@Tainaru (19.10.2020 13:08): blades jsem samozrejme sbiral, ale moc si na tyhle pokemoni featury nepotrpim. Ne proto ze bych si myslel ze to je blbe, ale proto ze her kde podobna mechanika je, je proste moc. I mivam radsi kdyz mam na vyber z mensiho poctu postav. Kdyz jich je moc, tak hodne z nich lezi ladem a maximalne je clovek vyuzije v nejakem vedlejsim aspektu hry. A taky mne vadila stylizace hry, hlavne postav. Ne ze bych to takhle nemel rad, ale po Xenoblade X to pro me byl spis downgrade. Obecne to pro mne oproti Xeno X byl downgrade prakticky ve vsem, krome toho pribehu.
@Charllize (05.10.2020 21:09): aha, já jsem teda už předtím pochopil, že kvůli tomu kódu bude nutno objednat novou krabičku (sbírám krabičky), protože z druhé ruky bych to raději neriskoval, takže už jsem to objednal. Ale nějaký kód by tam měl být, aspoň to tam píšou.

Jinak super hra, i když ta definitka jednička se mi líbila o ždibíček víc :)

@Kejtee (05.10.2020 21:39): podle mě to lidi docela hrají, ale hodnotit nebo diskutovat o tom asi nikoho nenapadne, což je teda zrovna u XC docela škoda. Já jsem se třeba o téhle databázi dozvěděl jenom náhodou, jinak jsem ani neměl ponětí, že něco takového existuje.
@Solidor (05.10.2020 15:09): tiez sa samej seba pytam preco nas nie je viac? Xenoblade je tak skvela saga. Jednotka ako dvojka (tie dalsie xeno hry som nehrala). Ta by si zasluzila vacsiu pozornost :)
@Tainaru (05.10.2020 15:21): Pozor, existuje Torna v krabicce kde ten pass neni, ale myslim ze u nas se neprodavala. Ale muze se stat ze nejaky eshop ji mit bude. Lepsi si to overit nez koupis.

@Solidor (05.10.2020 15:09): Nj, ale to je tady obecna situace, pokud to neni na pc nebo nejde o mega konzole blockbuster, nikoho to nezajima. Mohlo by pak taky dojit k prusvihu ze by se nejaky jrpg dostalo pred vědmáka nebo nedej boze Mafii :D
@Solidor (05.10.2020 15:09): Aha, dík za ujasnění. Přímo ve hře mě to odkáže na Expansion pass, kde ale vidím tu Tornu, tak jsem byl zmatený.

Já jsem včera dohrál XC2 jako příběh, ale budu se ještě vracet k těm zbytkům :)
V popisku hry je napsáno tohle:
"Ke hře vyšel i Expansion Pass obsahující hlavně nové postavy a questy. Největším rozšířením je pak Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country, samostatně dostupný prequel."

Kde seženu ten expansion pass, co není Torna, a pod jakým názvem?
Ten britsko-welšský-skotský dabing mi neuvěřitelně rval uši. Už jsem měl chuť po třetí kapitole to nechat ležet, ale pak jsem zjistil, že japonštinu si k tomu musím stáhnout extra. Teď je to pro mě o 100% hratelnější :D

Ale celkově mám zatím pocit, že jednička mě bavila o mnoho víc, i když tam mě příběh vtáhl někdy v půlce. Tady se to zatím ještě nestalo, takže asi ještě budu chvilku čekat.
@Marcusss (26.02.2019 17:51): spravny pristup :) Takhle detailne jsem se k tomu jeste nedostal. A samozrejme Elma musi byt. Jen mi stve ze nejde pouzivat Blady stejnym zpusobem jako v Torne. Nejaky alternativni soubojovy update vzor Torna by nezaskodil, ale mam obavu ze se za touhle hrou uz zavrela opona.
@Marcusss (27.01.2019 21:38): Tak... o hromadu hodin později jsem dosbíral všechny Blady co jsou získat (kromě těch z NG+) a splnil jejich questy. Většině jsem dokončil i affinity charty (s výjimkou těch pro které bych musel grinding materiál na knedlíčky, šaty, ledové sochy, zákusky atd.) Dokonce jsem porazil většinu bossů ve hře, včetně toho nejsilnějšího.

Jediné s čím jsem se ve výsledku nesral byly všechny challenge z challenge modu. Kromě toho abych získal Elmu z XCX.

Chvilku pauza a vrhnu se na Tornu.
Konečně dohrán příběh. Po dlouhé pauze...:D
Jedu teď ještě nějaké sidequesty a pak se časem vrhnu na Tornu.

