@Solidor (10.02.2021 16:00): ono to je vtipný ještě v tom ze ani takhle to na par místech ten stabilní framerate neudrží :)
Jinak se trochu inspirovali ve svoji Trails sérii a toho mluvení a budování postav tam je na akční rpg až moc. Zasazení do velkého města a okolí mi sedí. Město působí docela opravdove a hezky. Dungeony taky fajn. Hra má neuvěřitelný zaber na kompletaci, úplně všechno má procentuální ukazatel a odměnami se nešetří. Field skilly umožňují exploraci ve všech myslitelnych rovinách a hra je na to udělaná. Soubojak je taková klasika která mě moc nebaví , mackani tlačítka jak magor spojené s reflexy kočky už není moc pro mě, ale zatím to snasim. Proste mackam knoflík a skilly a doufám v to nejlepší :)
Docela mě to baví, ale pocit ze hraju takový to velký skvělý jrpg moc nemám, zatím to tu potřebnou hloubku nemá .
@Charllize (10.02.2021 11:13): Protože právě Cold Steel 3 se dost sekal, když na obrazovce bylo hodně postav. A taky nevypadá moc hezky. Asi se jim to nevyplatilo. Výběr mezi zastaralým a zastaralejším enginem musel být opravdu těžký :)
Je mi záhadou proč nepoužili ten vylepšeny engine co mají u Cold Steel 3 a 4. Jediný co mě napadá je aby na ps4 udrželi 60fps díky těm hektickym soubojům.
Asi to vypadá lip než osmička ( hlavně postavy nejsou tak zdeformovane a působí víc opravdové) ale pořad to je dost za zenitem. Hra má jen 8gb.
@Charllize (09.02.2021 17:04): ale konec února je dřív než konec měsíce v ostatních měsících :D
Každopádně já taky teď počkám na BD2, ještě mám co dělat. Ale dík za tip :)
btw má někdo v plánu přidat profil BD2?
No tak znáš to, zamrzávání, padání a celková nestabilita, můžou být vedlejšími účinky. A co jsem viděl na YT ten upgrade je minimální.

Jinak se mě z počátku překvapilo, že hráč má možnost se vyjádřit v dialozích, takže mi ani nevadí fakt, že u dost textu chybí VO. Je mi jasný, že tím "jenom" ovlivním reakci NPCs, ale i tak jsem to doposud u žádnýho JRPG neviděl.
Vážení kolegové, vyplatí se stahovat si ty HD textury? Žádná hrasavice ta hra není, ale koukat se na to dá.
Včera vyšel další patch, krom jiného obsahuje grafická vylepšení nebo lokální co-op.
@Solidor (12.05.2019 15:47): Tak to ze se na steamu nejake jrpg pokazi a nechytne je standart :)

A jo, ta grafika neni nic moc, tim bych to taky uzavrel. Dalsi pohrobek VITA verze jsou ty caste prechody mezi lokacemi, nastesti netrvaji dlouho.
@Charllize (12.05.2019 15:39): Ne že by na tom nějak zvlášť záleželo, ale hlavně prostředí prostě není ani PS3 kvality. A rozlišení nebo delší dohled jsou snad samozřejmostí.

A ještě zkazí PC port a na Steamu to kvůli tomu odsoudí k neúspěchu.
@Solidor (12.05.2019 15:33): jenze FF 12 je extrem, Dana vypada lip nez vetsina dalsich rpg co na PS2 byla a musime pripocist i to vyssi rozliseni, ktere z toho dela preci jen lepsi podivanou nez PS2. Ale obecne bych to pricital PS VITA, ta minikonzolka muze za socialni grafiku u mnoha JRPG her na PS4 a i PS3, zaplatpanbuh ze uz se vetsina studii na tu VITU vykaslala, z pohledu grafiky to je jen plus. Napriklad Death and ReQuest uz vypada mnohem lepe a co jsme koukal na zabery z nove YS tak to taky vypada mnohem lip. I Trails of Cold Steel od tretiho dilu maji vyrazne lepsi grafiku, protoze uz to neni na VITU.
@Solidor (12.05.2019 12:26): Jo, ja to porad odkaldam, a to uz pracuji na dalsim dilu, z nejakeho duvodu se mi do toho nechce, mozna chyba.

S tou PS2 grafikou to zase trosku prehanis, ale samozrejme to zadny vykrik poslednich grafickych trendu neni :)
Odehráno deset hodin a velké pozitivní překvapení.

