Tak jsem po dlouhé době zapařil a jde mi to, To BDR G1 je na svuj tier hodně dobrý tank ve fullu je kanon tak dobrej že každou bitvu dam alespon 3 hráče nebo uštědřím alespoň dvojnásobek mé výdrže, taky moje oblíbený T-34-1 není špatný už jsem přišel jak s ním zacházet. musím mu vždy před nepřítelem schovat korbu a pak je neprůstřelný a když je třeba umí se i chovat jako slušnej scaut.
@Thellwin (22.07.2014 17:29): :-D já už v klanu rovnou házím hlášku:

"My usual t6 only (cause I love my FV 304 so much), silent (no TS) platoon is up again, one more slot open."

ten tank je s dvěma dobrýma parťákama smrtelná zbraň. Třikrát FV by se mi zdálo už moc jako overkill, no a takovýho člověka ani neznám.
@Bursoft (22.07.2014 17:07): Jó, balanc s tolika tankama je těžká dřina. Já mám tucha že už se to nějak odměňuje. Vidím v after battle reportu (seřazeno podle xp) docela vysoko tanky - idioty, co nedali ani jeden pen, neměli žádný spot damage, ale evidentně dostali xp za to že jejich obrněnej tank dostal potential damage.

Teda aspoň myslím, chtělo by to otestovat.
@Marty McFly (22.07.2014 13:49): Na druhou stranu to lidi začne nutit zbytečně vystrkovat tank proti velkým kanónům pod záminkou pár XP navíc. Už vidím, jak mám desítkovou bitvu, top tank E-100 a zdechne jenom proto, že zkoušel štěstí sidescrapováním proti JgPz E-100 nebo wafntrégrovi..
Vývojářům chybí cit. Dělají tolik věcí strašně těžkopádně. Nejcitelnější je to u nerfů.
@Bursoft (20.07.2014 15:51): Ne každej dokáže se správně točit a odrážet střely, vydržet 12k potential damage, když na tebe často střílí i arty (která na pancíř sere doslova zvysoka). Dostat 12k je úspěch a měl by být odměněn.
Justice!!! Divím se, že to na oplátku nedostalo aspoň 400mm pancíře, že by Serba přestalo bavit WoTko, tak mu nerfli tank? :D
@Bursoft (20.07.2014 15:51): Na druhou stranu proč nedostávat lepší hodnocení za tank který je stavěný vyloženě na výdrž, neříkám že by měl dostat M ale zase - dělo k ničemu, rychlost k ničemu, za co jiného by měl v tomhle případě být člověk hodnocen, navíc takovádle hra se povede jednou za život tak proč nehodnotit bounce a to nejen od blbounů na 6 tieru ale třeba i bounce za to že se umíš šikovně natočit a naúhlovat třeba stejnou měrou jako se hodnotí třeba scouting, chci tím říct že za potencionální odražený damage by mělo být víc xp a kreditů než je teď.
@pipboy (19.07.2014 20:10): Ano, jeden z důvodů proč jsem ho začal hrát, užít si dokud to jde. Tak mám min. 2 měsíce, no a třeba se z toho stane další KV-1S, všichni ví že král je nahý, ale nikdo to neřekne ... blbá alegorie. Všichni to říkají, ale král to odmítá příznat, nebo se oblíct.
Pořád žádná zmínka o srazu DH, kdypak se něco objeví? Offtopikuji, tedy jsem, ale tohle je jediná diskuze kterou sleduju.

World of Thanks.

