@Le_Chuck (04.01.2015 13:14): Já osobně na vydělávání používám FCM50t. Sice je to t8 heavy, takže stojí jako konzolový AAA titul, nicméně je to fakt solidní kousek. Kromě toho, že solidně vydělává, se s ním dají tahat hry a není (tak jako spousta jiných prémek) úplně závislé na vlastním týmu.
Největší nevýhodou je, že na tebe budou noobové neustále křičet ať tlačíš, že jsi heavina, což z technického hlediska nejsi :P
Já koupil T-34-85M čistě ze dvou důvodů - chtěl jsem si prodloužit prémiový účet a taky jsem tenhle jinak nekoupitelný tank chtěl do sbírky. Jezdí se s ním dobře, dobře taky vydělává. Ale jinak je v několika ohledech horší než klasická T-34-85 z vývojového stromu. Nic dalšího mě nezaujalo...
@LIUWIL (04.01.2015 13:03): Ja som sa tak nejak nastavil, ze WG uz velmi stedry nikdy nebude. Resp. ze uz sa nebudu opakovat akcie ked sa rozdavali desiatkove tiery a pod. V podstate ako pises, tam boli zvacsa klasicke premiaky za standartnu cenu, ale s vybavou navyse. Ja tym ze nekupujem premko, tak som kupil premium tanky cisto na zarabanie. Konkretne SU-100Y, E-25, Matilda IV a T-25. Kupodivu hlavne s T-25 sa mi velmi dobre hra ... 53 bitiek a 66% winrate a aj ruska Matilda 31 bitiek so 64% je fajn. A tieto dva tanky dokopy ma stali nejakych 8,- EUR. Cize spokojnost.
@Le_Chuck (04.01.2015 12:43): Bylo v tom advenťáku vůbec něco dobrého? Když jsem o to náhodou zavadil, vždycky tam byl jenom nějaký prémiový tank s hromadou nepotřebných kravin, které stejně šly často koupit ve hře za herní prachy. WG pak jenom zvedli cenu oproti standardnímu tanku a narvali na to nápis "sleva". U mě prostě prasárna.
Co sa tyka oblubenosti tierov, tak mam radsej hry 4-6 ako 7-10, jednak koli rozmanitsti tankov ale hlavne koli dlzkam hier. Do 5 minut je zvacsa vymalovane a ide sa dalej. Trapit sa 10-15 minut so strojom, ktory nic nedokaze (krasny priklad je moja jedina devina, stockova ST-I, ktora ma v zaklade delo z KV-3), je ciste peklo. Hlavne grind je nekonecny. Ale aby som bol objektivny tak 8 a vyssie tiery nemam vela, tak ma berte s rezervou. A hlavne som siel pomale tanky AT lajna a KV lajna a tie ma prestali bavit.
T37 mi nakonec nejak nesedla, o to vic me sere kdyz proti ni hraju - kdyz vystrelim na M41, tak mam celkem jistotu ze kdyz trefim tak to projde, T37 nejak moc dinga proste...

Ad desitkove bitvy - od tady toho patche potkavam nejak hodne tech starych britskych T10 TD zmetku a vetsinou vydrzej dlouho nazivu. Neprijdou vam ted trochu op?
@Thellwin (02.01.2015 21:17): Celá ta lajna má smysl hlavně kvůli T49. Bulldog je sice OP jak pes, ale zahraješ si s ním jenom na Randomu a v týmovkách.
T49 v dobrých rukách dokáže otáčet bitvy.
T37 byla/je) super, původně jsem myslel, že si nechám Chaffeho, ale nakonec to vyhrála T37. A Bulldoga jsem doexpil dneska a taky si ho nechám. To spíš zvažuju, jestli vůbec kupovat T49ku ...
@themacs (02.01.2015 10:59): Je vidět, že ty vyšší tiery zas tak nehraješ. Potkat dnes WT E100 není nic moc běžnýho a Foch 155 je vysloveně rarita. Stejně tak desítkovou bitvu s pěti artynama ani nepamatuju. A pokud už teda potřebuješ něco expit, tak jezdi tanky jako Batchat, M48 nebo E100, kde se musí expit dělo i navzdory desítkovému tieru ;-) :-D

@Bursoft (02.01.2015 13:57): A tos ještě nehrál M41 ;-)
Já hraju to co expím, prémiáky, když potřebuju vydělávat kredity a jinak jen převážně desítky a pak mám pár oblíbenejch kousků na 8 a 9 tieru.

