Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Tak 30.12. bylo lidstvo zachráněno. Ztratil jsem 4 oblasti, ale ty zbylý už byly bezpečný tak jsem ani nepospíchal a do závěrečný mise jsem měl max armor i weapons, jel jsem tam se scimitar tankem, kterej se docela hodil. 4 lidi mi umřeli, ale zbytek jsem zachránil, nebyla to tak těžká mise. Když mi napadli novou základnu v indočíně s nevycvičenými vojáky byl to větší masakr:)
Tak už to vypadá docela optimisticky, mám maraudery, zkoumám mag zbraně. Ale s financema je to tady úplně šílený. Opustila mě indočína.... píšu tu hlavně kvůli tomu kdyby si to někdo chtěl někdo zase poprvé zahrát, umístěte ty základny líp než já. Já jsem si optimisticky myslel, že základna bude na každém světadíle ale ekonomicky by to byla sebevražda.... blbec jsem si postavil základnu uprostřed USA a uprostřed Evropy a třetí aby pokrývala aspoň dva kontinenty tak jsem umístit do tý Indočíny. Takže ideál se mi jeví někam do Arábie, S.Afriky, do Mexika a někam do Indonésie, s třemi radary už by to pokrývalo většinu světa. Já budu mít i po třetí základně Sovětský Svaz, Jižní Ameriku a Jižní Afriku úplně nechráněnou.
@Atreides (19.12.2022 17:23): Díky, nakonec jsem si spustil novou hru s community patchem. Drobný vylepšení tam jsou...

Na to x-division se podívám, i když zrovna delší a těžší hru nechci, já mám rád když to odsýpá:)

@Charllize (19.12.2022 17:10): No vida, o tom jsem ani neslyšel. A objevil jsem další hry. Vlastně je ta konkurence klonů dost drsná.
@Red (19.12.2022 10:30): No modů zas tolik není, ale pár by se určitě našlo.

Pro vanilla hraní:
1) Rozhodně Skitso's Ultimate Megamix Map Pack 2000 , balík 70 nových map plus překopaní těch původních pro větší pestrost a variabilitu
2) A pokud by to bylo někomu málo, tak existuje ještě Kabill's (Sort of) Random Maps! s 550 náhodně generovanými mapami

Předělávky:
1) Pokud je nějaký nezbytný mód tak asi Xenonauts: Community Edition.
V podstatě se jedná o fork hry. Původní autoři dali autorům CE přístup ke zdrojovým kódům hry a ti se vrhli na všemožné vylepšování. Obsahuje tedy spíše změny pod kapotou hry (rychlejí nahrávání, tahy nepřítele, chytřejší AI apod.) plus různá vylepšení komfortu při hraní (=quatily of life improvements) jako například ten tebou zmíněný památník, všemožně zlepšené UI elementy/klávesové zkratky nebo třeba že si vojáci pamatují své vybavení i po návratu z nemocnice. Navíc má v sobě už zabudované výše zmíněné Skitsovi mapy.
Plus hromada úprav pro modery, takže Community Edition často funguje jako základ pro ostatní mody.
Nutno však říct, že CE zachovává samotnou hratelnost zachovává co nejblíže původní hře.

2) X - Division 
Tohleto už je totální konverze. Dala by se připodobnit Long Waru z novodobých XCOMů.
Podstatně delší a těžší hra. Tuna nového obsahu. Několik stovek nových zbraní, výzkumných možností desítky nových brnění, variací emzáků, typů UFO. Komplet přepracované letecké souboje a hromada změn v chování zbraní, statistikách a obecně pozemního boje.
Tak po 20h si řikám proč hrát tohle a ne původní ufo nebo novější xcom. Ovládání je "subpar", trochu to připomíná fanouškovský remaky civilizací okolo milénia. Něco vyřešily a vylepšily, ale zůstávají zastaralý a na půl cesty. Zasazení do studené války není žádná přidaná hodnota, naopak je tu lajdáctví typu že může mít člověk ruskou či sovětskou národnost, ale zásadní národy východního bloku typu Československo nebo Kuba chybí. I původní zbraně jsou úplně stejné jako u UFA, prostě sniper rifle a ne dragunov atd. Vzdušný souboje, různé typy vrtulníků a obrněných vozidel jsou fajn, ale jinak je to jen neatmosférická nápodoba.

Mile mě překvapilo jedině to, že je to stejně návykové a člověk co hrál ufo a xcom se hned dostane do hry.

Jsou tu nějaký zásadní mody? Chtěl bych pomník padlých, více národností, větší různorodost zbraní, misí a nepřátel...
@pipboy (04.02.2016 17:21): Je a doufam, ze autori do dvojky zapracuji myslenku, se kterou si ted pohravaji na forech. Ze si vyberete USA, nebo Sovetsky svaz a behem hry vám nebudou hrozbou jen alieny, ale i druhy mocensky blok, ktery pak v pozdejsich castech na bojisti ultimatne rozdrtite diky prevaze, kterou vam da vyzkum mimozemskych technologii. Tim zpetne dostane vetsi smysl i nadpis, ktery Studenou valku hlasa jako neco noveho.
Neznáte někdo podobní hru tyhle ? Okrem všech nových UFO ty mě nebaví. Jestli znáte X-COM Apocalypse to byla top hra něco takové hledám
odehrál jsem pár misí, ale nějak tomu chybí šťáva, nový Xcom je mnohem pružnější/akčnější; staré Ufo má hutnější atmosféru; tohle je jakési sterilní... asi zahraju starší kousky...
Teda vubec by mi nevadilo topit se v desitkach milionu, dobre vybavenou zakladnu mam jednu ze ctyr >_>