Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Záhada Jablůnkova

2003
10
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Příběh začíná v malebné vesničce zvané Jablůnkov, a to zmizením inženýra Radima Mikeše, který se podílel na výrobě chemických zbraní v USA. Vy se vžijete do role tajného agenta FÚV Jiřího Máldra, pověřeného vyšetřováním tohoto případu. Postupně navštívíte místní městský úřad, hospodu, elektrárnu a nakonec i moštárnu, abyste vyřešili všechny záhady, na které brzy narazíte.

Jedná se o vcelku krátkou, ale zároveň docela dramatickou detektivní adventuru, zpracováním připomínající sérii Život není krásný, která je debutem českých autorů, pracujících pod názvem Crash Team.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 10
Záhada Jablůnkova je další z řady freeware adventur s pitomým příběhem a nekvalitní vizuální stránkou. Situaci nezachrání ani tajný agend Jiří Máldr, se kterým mám vyšetřit zmizení vědce.

Dialogy jsou stejně pitomé, jako všechno ostatní a nepamatuji si, že bych se třeba i jednou zasmál. Alespoň, že jsem se v Jablůnkově nemusel zdržet příliš dlouho, protože dokončení je otázkou pár minut. Tohle opravdu nemá cenu hrát, když existuje řada daleko lepších titulů.

Pro: krátká herní doba

Proti: pitomý příběh, pitomé dialogy, vizuální stránka

+8 +9 −1
  • PC 10
Achjo, Záhada Jablůnkova je adventura s příšerným zpracováním i příběhem, a navíc ještě se spoustou lokací, což ztěžuje hraní, protože vše je zmatené a spíš je nutné aplikovat metodu pokus omyl. Co mě ovšem dostalo úplně nejvíc byl ten rádoby hitler v sukni s dřevnou nohou a vrtulkou na hlavě, autoři při vývoji nejspíš zdatně hulili, protože vtipný mi to tedy nepřišlo.

Jo a nedohrál jsem to, protože při útěku jsem se octnul na schodech a nedalo se tam nic dělat, takže mě pan "hitler" sejmul. Znova to fakt hrát nebudu, protože mě neskutečně iritovala nemožnost nějak urychlit ty dementní dialogy a vůbec cokoliv ve hře.

Pro: Nic

Proti: Pitomej příběh, hrozné zpracování, nemožnost urychlit dialogy

+7