Já tu jsem jeden z těch hejtrů nízkých tierů, protože ty bitvy prostě stojí za kulový, skoro všechno prostřelí skoro vše, nedá se tam moc hrát na nějakej skill, 1 v 1 se tanky vypnou za 10 vteřin a když má člověk zaplý xvm, tak má před očima rudo až to bolí. Takže výsledek takových bitev je tom, zda - jeden tým má četu statpadderů nebo vlastní rajčata jsou více/méně retardovaná, než ta na druhé straně.

Pro mě jsou desítky královská třída, která mě baví nejvíc a bez trochu skillu je tam člověk jenom žrádlo. Sice už i do desítek dolezla spousta retardů, ale pořád to tam vypadá líp, než když si pustím něco na tieru 3 nebo 4.
Pro mě nejlepší tiery jsou rozhodně VII a VIII. Je tam nejvíc zajímavých tanků a bitvy mě s nima baví nejvíc. V závěsu za nimi jsou V a VI, s kterýma si jde užít docela kopec srandy (zejména KV-2, Cromwell, atd...). Tiery I - IV mě nebaví a prakticky, co jsem je odjezdil ze začátku už je nejezdím. Ty tanky mi prostě nesedí, nepřesné děla, slabé penetrace, hodinové doměřování. Nic pro mě.

No a IX a X jsou už kapitola sama o sobě. IX ve stocku jsou naprosté šroty a než se vyexpí do topu, tak je mám chuť tak 10x prodat. Taková stocková IX v X bitvě, to je lahůdka no ... pro ty desítky .... no a desítku mám vlastně jen jednu a to na klanové bitvy. Jinak mě ty stroje vůbec nelákaj, bo to nevydělává, nic na tom neexpíš a navíc je tam tolik strojů, co tě může dát oneshot nebo zničit během pár sekund (WT E100, Foch 155, ...), nemluvě o artynách, kterých bývá v desítkových bitvách často i po pěti na každé straně.

Z šestek rozhodně stojí za ponechání KV-2. Samozřejmě u tohoto stroje je už třeba přemýšlet víc nad strategií než nad taktikou. Největší peklo je mít tři KV2 v četě a jezdit hezky pospolu.
@Najlvin (01.01.2015 17:11): Z mýho pohledu je aktuálně nejhranější tier 9 a v závěsu osmička, kterýžto oba považuju za docela obstojný (pokud má člověk adekvátní stroj). Dlouho jsem se jako rajčátko plácal na nižších tierech, zejména 5 a 6, ale už mě dost omrzely. Takže teď jsem v poměrně rychlém sledu prodal KV-1S (85), Hellcata, T67, A-43, nejen kvůli nerfům, ale protože mě už tyhle nízký tolik nebaví. Jo, nechal jsem si Cromwella a T-25, ale jezdím je jen když si na ně vzpomene někdo v četě...
Mě prodělává i sedmičková T-34-1 když prohraju, ale skoro vždycky dokážu zníčit aspoň jeden tank když jde bitva do loje. Osobně mě bavili čtyřky, třeba hetzer je dost OP nebo mě bavilo jezdit s lehkým prvním AMX který je na svůj tier a typ tanku obrněnej hodně dobře a vždycky jsem s ním jel do první linie a všechno mi dingal a nepřítel se snažil vždycky kolem mě jezdit a hledat slabé místo.. :D
Pátý tier mám najetej nejvíc, dobře vydělává a u šestého dokážou nějáké tanky prodělávat.
@Najlvin (01.01.2015 17:57): Hele, ve hře jsou i zajímavější národy, než rusáci :D Jinak od 8. tieru dál nemá smysl moc hrát bez premka, pokud u toho nechceš strávit celej život. Ty tanky nejsou udělaný tak, aby vydělávali bez premium účtu..
Já jednu X mám a líbí se mi na ní právě to, že už se nesetkávám s tanky, které by byly na vyšší úrovni. Bohužel s ní ale moc nejezdím, protože značně prodělávám. A nejde ani tak o to, jak dobrý je člověk hráč, ale jak dobří hráči jsou ostatní. Protože člověk může být sebelepší hráč, ale jak tým prohraje, proděláš... A to mě vadí. Nicméně tu jednu X jsem prostě chtěl - nikdo nikdy neví, kdy se může hodit :-)

