Wizardry: Labyrinth of Lost Souls

09.12.2009
03.11.2011
03.12.2015
15.01.2020

Wizardry: Labyrinth of Lost Souls je klasický krokovací dungeon s tahovými souboji od japonských vývojářů Acquire, který staví hratelnost na základech slavné západní série Wizardry. Hra vyšla v roce 2009 v Japonsku a v roce 2011 i na západě pouze digitálně pro konzoli Playstation 3 a mobilní telefony s operačním systémem iOS. V roce 2015, opět pouze v Japonsku, vyšla hra i pro handheld PlayStation Vita.

Hráč si sestavuje družinu z hrdinů pro sérii klasických povolání (bojovník, mág, léčitel, zloděj, samuraj, lord, nindža a biskup) a ras (člověk, trpaslík, skřítek a elf) za pomocí známého nahazování statistik a volby přesvědčení. Poté se vydává do spletitých kobek, plných monster, pastí a pokladů.

Příběh hraje ve hře pouze malou roli. Skupina dobrodruhů je vyslána, aby našla prastarý artefakt dávno zaniklé rasy Draguun, který se ukrývá kdesi v hlubinách dungeonu. Herní svět se skládá z jednoho centrálního města a dvou rozlehlých dungeonů, celkem o 26 patrech.

Wizardry: Labyrinth of Lost Souls byl po desetileté pauze od vydání Wizardry: Tale of the Forsaken Land pro PlayStation 2 dalším dílem série, který se objevil i na západním trhu.

Tak po více jak dvou letech na steamu to tam má 72%. Což je pro mně překvapení, čekal jsem ze to neprojde. Akorát tady i přes ten lehký počáteční zájem nic :)
Bohužel na vydání druhé části to nevypadá, hlavně asi proto ze to nemá anglickou lokalizaci, což část první měla z ps3. Což je hrozná škoda. Ona se ta dvojka dá zdarma stáhnout z japonského PSN storu v trial verzi a vyzkoušet, ale v japonštině je to krapet o ničem .