Wordle

říjen 2021

freeware

Wordle je webová hra o hádání slov. Úkolem každé hádanky je uhodnout anglické slovo (ze slovníku americké angličtiny) o pěti písmenech s využitím nápověd v podobě šedých, žlutých a zelených políček. Šedé políčko znamená, že vámi zvolené písmeno se ve slově vůbec nevyskytuje, žluté znamená, že ho ve slově sice najdete, ale na jiném místě, a zelené pak znamená, že se vám písmeno povedlo správně určit. Na uhádnutí každého slova máte pouhých šest pokusů.

Hra každý den nabízí jednu jedinou hádanku, která je pro všechny hráče stejná. Po úspěšném i neúspěšném dokončení hádanky se výsledek zapíše do vašich statistik. Výsledek lze v podobě vygenerované zprávy jednoduše sdílet i na sociálních sítích jako je Twitter.

@Strady (27.03.2022 14:26): Jj, mám 3 slova = 15 písmen včetně všech samohlásek a to už hodí slušnej základ :) Ale největší radost jsem měl v létě, když to moje jedno slovo bylo správně a měl jsme poprvé a asi naposled hru na první pokus :D

@Paul (15.02.2024 19:19): 5. pokus, slovo neznám, ale na první pohled vypadá logicky, takže to dneska asi nešlo zkazit :)

• Browser 80
Tohle je hrozně fajn "hra". Začal jsem s ní někdy v půlce ledna a od té doby se k ní vracím každý den. Je prima, že je jen jedno slovo denně (takže se nedá vypěstovat nezdravá závislost) a pouze šest pokusů, kdy většinou první tři jsou takové oťukávací a ty další už pak slouží k uhodnutí. Většinou se mi to povede dát na pátý pokus a to i když jsem pár slov neznal, což mě pak potěšilo. Pouze dvakrát z 35 pokusů jsem na slovo nepřišel, takže se cítím celkem hrdě a chytře. Možná je to tím, že Wordle hraju většinou ráno na toaletě, kde je člověk uvolněný a plný energie a bystrosti, a nebo je to jen náhoda a i večer bych měl stejné výsledky :)

Každopádně všem Wordle doporučuji, protože když není 5 minut do čeho píchnout, tak je to dobrý relax. Dokonce jsem se dočetl, že hraní Wordle dokázalo už zachránit jeden lidský život a tím se jen tak nějaká hra pochlubit nemůže. Slovo pro dnešní den je thorn ;)

Pro: rychlovka, procvičování bystrosti a angličtiny, náhražka křížovek, jen jednou denně

Proti: jen jednou denně, chytlavé