Yu-No: Kono Yo no Hate de Koi o Utau Shōjo

Yu-No: A girl who chants love at the bound of this world

26.12.1996
04.09.1997
22.12.2000

Yu-No je klasickou vizuální novelou od známé společnosti Elf Co., která stála například za, pro západní publikum známé, Knights of Xentar. Hra vznikla pod záštitou herního designéra Hiroyukiho Kannoa (Desire, EVE: Burst Error). Jednoho dne otec Takuya Arima, známý historik, z ničeho nic zmizel. V průběhu letních prázdnin, kdy už od této události nějaký čas uplynul, našel Takuya v pracovně otce zvláštní kulovité těleso a dopis, v němž se zmizelý otec zmiňuje o paralelním světě. Po nějakém čase student přijde na to, že jeho otec objevil něco zvláštního a skrze předmět, které si dříve nevšiml, se dostane Takuya do alternativního universa.

Titul vyšel již na sklonku roku 1996 pro PC-98, o rok později i ve verzi pro Segu Saturn. Windows verze se hráči dočkali až roku 2000, a to navíc pouze v japonštině. Mimo toho tato verze byla v mnoha částech cenzurována (texty i změny v grafice) a obsahovala hudbu a zvuky nahrané ve velice nízké kvalitě kvůli problémům s místem. Neoficiální anglický překlad byl dokončen v roce 2011 skupinou na webu TLWiki, kdy se do Windows verze podařilo přidat dabing ze Saturn verze, odstranit cenzuru a přidat kvalitnější hudbu z PC-98.

Co se kritiky týče, Yu-No patří mezi to nejlépe přijaté z oblasti lehce erotických vizuálních novel.