Tak auto-slide funguje u Panthera aj Vampira, len škoda že špeciálne pre tú tréningovú misiu musím použiť bombardér :(
No potreboval by som vedieť, ktoré lode sú schopné auto-slidu (tj. držať konštantný smer a rýchlosť lode bez ohľadu na jej orientáciu v priestore; vo WC3/WC4 to vedeli robiť myslím Arrow, Banshee, Dragon a Excalibur). Zrovna sa totiž "trénujem" na simulátorových misiách a mám problém ničiť Kilrathijské korvety, pretože hra ich neklasifikuje ako veľké lode (capship) a teda nemôžem proti nim použiť torpéda.
Sleduje niekto diskusiu? Potreboval by som menšiu pomoc, ak sa niekto nájde...
@Wolf (14.02.2015 22:56): Já se teď rozhoduji mezi tím Iwarem a Freespace. Tak nevím do čeho jít první. Jinak ty jsi tam psal do diskuze ohledně toho manuálu tak díky za nabídku a rady. Já jsem tam teď vůbc nekoukal tak ti zpětně děkuju. :D Ale jestli do něho půjdu tak jedině s joystickem to je jasné.
@MickTheMage (14.02.2015 22:15): Hele v poho, já to nijak neberu. Upřímně musím říct že nebýt těch bugů a lepší AI tak bych tomu i dal těch 50-60%. Např. friendly fire mi hlava nebere a že se to stává často. Takhle abych si dával pozor i na kámoše. Já se fakt snažím být ke hře férový ale to mám jen já tak dodrbanou hru nebo se i ostatním oběvily tyhle chybky. Ale co mě fakt potěšilo bylo to ovládání. Jinak teď koukám po dalších simulátorech ale už asi koupím joystick protože počítám že to bude asi pohodlnější. Jinak mám hru z GOG a tam je původní verze nebo nějáká vylepšená ( jako čtvrtý díl )?
@MickTheMage (14.02.2015 22:07): Já nikomu neberu názor na hru. Je vidět že hodně lidem se hra líbí podle zdejšího hodnocení ale mě zkrátka nesedla. Proč my nesedla píšu v komentu. Je to můj názor a nikomu ho nevnucuji. A nemám pocit že bych histerčil. :) Naopak jsem si dal čas na rozmyšlenou a nechal jsem si to uležet v hlavě. Mě by hlavně zajímalo jestli mám nějákou smůlu na ty bugy a tupou AI protože to mě štvalo asi tak nejvíc a díky tomu jsem nejednu misi opakoval.
@Wolf (14.02.2015 21:40): Musím říct že ta hra má i světlé chvilky kdy jsem si jí i užíval ale pak příjde ta tuna věcí co mi vadí. Mě osobně tahle hra nesedla a vadí mi jak zkrouhly ty mechaniky WC. Navíc ty bugy a AI. Jako fakt nepovažuji za normální aby mě když stíhám poslední stíhačku v sektoru sejmul můj wingman. Jinak jakou verzi máš ty?
Já si zatím nestěžuji, ale faktem je, že jsem projel zatím jen 12 misí, tak uvidíme, ale zatím se mi to na 40 procent tedy nejeví...
@Ferdish (14.02.2015 20:29): Bohužel, si podle mě tahle hra zaslouží pěkné kapky. Vše co byla na WC super tady buď není nebo naprosto tupě provedeno. Ale tak zahraj a sám posoudíš. :) Já to na GOG koupil celé komplet a vůbec jsem nevěděl do čeho jdu. Jinak fakt netuším co vývojáře vedlo k tomu aby udělaly hru jakou udělaly. Zdá se mi že to snad bylo i dost uspěchané ale kdo ví. No možná už tenkrát EA dodrbávala hry. :)
@Wolf (09.02.2015 12:12): Ti wingmani jsou teda fakt hodně dobří když jse o stíhače ale kapitálky sundat neumí. Jinak ten film jsem zkouknul kvůli zajímavosti a fakt nic moc, škoda. Knížky vesele louskám teď čtu Cena Svobody. Což je vlastně 4 díl akorát knižně ale v předchozí knížce Tygří Srdce bylo pár nepřesností oproti hře a autor tam naprosto suvereně nechal umřít i ty co pak normálně žili dál. :) Jinak fan her je víc, např. Standoff. Ale zatím jsem je moc neočumoval. Teď čtu knihy a pak se eventuálně vrhnu na hry. :) Docela by mě zajímalo proč vůbec WC sága byla zaříznuta? Asi kvůli tomu že ke konci 90. let už vesmírné simulátory tak nefrčely a pomalu se poroučeli ze scény.