P.S: Poslední měsíc hraju skoro jen FV 304, stal se z toho můj nejhranější tank (400 her z mých celkových 8000), no a ostatní mě přestali bavit. Nejen arty, ale nebaví mě hrát normální. Přestane to, jsem nemocný? :D
@pipboy (18.07.2014 22:18): díky za vysvětlení, já to určitě nepochopil, :-D
Ano a na to se těším, protože mě unavuje, když je někdo spotlý za jízdy ale jakmile zastaví uprostřed ničeho, tak jen díky camo bonusu zmizí, to je prostě debilita.
A nebo ta nedodělávka spotting systému jako příliš velké intervaly mezi checkováním spotting pointů = tank zmizí i za jízdy, bohužel se to stává i na 150 metrů, tolik k dokonalé funkčnosti :)
z FTR:
- Q: “I suggest reworking the camo like this – if a tank was spotted and it did not move anywhere, it will remain spotted.” A: “That’s roughly what we are going to do”
no už se těším :)
@Arc (18.07.2014 15:03): Na co číst info o statistikách? Ono se nemůže stát, že konkrétně ty s libovolným tankem budeš mít lepší výsledky, než většina hráčů s nějakým tím řečeným OP tankem? Je to snad subjektivní věc, s ARL 44 mám podstatně lepší statistiky než s KV1S a ještě jsem neslyšel, že by o něm někdo mluvil jako o OP. Slovem "overpowered" bych nazýval schopné hráče, ne tanky.

To věčné hledání nějakých rádoby výhod a nevýhod je neskutečně únavné, všichni máme ve hře stejné možnosti tak proč se pořád naříká? Cesta jak vyhrávat je přece být lepším hráčem v jakémkoliv stroji.

@Matthew.J (18.07.2014 15:09): Ano, slabá stránka T18 je ta, že jde o TD. Počkám si na vhodnou chvíli, sundám mu pásy, objedu ho a dorazím. Ty se s ním snad čelně přestřeluješ, nebo v čem s ním máš problém? Je to to samé jako kterýkoliv jiný tank se silným čelním pancířem. To proč se hraje dobře s T18 plyne z toho, že hraješ povětšinou s nezkušenými hráči, kteří neví, že tě na stejné úrovni frontálně neprostřelí.
@Aaron_Hill (18.07.2014 14:58): Ale to je pointa té statistiky - hráči, co mají do 1 tisíce bitev a příšerný staty globálně na účtu, mají dobrý staty s těmato tankama, takže o srážení nebo zvyšování WR tu není řeč (ve skutečnosti i někteří vývojáři řekli, že ten způsob hodnocení tanků, co ti lidi vymysleli, není špatnej). Jinak T18 je na 2. tieru kurva těžký obehrát, jelikož to zepředu nejde prostřelit ničím a ten tank nejde utočit, resp. některý lightka a medka na 3. tieru mají problém T18 prostřelit..
@Aaron_Hill (18.07.2014 14:58): to je samozřejmě fakt, proto se taky nebere v potaz jen winrate, ale to bys musel číst nějaké relevantní info abys to věděl. Je toho víc co se bere v potaz. A navíc, OP tank přitahuje pozornost všech hráčů, což je indikace, že je s tankem něco v nepořádku a musí se sledovat. Ale ani samotný winrate nebo jak často se objevuje ve statistikách bitev nejsou jedinými prvky podle kterých se tank balancuje.