Trošku jsem stáhnul hodnocení kvůli pár maličkostem co mě štvaly - hlavně to, že spousta obsahu se otevírá v době kdy k ní hráč nemá přístup, protože nedává smysl aby z se z příběhového hlediska teleportoval po světě.
@orromis (17.09.2018 13:43): Já mám tak 150 hodin a ještě jsem se nevydal do Tantalu...:D

Každopádně co se "dětinčnosti" týče ... tuším pátá kapitola (s příběhem Tory a Poppi v Mor Ardainu) je asi nejvíc dětinská ze všech.... a prakticky nejlepší co jsem zatím zažil...:) Nádherně vážná a humorná zároveň...

Jakože pro mě moment kdy jsem se do té hry opravdu zamiloval byla ta animačka ve třetí kapitole (myslím) s bojem proti Mòrag a s tou vodní věží... to jak tam byla použita Poppi s animacemi schválně odkazujícími na Astroboye atd, bylo nádherné.

@Charllize (17.09.2018 12:58): Ok tak jsem zvědavý, díky!

A vidím to tak na 80 hodin, podle kvality budoucího vedlejšího obsahu, zatím mě vedlejší questy moc nebavily v tom prvním městě...

Komplexnost je fajn, ale musí se to hráči srozumitelně představit, ne že se pauzne hra a něco ti tam napíšou, jsem na takové věci celkem háklivý :)

Na datáč jsem koukal a líbí se mi, že půjdou ovládat Blades, takže to pravděpodobně budu chtít někdy zkusit už jen kvůli tomu...
@orromis (17.09.2018 12:51): To hodne zalezi na tom jak to budes hrat. Pokud jen pribeh a to nejnutnejsi kolem odhadem kolem 60 hodin. Pokud budes delat vse, tak 100+. Xenoblade byli vzdycky hodne komplexni zejmena co se soubojaku tyce a prijit na to jak funguje do detailu je na dyl. A neboj nejsi jediny kdo musel pro radu na internet:) A ano, zaver na Uraye by mel byt to co hru teprve poradne nakopne. Samozrejme to lehce v prubehu hry kolisa, jsou tam slabsi casti ale zaroven jeste mnohem lepsi nez jsi do te doby videl.

Snad se ti to bude libit a budes si pak moci dokoupit datadisk ktery za nedlouho vychazi:)

Ps: nj, Nintendo, ty jen tak neco neslevni, plna palka az na veky veku:)
@Charllize (17.09.2018 12:29): Nevěděl jsem o tom prakticky nic. Vadila mi zatím druhá kapitola (ne třetí), ale jestli se to podle tebe zlepší, tak vytrvám, do určité míry na tom bude mít podíl frustrace z netransparentnosti některých mechanik a nutnost strávit nějakou dobu na wiki. Z diskuze níže jsem pochopil, že se má začít něco dít ve třetí/čtvrté kapitole.

Kdybych k tomu měl negativní přístup, tak za to nedám 60 eur :)

Mimochodem, jak je to vlastně dlouhé?
@orromis (17.09.2018 09:39): To ze jsou postavy detinsky ztvarnene jsi snad videl hned od zacatku ne? Tak proc ti to vadi az v treti kapitole. Kazdopadne me prisel zacatek spis horsi nez zbytek hry, takze jo rozjede, ale u tebe tezko rict jestli se ti to bude libit, ten pristup ke hre evidentne pozitivni nemas:)
Jsem cca na začátku třetí kapitoly akorát mě spolknul Uraya. Zajímalo by mě, jestli se ta hra dějově nějak rozjede, nebo to zůstane na přiblblejch infantilních vtípcích a dětinských postavách. Začátek hry jsem si docela dost užil, ale druhá kapitola mi hru dost zkazila...
@Charllize (30.04.2018 15:04): Zatím jsou tam nějaké itemy (většinou blbiny, ale těch pár overdrive se bude hodit a 60k krystalů pro Hanu/Poppi se fakt hodí, protože grindit tu minihru se mi extra nechce), asi 10 sidequestů (je u nich napsané kde je najít a od kdy jsou aktivní) a teď i ta nová blade verze Poppi.
Zatím jsem dorazil do Fonsettu. Kapitola 4 byla ŠPIČKOVÁ!
Opakuju svůj předchozí poznatek - jak je možné, že tohle napsali stejní lidí jako X je mimo mé chápaní.
Mimochodem, nevite nekdo u koho se daji zde v CR koupit kupony pro nakup v Nintendo storu?
Ackoliv sam v jednom takovem obchode delam, nepodarilo se mi to nikde sehnat ani zjistit ..