mě je upřímně třeba úplně jedno jestli je to japonská nebo nepálská hra, hlavně jestli mě baví
@Ronik (16.08.2018 10:02): já myslel spíš to, že strukturou připomínal ten nejhorší typ úkolů ever. Se tam 3x stalo to samé.. řetězový fetch quest. A ty dialogy byly fakt hrozné. Ještě když se Kyriu zamýšlel "Hmm.. mohl by to být ten chlápek, kterého jsem viděl odbíhat?" :D

@jones1240 (16.08.2018 10:16): No ale hrají japonské hry - nemusejí hrát každou blbost. Navíc buď rád, že jich je tak málo. Pak byste si nemohli hrát na elitáře. :D už tak je to tu pro vás dva s Drolinem očividně moc malé.

@SilentWolf (16.08.2018 07:48): To byla narážka na Dragon Quest III: The Seeds of Salvation, co v reálu taky vyšel v roce 1988 :)

Dragon Quest III was released on a weekday and many kids skipped school and workers called in sick to purchase and play their copy. Lines at game stores grew several blocks long. Some people were even mugged by disgruntled customers desperate to get their hands on one. There were even complaints that Dragon Quest slowed the country's productivity which resulted in a DQ game only to be released on a weekend or holiday.
@jones1240 (16.08.2018 09:22): Ty také hraješ jen ty nejznámější typu Yakuza, Flower a Trails, ale UFO, Mother 3 a Rhytm Tengoku již ne - a přesto tě lze řadit mezi hráče japonských her (s jedním přivřeným okem).
@Widl (16.08.2018 07:31): jo, ten Q jsem dělal naposledy. Paráda! :D a pobavila taky videohra, kterou klukovi někdo ukradl.. :D nevím jestli parodovali sami sebe, nebo to mysleli vážně, ale pobavilo.
Bum a najednou je půl osmý ráno, ještě že jsem doma s angínou. Ta hra umí chytnout, příběh a jeho podání je opravdu excelentní.

Ale nejvíc mě na tom baví ty malý boční úkoly, teda spíš příběhy. Vždycky to má skvělou pointu. Buď je to "pohádkový" s nějakým poučením o dobru a zlu nakonec a nebo naopak praštěně vtipný. Zatím jasně vede Guru Jára a jeho shooreh pipi. Nebo ten malý kluk co nutně potřeboval koupit pánský časopis. Jsem se tu u toho musel smát nahlas :D
Tak jo, seru na to. 100%. Fakt si nepamatuju kdy naposledy mě nějaká hra i po 20 hodinách hraní pořád tak bavila a pořád na mě házela nové a zábavné zpestření (teď budu dalších 20 hodin hrát jen kabaret :D).
Sakra proč se to musí po každých 2 kapitolách přepnout?! Teď po konci 4 ani nebudu moct usnout :D
Kiryu je skvělý, ale Majima vede. Ta jeho první scéna byla naprosto geniální :D

@Ronik (01.08.2018 22:56): taky jsem se na ty sidequesty dívala a prý je můžeš plnit kdykoliv a žádný ti utéct nemůže
@Drolin (01.08.2018 23:08): No, bude jich víc, třeba uživatelům, co mají v názvu Windows účtu znaky s diakritikou, se ta hra pro jistotu vůbec nespustí :))

Taky je zajímavé, že v ini souboru jde zapnout možnost ukládání kdekoliv, ne jen v telefonních budkách. Ale nedivil bych se, kdyby to byla nějaká developerská featura, co tam omylem nechali a v prvním patchi ji vypnou.
@Drolin (01.08.2018 23:03): Tenhle problém se mi vyhnul, ale prý pomáhá nastavit prioritu procesu ve Správci úloh na vysokou a zkontrolovat, jestli hra náhodou neběží na integrované grafice. Pak taky někdo doporučoval změnit v AppData/Roaming/Sega/Yakuza0/audio.ini hodnotu AudioMode na 1, ale to bude dost možná placebo :)
Your own playtime
6.3 hrs / 6.3 hrs

Docela dobré.

Sidequesty jdou plnit kdykoliv nebo mám průběžně koukat do návodu, aby mi něco neuteklo?
Ne, já jsem furt na úplném, úplném začátku, hluboko v první kapitole :D Ale mám ve zvyku hodnotit brzo a potom hodnocení upravovat. A zatím se mi to fakt líbí, i když je to spíš film než hra.