudbu do hry složil Mark Morgan, a vážně zní jako z Falloutů :) (viz toto)

Další velké plus pro Nemesis!
Jo, to by mě zajímalo zda tam je předinstalovaná DOS verze nebo WIN verze?
Pokud by měl někdo problém s rozjetím hry, tak pomůže tento návod, když hra vyžaduje cd1. A pokud je hra příliš rychlá, aplikace Slowdown (nejlépe spustit dvakrát a nastavit v obou případech 90%) také pomůže.

Zde je ještě patch na titulky.