Možná jsem něco špatně postřehl, ale o proroctví mluví jenom Flin a Casey? Ostatní mluvili jenom o tom kočičáckém slově temnota? Ale jsem teprve pořád na začátku, že. Líbila se mi ta mise, kde jsem letěl s Hawkem na pomoc kočičákům , jenž "poškodil" záznamové zařízení a chtěl po mě ať sejmu kočičáky, kteří jsou teď defakto spojenci.. Nechal jsem je a pomohl jim, tak jsem zvědav jaký to bude mít dopad na hru, také by mne pak zajímala i opačná alternativa, že.
Jinak oproti předchozím dílům šla dolů kvalita obsazených héreček, snad jen ta Stilleto za to stojí? :-)
Wingmani jsou až překvapivě efektivní proti stíhačům, ale také se mi stalo i to, že sejmuli velké lodě, když jsem vyčistil střílny - tak jak se to pak objevuje v hodnocení po misi - sejmi alespoň 66% věží.
Já jsem zatím spokojen, tedy až na to , že jsem si asi odrovnal joy, sám uhýbá doleva pořád :-(

Jo film je průser, ale grafiku má pěknou, to je jak WC, škoda promarněného potenciálu :-( Knihy jsou dobré, směle do toho! A jaké fanouškovské hry máš na mysli? Já jsem postřehl jen WC saga..
@Wolf (03.02.2015 10:34): No mě ten příběh o proroctví přišel docela směšný. :) Ale nebyl by to takový průser kdyby to bylo kvalitně podané. Ale je to podané tak že se jedna postava o proroctví zmíní a ostatní to automaticky berou jako hotovou věc. Jako já bych byl alespoň trochu skeptický... Mě strašně štvalo to že ty lodě mají milión střílen... Docela se mi líbilo to že lodě mají několik zásahových zón a když jim člověk zničí pohon tak jsou prostě jako sedící kachny. Ovšem wingmani jsou tragičtí. Absolutně neschopní sejmout velké lodě, vždy střelu odpálí z velké dálky takže střílny ji vždy zničí. Zato se stíhačkami si celkem poradily.

Jinak teď jsem se pustil do knih a taky jsem koukal na ten film ( bohužel ). Asi se pustím do fanouškovských her.
Tak jsem tomu dal včera dalších pár misí a zatím se mi to nejeví zase až takový průser. na tu barevňoučkou grafiku se dá zvyknout, příběh o kočičáckém proroctví se mi zdá slibný - počítám že ti emzáci co k nám lezou jsou ti, se kterýma v minulosti kočičáci již jednou válčili a nevyhráli a tak se otočili na druhou stranu galaxie a začali si podmaňovat civilizace směrem k nám? - viz knihy.
Co mi zatím úplně tak nesedlo je design těch cizáckých lodí a ten náš hlavní hrdina no, přijde mi takový moralista a typický náborový agent do námořnictva :-D
A tak jsem neodolal a včera jsem zkusmo zkusil jednu misi, no co k tomu říct, hlavní hrdina mi zatím tedy nepřišel moc sympatický a úvodní intro by také mohlo být lepší, byť zase taková hrůza to není, ale kvalit úvodu od WC4 to nedosahuje. První pokec v baru, taková ta klasika, první briefing a šup do kabiny. Inu v duchu 3DFX vlně té doby je všechno hrásně rozmazané, barevné a děsně cool, to zatím je pro mne docela mínus, design mimozemských lodí také nic extra zatím. Musím ale uznat, že konfederační modely nevypadají zle, na ten kočičácký křižník byla také radost pohledět.