U IX jsem se teď docela naučil hrát tak, že jsem mírně, ale opravdu jen mírně v plusu. Takže ten tank neprodělává, ale ani moc nevydělává. Hraji to hlavně kvůli té T-54, která se mi prostě líbí. Nicméně vše, co má v názvu E 100 nebo AMX objiždím velkým obloukem, jinak je to jistá smrt :D

VIII je fajn, ale bohužel pro mne tam není žádný zajímavý ruský střeďák. Je tam T-44, kterou mám, ale ten VII kanón je bída a VIII kanón střílí 3 rány za minutu. Dává sice slušný dmg, ovšem nijak mě to neoslovilo. Větší srandu jsem si užil s IS-3, ale těžký tanky mě zase moc neberou a mám ji v podstatě jen kvůli týmovkám.

VII třídu jsem normálně překočil - prostě jsem se jen prozkoumal skrze T-43. Nijak zvláště mě tahle úroveň nalákala. Ovšem T-34-85 na VI úrovni je pro mě top tank, se kterým jsem zatím hrál. Prostřelí to skoro vše, dobře se ovládá, něco málo taky snese. Prostě skvělý tank. A proto nejzábavnější pro mě je asi právě VI úroveň s tím, že IX hraji spíše svátečně kvůli T-54.

Jinak III úroveň je taky sranda. Však jsem si na ní užil hromadu legrace, než jsem se dostal dál. Dodnes mám v garáži T-46 jako vzpomínku na staré dobré začátky. A občas si s ní na to bitevní pole vyjedu taky. Hlavně když je nějaký bonus za první vítězství dne :-)
@Najlvin (01.01.2015 17:11): Za mě rozhodně 9. tier. Jsou tam jedny z nejzajímavějších tanků, většina tanků je dobře vybalancovaná (chápej, není tam žádnej extra OP stroj, až na jednu výjimku možná). Potom bych asi řekl 5. tier, páč je tam hodně zábavných strojů a hodně OP strojů :D. A pokud rád przníš nooby na lowtierech, tak dvojky ofkoz..

Naopak 8. tier považuju za nejhorší, jelikož osmičky nejsou o tolik lepší jak sedmičky (pancíř, počet HP, dpm), ale jsou o hodně horší jak devítky, plus pokud máš špatnou karmu na MM a mapu, tak se ti může stát, že si ani neškrtneš..
@Najlvin (01.01.2015 17:11): To je hodně těžká otázka.
T6 tanky obecně nejsou moc zajímavé a ani nijak zvlášť náročné.
T8 tanky jsou často zajímavé, docela náročné a samo o sobě se podle mě jedná o nejzajímavější vozidla, protože T8 je ještě pořád více méně divoký západ.
T10 tanky nemám, takže nehodnotím, ale osobně mě moc nelákají.

Co se mezitierů týče, T7 má hodně zajímavé kousky (Panther, T29, T21, KV3). T9 jsou pak v podstatě T10 s méně HP. Některé T9 jsou dokonce v některých ohledech lepší než jejich T10 následovník. Samozřejmě s mezitiery si nezahraješ v šarvátkach.

Takže osobně bych na to odpověděl, že nejzábavnější tier obecně je T8.
Problém je však ten, že po odstranění 12. tieru z MM (nechápu proč) se nepříjemně často dostávám do T10 her, takže konečná odpověď asi neexistuje. T10 tanky jsou pro osmičky to co jsou osmičky pro hypotetický tier 5.5.