Jak sem řekl, myslet si to můžeš, jen to prostě není pravda :)
Win rate u každého tanku tvoří dva tábory hráčů, jedni sráží průměr, druzí ho zvyšují. Když se teď všichni hráči co mají odehráno XX k bitev seberou a koupí jakýkoliv stroj na prvních úrovní, win rate takových typů logicky poroste, protože zkušení hráči budou hrát přece lépe, než zelenáči. T18 i KV1S jsou zábavné tančíky, umějí udělat velké bům, což logicky přitahuje hráče nové i zkušené. Z nich ale budou mít navrch zase ti zkušení, proto mají lepší statistiky. Podle mého nejsou ty tanky lepší, jsou oblíbenější a přístupnější. A co je pro ně konkurence? Kdokoliv kdo umí využít své silné stránky proti jejich slabým, nebo snad ne? Je to přeci o hráčích.
@Bursoft (18.07.2014 14:28): nj typo, asi tak jak D-25T, taky není neomylný :D
@Aaron_Hill (18.07.2014 14:14): Tak myslet si možeš co chceš, akorát to není pravda, ve hře je nevybalancovaných tanků víc než dost, proto se časem budou balancovat nebo už se balancují.
Podle slov WG je nejvybalancovanějším tierem ve WoT osmička, ale low tiery sou totálě rozhašené už delší dobu (taky proto, že se jen přidává, ale nebalancuje)
@Aaron_Hill (18.07.2014 14:14): Je jich tam dost a vývojáři moc dobře ví, že jsou v nepořádku (byly o tom články na ftr, kde se dokonce podle nějaké speciální statistiky určovalo, jak moc OP nebo UP tank je). Třeba vyšlo, že T18 je nejspíš nejvíc OP tank, protože i lidi s půl mozkem, co mají kolem 35-40% výher globálně, jsou schopní držet WR své T18 hodně vysoko, podobně vyšlo KV-1S.

Mimochodem http://ftr.wot-news.com/2014/07/17/strai ... -kv-1s-split-in-9-3/
"The tier 6 will be called KV-85 and here it is, still untextured. The good (or bad) news is, it will keep its gun, the top gun is the 122mm D-25T." - protože KV-85 bude mít 122mm gunu je přece hodně logický :D:D
Řekl bych, že nic jako OP tank ve hře není. Všechny statistiky jsou hlídané a když nějaký typ začne globálně vyčnívat, dostane obvykle s novým patchem nerf. Nenapadá mě žádný tank, který by neměl ve hře na stejné úrovni konkurenci. To, že někdo neumí se svým typem nebo třídou tanku hrát proti jinému, je věc úplně jiná.
@Usermator (18.07.2014 12:39):

Všechno co říkáš, máš tak skvěle podložené, jako to, že SU-122-44 hraje max. proti 8 tieru? Má to normální +/-2 mm jako běžné tanky. S tím ustřelováním palic by jsi měl asi začít u sebe ... a IS-7 je rozhodně neskutečně OP tank ... a samozřejmě chudák RHM je teď rozhodně nehratelné. Jen tak pro zajímavost, jaký je tvůj nick ve hře? Zajímalo by mě s čím a jak hraješ, když plácáš tyhle nesmysly :)
Každej národ má něco OP (snad krom číňanů). Rusové toho mají akorát nejvíc no, ale zrovna SU-122/44 mi nepřijde OP, dpm není všechno, ten tank jde jednoduše prostřelit, i když je dost pohyblivej, s medkem ho vždycky utočíš a heavyna na stejným tieru ho oddingá, 175 pene není žádnej zázrak na 7. tier, pokud máš útočit frontálně.

@Matthew.J (18.07.2014 13:07): T18/KV-1S/T-54/WT E-100/SU-152/... - totally balanced :D Nehledě na to, že desítkovej wafntrégr je i po tom "nerfu" stále totální pi*ovina v té hře

Jinak lehce offtopic - včerejší noční brawlení s Leopardem, po dlouhé době se můžu pochválit za pěknou práci a ukázkový supportění na ruinbergu, nemůžu se dočkat 9.2 kdy dostane buff do dpm..
@Arc (18.07.2014 12:52): Jako zatím jsem nenašel jiný OP tank než takový, který by byl z ruské skupiny, samozřejmě, je tu RHM, které bylo docela dlouho OP, ale od posledního patche, kdy má teměř nulový cammo bonus, je téměř nehratelné...
@Usermator (18.07.2014 12:39): to máš namysli ty ruské Waffentraggery ? necbo ruský Chaffee (pokud má low tier), nebo ruský PzKpfW II J ? nebo kopec dalších ruuských tanků, které vlastně nejsou ruské ?

Názor, že jen rusáci maj OP tanky je nesmysl už od konce beta verze :)