Krásně naanimovaný a ozvučený tycoon, spousta informací o zvířátcích (pokud vás to zajímá), přehled o tom co děláte... Zkrátka odpočinková hra jak má být. V kampani, respektive sledu postupně se otevírajících se scénářů, čekají někdy lehčí, jindy těžší oříšky (například kdy se modlíte, aby se ten párek okapiů už konečně spářil)...
Shrnuto a podtrženo pečlivým statistikem (což já nejsem) - příjemná zábava, neškodné, žádná herní brutalita (i když vypustit takle smečku tygříků mezi lidi :-D ), pohodička pro všecky, zvířátka se vždycky budou líbit.

Pro: grafika, zvuky, přehlednost, zvířátka, radost z narození mláděte ohroženého druhu

Proti: jak píšou hráči pode mnou - po chvíli už stereotyp

Herní výzva 2019 - číslo 3. "Herní kutil"

Dlouho jsem přemýšlel, co do této kategorie dosadit, a vzpomněl jsem si na mou oblíbenou budovatelskou strategii z dětství. Příliš jsem neváhal, oprášil cédéčko a nainstaloval hru na můj pc. Netrvalo dlouho, a už jsem se mohl pustit do hraní.

Projel jsem si tedy nějaké scénáře, abych se do hry trochu dostal, a musím říct, že ty pozdější scénáře dokážou dobře zatopit. Až teprve poté jsem si koupil vlastní zoo, kde jsem neměl žádná omezení, tedy kromě množství peněz.

Vzpomínám si, jak jsem tehdy vždy koupil tu samou zoo, která byla krásně rovná a posetá pouze trávou. První zvíře, které jsem koupil, byl vždy lev a poté následovaly povětšinou zebry, gazely a žirafy. Dále to povětšinou už bylo čistě náhodné vybírání. Nyní jsem, ovšem udělal změnu a jako první zvíře jsem koupil divokého koně a poté gazelu.

Více, než zoo se zvířaty, jsem se spíše podle mě zaměřil na zájem lidí, a tak jsem nakoupil všemožné stánky s jídlem a pitím, poskládal jim tam jídelní stoly, aby měli kde hodovat. Ovšem to mělo přinést nějaké ty penízky do mé kasy, protože to jídlo nebylo zadarmo.

Vtipná, vždy byla možnost vypustit zvířata z klecí a nechat lidi například sežrat lvy nebo roztrhat tygry a ušlapat slony. To byla potom teprve ta správná podívaná.

Pro: Množství zvířat a dalších staveb, scénáře

Proti: Stereotypnost

Hra je graficky docela pěkná. Jen si mohli u Microsoftu odpustit některé okrasy, jako saně tažené soby či letadélko s plakátem s logem autora hry, tedy Microsoft.

Hospodaření není překombinované, a tak je možné se celkem snadno dostat do černých čísel, přestože to chvíli trvá. Velmi nápomocné jsou k tomu bonusy za rozmnožení ohrožených zvířat, bohužel jen jednorázové (za první mládě, či první mláďata) či kompost. Vstupné do ZOO je samozřejmostí. Hospodaření si můžete vylepšit i stánky s občerstvením a upomínkovými předměty.

Kromě výběhů pro zvířata je možné postavit i různé specializované pavilony, jako pavilon dravců či insektárium atd. Bohužel, autoři se dopustili jedné chyby proti přírodě - párování u zvířat s vlastními výběhy. Mnoho zvířat však žije v párech jen v době rozmnožování a některá v stádech, kde je jen jeden samec, ale několik samic. A mohl bych pokračovat.

Takže na závěr, odpustím-li pro mne chybu nejzávažnější, týkající se zvířat, přes stereotypnost a nudu v pokročilejších fázích hry, docela dobré.

Pro: hezká grafika

Proti: po čase nudné, párování zvířat

Svého času mě to bavilo kvůli možnosti vypustit lvy :)... samozřejmě do trpělivě vypracované zoo s obrovskou návštěvností :).

Pro: Fakta o zvířátkách, často se člověk i něco naučil. Tycoon, takže na chvíli zábava. Vypuštění divokých šelem mezi návštěvníky :).

Proti: Tycoon, takže JEN na chvíli zábava.

Zoo tycoon byl můj první tycoon a strávil jsem u něj mnoho hodin. Stavba vlastní zoo, včetně pečování o všechny zvířata a navštěvníky mě bavilo a mělo to určité kouzlo. Obrovský počet zvířat a atrakcí, bylo skutečně z čeho vybírat. Grafika pěkná přehledná navíc jsem měl vždycky přehled o tom co se zvířatům líbí a co ne. Jako největší mínus beru to, že by mě už dnes asi nebavila

Pro: velký počet zvířat a objektů, možnost postavit si vlastní zoo

Jeden z mých prvních tycoonů, vzpomínám na doby, co jsem hrál RollerCoaster Tycoon, Transport Tycoon i Zoo Tycoon furt dokola. Ve hře je spousta možností, jak si rozšířit zoo, jak o různé atrakce, tak samozřejmě o různorodá zvířátka. Zvířatka si spolu hrají, vyhřivají se. Sranda byla hodit návštěvníka mezi lvy nebo samotné lvy vypustit. A také byla zábava hodit gazelu mezi lvy. Strhla se velká bitka :)

A ze všeho nejlepší věc byla, když jste vchod do parku zatarisili plotem. Tímto vám vznikl obrovský výběh plný výběhů, budov, zvířat a lidí. A když jste to všechno vypustili, tak se strhl obrovský masakr o přežití :D Vždy přežily samozřemě šelmy.

Na internetu se objevily i různé addony. Například i lidé, které jste mohli chovat.

Největší radost mi udělalo, když se narodilo mládě Yettyho, to bylo umění. Jelikož je to ve hře velmi nespolečenský tvor, jeden druhého nikdy neměl rád, ale občas se stalo, že se narodilo Yeťátko. I vychovat mládě jednorožce bylo celkem složité.

Pro: Grafika, hudba, spousta možností. Lidé jí, pijou, komunikují spolu. Pár zajimavých pohádkových zvířat, jako je Yetty a Jednorožec

Proti: Stereotyp