Samozřejmě už i ten T8 je těžko hratelný bez prémiového účtu.
Otázka do pranice: Která úroveň tanků vám příjde nejlepší a nejvyváženější, respektive - s kterou třídou jezdíte nejčastěji? Já mám v současnosti asi nejvíce naježděno s VI, ale už to dotahuji s IX. Jen je to o dost náročnější - moc to nevydělává a vlastně jsem někdy rád, když vůbec pokryju náklady za munici a opravy :D
Mi povídej. Zrovna před chvílí jsem jel jednu bitvu s útokem na základnu. V pohodě si jedu na jednu stranu, se mnou ještě jedna T-54. Ta ale hned rázem vyjela z poza rohu skály, kde už v dálce čekaly nepřátelské tanky a roztřílely ji tak rychle, že ani nevystřelila. Ale co hůř, koukám a já jsem na té strně úplně sám. Volám o pomoc a někdo mi píše do chatu, ať jedu tam co ta první T-54 a ať přežiju co nejdýl :D No, jak to celé nakonec dopadlo, si asi dokážete představit. Náš tým sundal jen tři tanky, ostatní se nechali v klidu roztřílet...

Já nevím, asi je to tím, že včera byl silvestr a dneska jsou ještě všichni mimo. Nebo dospělí dospávají včerejšek a hrají jen samé děti... :D
pravda. Ale teda dneska z tech lidi vazne rostu.

Obrana zakladny - vsichni jedou na jednu stranu, kde stejne dostanou pres prdel ackoliv dobrou pulku nepratelskyho tymu si vyzraly 3 tanky na druhym kridle.

Utok na zakladnu - na kridlo jede jediny stroj, dalsi dve heaviny se zakempily u startu a cekaj kdo k nim prijede. Eventuene vyrazej, ale suverenne otevrenym prostranstvim a kompeltne ignorujou Tigra kterej je v klidku objizdi.

ENSK - toptier heavy 112 zaleze do rozku mapy. Kdyz od koleji prijede nepritel, zacne zdrhat do dalsiho rozku.

a tak dale a tak dale. Dyt sara ted neni zadnej special, ne?
Nic nového, něco podobného se občas stává i mně. Člověk jak jede dobrou bitvu a daří se mu bodovat, opojí ho falešný pocit nezničitelnosti. A pak bác a je vymalováno. Tohle mě už párkrát vypeklo taky :D Člověk se zkrátka někdy nechá unést a pak snadno zapomene být obezřetný, obzvláště když do té doby v bitvě panoval jako král. Holt polevovat v opatrnosti se nikdy nevyplácí...
Nektery lidi fakt nechapu:
Sand river stretnuti.
Nas tym: Spershing, fullhp. Ja, STA-1, cca 140hp, rozbity ammorack, 6 killu.
Nepritel: Type59, fullhp, 7 killu.
Z myho pohledu prohrany.

Spershing jde capovat, ja jedu do rozku s tim ze se pokusim flanknout Type59 jak bude utocit.
Njednou Type59 jede na jih za dunu, takze ho spotnu a jednou trefim. Pochopitelne jede hned na me, nejakym zazrakem prezivam prvni zasah, dingam druhy, ale nakonec me dorazi narazem.
Type59 vyrazi proti Spershingovi co mi jel na pomoc, ale debil ho neobjede - napere to do nej ze predu a oba se na sebe tlacej a snazej se trefit weakspoty. Long story short Spershing to vyhral o ranu.
Type59 ma radleyho walterse a 4.4k damage a v zaveru to takhle trapne projede...
Nejlepší tvrzení je, že jsou to oba špatný tanky, bo každá T29 si je vyndá s prstem v prdeli, nicméně hrál jsem oba a kdybych měl koupit jeden z nich znovu, tak to bude ten klasickej. To, že nemá pancir nic neznamená, protože narozdíl od Pecka muze changovat dmg za HPcka, protože 5,5 sekundy reload. Plus pancir dneska už opravdu něco znamená jen na pár vyvolených tancích..
@pipboy (31.12.2014 09:28): Taky jsem hrál oba a musím říct, že ani jeden z nich není nikterak špatný. Tiger má dobrou pohyblivost, avšak to vyvažuje slabším pancířem. Piger má pohyblivost příšernou, má však lepší pancíř. Ani jeden však není vyloženě špatný, lépe se mi však hrálo s Tigrem.

