Wild Metal Country

1999
01.02.2000

freeware (dříve placená hra)

Wild Metal Country představuje 3D akční hru pro jednoho hráče nebo pro více lidí přes LAN. Příběh nás zanese do budoucnosti, kde se lidé snaží o znovuovládnutí planet, jež nyní náleží robotům.

Do rukou se každému dostane k výběru jeden z pěti futuristických tanků s různými vlastnostmi pancíře, rychlosti a palebné síly. Tu zde představuje 8 druhů raket a 4 typy min. K dispozici je také letecká podpora, kdy je hráči na bojiště vrtulníkem shozena munice v případě jejího nedostatku, nebo je tank opraven, aby déle vydržel probíhající střet. Hráč má však neomezený počet životů. Boj probíhá bez časového omezení v "arénách", které představují povrch tří různých planet systému Tehric. Strategičnost bojů umocňují velké výškové rozdíly kopců na bojišti a možnost manévrovat hlavní tanku jiným směrem než tankem samotným. Plně 3D grafika je doplněna fyzikálním modelem pro výpočet trajektorií střel.

Po vydání roku 1999 pro PC následovalo ještě vydání na Dreamcast (2000). V roce 2004 byla hra uvolněna vydavatelem Rockstar North jako freeware.