Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Warhawk

75
1 hodnocení Platformy
Žánr:
online > online akce *
akce > 3rd person akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
28.08.2007 PS3
Vývojáři:
Incognito Entertainment, Santa Monica Studio (sekundární)
In Warhawk™, you're always somebody's prey.

Mark Twain si jednou poznamenal, že dějiny se sice neopakují, ale někdy se mohou rýmovat. Za pravdu mu dá alternativní budoucnost obdoby naší Země. Opět proti sobě stanou armády dvou supervelmocí, Černovanského impéria proti silám Eucadiánské republiky, na zemi i ve vzduchu. Válka těchto nesmiřitelných ideobloků však bude namísto studené zatraceně horká a povede se ve frenetickém tempu! Rudí se smějí, ale modří už vědí, jak na ně a stačí moment, aby se vše otočilo...

S leteckým titulem Warhawk (1995) z PS1 má PS3 prequel společné pouze univerzum a název, jenž nese po hybridních stíhačkách s potenciálem rozhodnout celé bitvy. Zatímco počin z poloviny 90. let vznikl coby arkádově-simulační záležitost pro jednoho, remake je teamová online střílečka bez příběhové kampaně. Na AI kontrolované spolu a protihráče narazíte výhradně v tréningovém módu. Do roka od vydání vyšlo pět updatů a poslední ze srpna 2008 přinesl podporu trofejí.

Hratelnost sestává z bitev pro 32 hráčů. Tréning i multiplayer lze přitom rozehrát až ve čtyřech na rozdělené obrazovce. Vybíráte z osmi různě velkých map a šesti módů. Death Match, Team Death Match, Capture the Flag zná patrně každý, Hero, Zones a Cores jsou variace na Assassination, Conquest/Domination a třetí jmenovaný na Acquisition/Retrieval. CTF také obsahuje výlučně na letecké střety zaměřený Dogfight s využitím senzomotorických funkcí Sixaxis/DualShock3 ovladače.

S růstem ranku vašeho hrdiny se rozšiřují i možnosti úpravy jeho vizáže, což platí i pro váš Warhawk (Eucadia), popřípadě Nemesis (Chernova) letoun, které nesou tři druhy obranných a pět útočných zbraní, s tím, že beztřídní pěchota obou stran jich má rovněž slušný výběr, přičemž kvéry typu odstřelovačky či raketometu rozměry téměř dosahují vzrůstu charakterů, jež je třímají. Větším kalibrem disponují jeepy s náhonem na všechny čtyři, tanky, protivzdušná baterie a stacionární kulomety.

Multiplayerové servery byly uzavřeny k 31. lednu 2019. Hratelný proto zůstal jen tréningový mód s boty.

Konflikt v galaktických dálavách mapuje nástupnický Starhawk (2012).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.