@Strady (27.03.2022 14:26): Jj, mám 3 slova = 15 písmen včetně všech samohlásek a to už hodí slušnej základ :) Ale největší radost jsem měl v létě, když to moje jedno slovo bylo správně a měl jsme poprvé a asi naposled hru na první pokus :D

@Paul (15.02.2024 19:19): 5. pokus, slovo neznám, ale na první pohled vypadá logicky, takže to dneska asi nešlo zkazit :)
Tak nakolik jste dali dnešního worldla? Já na tři a jsem na sebe náležitě hrdej, vzhledem k tomu že jsem to slovo dodneška neslyšel :)
Hraji českou verzi, bohužel jsem si udělal zásobu pár slov, které mají v sobě nejčastější používané písmena v českém jazyce, ty stačí použiji na začátku a hned máte velkou pravděpodobnost úspěchu.
Myslím, že to musí platit i angličtině.
@Paul (26.03.2022 19:50): 4. pokus, ale bol to fakt pain. Hrám to v kuse asi tak 3 týždne (100% success) a dnes to bola asi druhá fakt makačka, našťastie som vychytal prvé tri písmená rýchlo a potom som premýšľal, čo by mohlo byť to zvyšné (najprv som myslel, že epoch.
@Paul (26.03.2022 19:50): Já to dal na 5 slov. Měl jsem 4 písmena a relativně jasný jejich pořadí, takže jsem zkoušel nějakou aspoň vzdáleně reálnou variantu a vyšlo to. Popravdě jsem si význam slova zjistil až teď :) Jeho českou variantu jsem párkrát už viděl, anglickou nikdy :)

Stejně je ale kouzelný, že každý pokud nabízí každýmu hráči úplně jiný “průchod” ;)
Tak schválně, kdo jste zvládli dnešní wordle? Já to po 20 minutách vzdal (měl jsem tam trove choke peons dials) , abych zjistil že to správný slovo jsem nikdy nikde neslyšel, neviděl a nečetl.
Ten včerejší 6/6 a víceméně náhoda. Jsem nevěděl že může být jedno písmeno na dvou místech, takže jsem 20 minut zkoušel random nonsense než mě napadlo vivid..
Dneska hotovo během pár minut, ready - pouch - blips - spill
4, ale měl jsem štěstí na první 2 - storm place

To slovo taky zrovna moc nepoužívám, tipl bych britskou angličtinu
@TombSpirit (22.02.2022 21:47): Jj, mám podobnou taktiku. Měl jsem lucky, point, dress, tarot, thorn. Když už člověk ví aspoň 3-4 písmena, tak to často nějak logicky pospojuje, ale když to slovo nezná, tak je to těžší samozřejmě :)
Zajímavý. Jsem to tedy zkusil. Během tří slov jsem se dostal na orn a pak deset minut čuměl a nic mě nenapadlo. Tak jsem pak 20 minut dělal něco jinýho, pak se k tomu vrátil a na první pohled, během pár sekund jsem tam dal thorn a hotovo.
Jako pěkný, ale nevím jestli na to budu mít trpělivost a slovní zásobu :)