When Ski Lifts Go Wrong

Carried Away

23.01.2019

Hra ve stylu Bridge Builder, ve které nestavíte mosty, ale lanové dráhy pro lyžaře. Hlavní náplní hry je postavit stabilní lanovku, která doveze lyžaře do cíle.

V režimu kariéra navštívíte známá světová pohoří, samozřejmě v upraveném názvu (například Elps). Cílem každého kola v jednotlivých pohořích je postavit co nejlevněji stabilní lanovku přes průsmyky nebo překážky typu skála, les nebo stromy. Každé kolo končí úspěchem, pokud se požadovaný počet lyžařů ve zdraví dostaví do cíle. Obtížnost postupně roste – vrcholem obtížnosti je stavba kabinové lanovky.

Pokud lanovku postavíte špatně, může se zřítit i s lyžaři. Pokud ji postavíte moc nízko, je možné, že se lyžař zasekne o strom a spadne a zemře. Dalším typem úrovní je stavba mostů pro lyžaře nebo skútry. Lze stavět i skokanské můstky. V těchto úrovních lze lyžaře/jezdce na skútru ovládat.

Hra má příjemnou 3D grafiku v cartoonovém stylu. Ve hře je i dostupný sandbox mód, kde lze stavět lanovky bez omezení, a podpora Steam Workshopu.

Pro první komentář pro rok 2018 jsem si vybral tuhle hru. Je to skvělá, chytlavá hra k odreagovaní se. K nervování se :)

Jednotlivé úkoly jsou skvělé. Když přesáhnete stanovený rozpočet, nevadí to. Budování lanovek je zábava na dlouhé hodiny, a výsledná stavba vás určitě potěší. Když bude fungovat. Pokud ne, akorát se naštvete, protože hledat chybu je obzvlášť těžké. Hrajeme si s fyzikou.

Pochválit musím i příjemnou muziku i zvuky. Dokonce lze vypnout krev :)

Pro: Grafika, originální nápad na hru, zvuky, levely, obtížnost

Proti: Mohlo být více druhů lanovek