Zvláštní je, že Ys VIII v ničem neexceluje, ale všechno tu funguje v nejhorším "dost dobře". Průzkum ostrova a flashbacky s Danou ženou člověka pořád dál.

Ale ta PS2 grafika je otřesná...
Zrejme k blizicimu se vydani na PC falcom vydal patch pro PS4 ktery upravuje a predelava dabing a rozhovory. Pro plno lidi to muze byt dobra zprava.
@Charllize (19.11.2017 23:50): Bohužel ne. Na druhou stranu je teď na PS Store za pár korun Dark Rose Valkyrie na které jsem docela zvědavý. A Neptunia VII by taky mohla stát za pokus. Takže bych na tvém místě počkal na slevu.
@Solidor (19.11.2017 23:19): Hmm..ted me napada ze me tuhle zaujmula jedna hra, Blue Reflection. Prave taky moc pekne udelanejma postavama, a jestli se nepletu delal to taky Gust. Akorat si porad nejsem jistej jestli to riskovat a koupit za plnou cenu (je to dost palka) nebo pockat na slevy. Moc se o te hre docist nikde neda, sice muj cuch rika ze to asi spatny nebude, ale jelikoz mam co hrat vrchovate tak to trosku ignoruju. Nemas to nahodou? :))
@Charllize (19.11.2017 23:08): Spíš se snaží upravovat styl mezi jednotlivými trilogiemi. Třeba Arland byla dost barevnější, než právě Dusk.

CH a IF ale hodně spoléhají na fanservice, čemuž se Atelier dokáže (většinou) vyhnout.

Navíc u Atelieru si dávají záležet i na mužském oblečení, což se u většiny moderních JRPG říct nedá :)
@Solidor (19.11.2017 23:01): toho jsem si vsimnul taky, tedy tech postav. Sveho casu jsem mel v umyslu zakoupit Escha a Logy. Hrozne se mi totiz libily prave ty postavy, ale nejsem si uplne jisty jestli byly tak dobre i v tech dilech predtim. Tady mi prislo ze krapet zmenily styl. Ale mam to spis nakoukane z internetu nez z vlastni zkusenosti, protoze jsem to nakonec nekoupil:)

PS: Compile Heart a Idea Factory to s tema postavama a oblecenim maji taky docela pekne.
@Charllize (19.11.2017 22:45): Když já prostě žeru ten Atelier design postav. Teda hlavně jejich oblečení. Nic podobného asi žádné japonské hra nemají. Plus hudba se mi hodně líbí. Jsem asi divnej, že si to kvůli těmhle dvěma věcem kupuju.

Hlavně mám Ys předně za rubačku a až potom za RPG. Ale snad se v tomhle díle víc zaměřují na charakterizaci postav.
@Solidor (19.11.2017 22:39): smankote Ateliery:) Ja jsem hral dva dily na PS2 a tu kanonadu pokracovani na PS3, PS4 a Vitu jsem minul, nejak se mi nevesly do repertoaru. Mam doma akorat Sophii a jeste jsem na ni nesahnul. Tak trochu se bojim ze by se me to mohlo zacit libit a musel bych hrat vsechny ty dily predtim, z cehoz na mne jdou mrakoty :)
Ys taky neni moje oblibene, ale z casti to bylo proto ze uz jsem jaksi moc nebyl schopen hrat ty jejich 2D zpracovani, takze jsme naskocil az ted kdy presli do 3D. V dobe kdy to 2D bylo aktualni jsem hral jine, pro me dulezitejsi veci, a ta serie dle meho zaspala dobu.
@Solidor (19.11.2017 22:27): tak hodnoceni ma vic nez dobre, a co jsem cetl tak nikdo na hru nenadava. Takze teoreticky by ty prodeje mohly byt ok. Zatim co jsem hral tak si taky stezovat nemuzu. sice mi falcom stylizace postav moc nesedi ale je to natolik zabavne ze mi to je vlastne jedno. Samo grafika taky neni posledni vykrik dnesni doby. Jen jsem rad ze se posunuli do 3D, jak u Legend of Heroes tak u Ys, takze jim to milerad odpustim.
PS: co vim tak to muze byt dost grind, coz me nevadi, ale nekomu by mohlo :)
Cira esence hratelnosti. Hra systemove slape jak svycarsky hodinky. Super soubojak, pribeh a obrovskej krasnej ostrov k pruzkumu. Prvni prechod YS serie do plneho 3D se povedl na jednicku. Kazdy jrpg fanda by nemel tuhle hru minout.

PS: na PS4 60 fps:) A za nedlouho vychazi i na PC.