Navíc, v pokračování lajny z Tigra jsou rozhodně lepší tanky, Tiger II je (alespoň pro mě) ultimátní stroj, kdežto na VK4502A jsem moc chvály neslyšel.

E 75 je v základu neskutečný shit, občas mám chuť ho prodat, ale jak se vyexpí do fullu, tak je z ní neskutečný zabiják. To samé se však dle mě dá říct i o Ausf. Bčku, které je zepředu prakticky neprústřelné a má stejný kanón.

No a na Mause a E 100 si udělá každý obrázek sám, 10 jsem nikdy nejezdil a nejezdím, takže o nich moc nevím.
@Bursoft (30.12.2014 23:40): oooh pisu to jako hrace co hral Pigra i Tigra pred i po. Uznavam ze Tigrova lajna ma univerzalnejsi/blbuvzdornejsi tanky a je pravda ze buffnuty Tigr uz neni takova sracka a byl by vlozene OP kdyby mel nejaky armor, ale i tak pokud chci dobrou sanci na poradny vysledek, beru Pigra.
@pipboy (30.12.2014 23:22): No, to rozhodně není za prvé a za druhé, E-100 lajna je celá lepší. Tiger má výhodu ve víc HPčkách, obří dpm (celkově chování děla je mnohem lepší, páč na Péčku se ta dlouhá 88mm nebuffovala) a je mnohem agilnější narozdíl od Péčka. 200mm pancíře je jen placebo pro lidi, co tu hru neznají až tak, plus je Péčko hrozná plečka.

edit. a to píšu jak hráč, kterej hrál klasickýho Tigera ještě před buffem, když byl mnohem horší než teď..
@PoetaBezRymu (30.12.2014 20:25): Tiger P je krám a nestojí za to na něj jet. Měl jsem ho nějakou chvíli... 200mm je sice hezký, ale ten tank má tolik weakspotů (i ze předu), že těch 200mm prostřelí cokoliv, když víš, kam to střílet (má to zepředu takový malý "packy" přímo na předním plátu, který mají 80mm, má to slabou věž, má to gigantickou kopuli, spodní plát 200mm taky nemá, takže klasickej weakspot). Krom toho TDčka od 8. tieru tě prostřelí čelně bez goldů.. Pokud chceš jet německý heavyny, jeď tu lajny s klasickým Tigerem.. Tiger 2 není špatnej, E-75 je ultimátní..

VK3001P není tak špatnej, ale chce to už mít nějaký zkušenosti v té hře, mně se s tím nehrálo až tak špatně, ale VK36 je určitě lepší.
Neřeš papírový parametry, zkušenosti lidí, co už to hrály jsou více vypovídající. Můj favorit je 3001D, to byl zabiják. Dokonce s tím samým dělem co má 1D jsem to pak hrál i o tier vejš.
Otázka: Myslíte, že je dobrej nápad, prodat na šestém tieru VK 36.01.H a místo něj koupit jeho médium brášku VK 30.01.P ?

Pancíř i zbraně mají podobné a medko je asi přece jen pohyblivější a líp se schová, né? To jen, abych toho pak nelitoval ...
@PoetaBezRymu (28.12.2014 16:14): Zkus taky ten pancíř natočit tím že budeš k nepříteli šikmo, tím zvýšíš tlouštku pancíře z nepřítelova pohledu o několik milimetů, záleží ale na tanku protože u některých se to nevyplatí, na jednom videu na yt od vývojářů se o tom mluví.

A taky využívej překážek a nerovnosti terénu tak abys ti nekoukal celej tank. A nehraj způsobem: vjedu tam... ono to nějak dopadne. (ty zemřeš)
@PoetaBezRymu (28.12.2014 16:14): To je naprosto normální. Drtivá většina tanků je řazena do úrovní o dvě vyšší nebo nižší. Hráče to alespoň naučí neřítit se hned bezhlavě do boje, ale vybírat si správné cíle a střílet na jejich zranitelná místa. Spoléhat jen na pancíř se nedá nikdy. I tank VI. úrovně dokáže hravě prostřelit tank VIII. úrovně, jen musíš vědět, jak na to. Což se právě díky tomuto míchání úrovní dá časem naučit ;-)