Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Wipeout HD

70
1 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > závodní simulátor *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
25.09.2008 PS3
19.06.2012 Vita
06.06.2017 PS4
Vývojáři:
SCE Studio Liverpool
Wipeout HD je osmý díl série futuristických závodních videoher Wipeout. Hra byla vyvinutá společností Sony Studio Liverpool], publikovaná společností Sony Computer Entertainment pro PlayStation 3 a poprvé byla vydána v síti PlayStation Network dne 25. září 2008. O rok později vyšlo i herní rozšíření s názvem Wipeout HD Fury.

V této hře hráči závodí v anti-gravitační závodní lize FX350. Hra obsahuje stejné závodní dráhy, jaké se objevily už ve hrách Wipeout Pure a Wipeout Pulse z PlayStation Portable, i když jsou aktualizovány do 1080p vizuálu a vykreslovány rychlostí 60 snímků za sekundu. Hráči pilotují antigravitační lodě vlastněné různými týmy. Základní hra obsahuje až dvanáct týmů, každý se šesti loděmi, online režim schopný pojmout osm hráčů v jednom závodě, osm závodních tratí a pět druhů závodů. Každá loď ve hře má své určité vlastnosti. V závislosti na vybraném týmu se loď bude měnit z hlediska rychlosti, zrychlení, manévrovatelnosti a síly štítu. Každá loď je vybavena energetickým štítem, který absorbuje utrpěné škody. Energie se ztratí vždy, když se hráčova loď srazí s jinou nebo je zasažena palbou ze zbraně. Pokud jí dojde štít, loď vybuchne a bude vyřazena ze závodu. Hráči však mohou doplnit energii absorbováním power-upů na trati.

V roce 2012 byla hra vydána na PlayStation Vita jako stažitelný obsah k Wipeout 2048. O pět let později vyšla na PlayStation 4 remasterovaná kolekce Wipeout Omega Collection, která obsahuje Wipeout HD, Wipeout HD Fury a Wipeout 2048.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.