Co mne potěšilo je, že jsou zastoupeny projektilové zbraně, co se mi líbí méně je docela blbý systém přerozdělování energie pomocí klávesnice a joysticku, kvituji ale zase možnost přesunu energie do předních či zadních štítů, pro mne jako vyznavače dogfightu jednoznačně plus.
Ovládání přes joy super, potěšila mne rotace po ose pomocí otáčení páky joye.Škoda že nejde nějak nasimulovat vibrační odezva při střelbě, u WC:SAGA se mi to móc líbilo :)
@martinelk (29.01.2015 10:08): Ámen, ano čtevrka byla boží, přesně jak píšeš, co mi tam však chybělo, byly ty krásne kopkity lodí.. to jsem už obrečel tehdy, jak jsem to ještě jako vlče hrál poprvé. Ale zvyknout se na to dalo a červený HUD, když jsem ukradl pirátskou loď byl nakonec super! :)
Inu na dvojku jsem si stále ještě nedostavěl stroj, tak asi prubnu tu pětku i přes výše uvedené, nejlépe je si udělat názor sám :)
@Wolf (29.01.2015 09:53): Uznávám že ten ve čtverce už panuje jiná atmosféra a stočil se jiným směrem, kočičáků taky lituji. :) Nicméně ten obrat byl podle mě proveden velmi dobře a mnohé mechanismy ( jako svoba rozhodování, příběh a jeho podání atd. ) zde byly dotaženy k dokonalosti. Pětka nic z toho nemá. Nejsou tu staré dobré tváře ( biť se párkrát minou ale fakt jenom na chvilku ), místo toho jsou tu mladé vemena ke kterým jsem si neutvořil žádný vztah a herci to taky nejsou kdoví jací. Naprosto tragické jsou pak výkony když se tito herci baví o něčí smrti, stejně tak by si mohli povídat o počasí. Navíc samotné volitelné rozhovory zde téměř nejsou ( pouze ze začátku pak však nelogicky zmizí ). Mnohé hrané scénky se genericky opakují dokola, samotná loď je omezena stejně jako v prvním díle jen na kantýnu, šatnu a briefingovou místnost, díky zmizení volitelných pokeců někde před půlkou jsou ovšem tyto prostory prázdné a nicm moc nenabízí ( max. nástěnka sestřelů a simulátor v kantýně a počítač na uložení/nahrání v šatně). Scénář je naprosto otřesný a netuším kdo ho psal ale je to bída. Nepřátelé ani náhodou nedosahují kočičáků a jsou naprosto fádní a nezajímaví atd. Mohl bych pokračovat ale radši to sepíšu do té recenze. :)
@martinelk (29.01.2015 09:50): Ve čtverce už nejsou kočičáci jako hlavní enemák a Blair je už v důchodu a farmaří,byť se teda vrátí do kabiny,ne ne , to správné WC skončilo trojkou .-)
Ohledně WC:P tak vzhledem k okolním hodnocením to zatím jako průser nevypadalo, co jsem jen tak pochytil z nakoukání na hru, tak třeba zrovna grafika se mi nelíbila...
@Wolf (29.01.2015 09:32): Pro mne skončil WC čtvrtým dílem který je podle mě top. :) Čtyřka vzala vše co je na WC skvělé a ještě to dotáhla k dokonalosti ale to rozvedu v samotném komentu k ní ( snad už dnes ). WC:P je ovšem naprosto ostudná záležitost. Nejen že nepřevzal vylepšení a dokonalost 4 ale on dokonce naprosto selhává tam kde jsou už sérií zavedené a odskoušené mechanismy. Vždyť tenhle díl není schopen ani dosáhnout na úroveň jedničky... I první díl byl víc propracovaný a zajímavý než tohle. Jediné pozitiva jsou tady ku podivu ovládání a grafika. Zbytek je odpad, bohužel.
Dohrán i tento díl, recenze se už mi líhne v hlavě ale nejdřív musím napsat na čtyřku. Nicméně to nebude moc pozitivní čtení. Pětka mě docela dost zklamala, takový závěr si série nazasloužila...