Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Starhawk

80
1 hodnocení Platformy
Žánr:
online > online akce *
akce > 3rd person akce
strategie > real-time strategie
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
08.05.2012 PS3
Vývojáři:
LightBox Interactive, Santa Monica Studio (sekundární)
Welcome to the new frontier.

Daleká budoucnost popřeje všem individuím ochotným opustit pohodlí plně zautomatizovaných domácností a zamířit ke hvězdám dobývat Rift energy, která pohání kdeco a jíž nebude mít plýtvavé lidstvo nikdy dost. Planeta Dust s přilehlými měsíci je hrozná díra a život průkopníka v těžbě bývá zatraceně krátký a tvrdý, zato však naplněný dobrodružstvím. Těm, kteří z přímého vystavení substanci třeba kvůli nedodržení bezpečnosti práce začíná doslova život po životě.

Emmett Graves měl štěstí v neštěstí, díky implantátům vyšel z nájezdu mutantů ústícího v explozi energetického extraktoru coby člověk, o jeho bratrovi se to už ale říci nedá. Změnil se a chce teď v čele vyvrhelů vypadajících, jako kdyby je právě vykopali, zbavit tento kout galaxie všech lidí. Přišel čas vybrat si ve smrtící hře na kovboje a indiány zítřka stranu. Následkem neúplné mutace superschopnostmi obdařenému Emmettovi s futuristickými kolty proklatě nízko je zcela jasné kterou...

Starhawk představuje realizaci všeho, co tvůrci působící tehdy v rámci Incognito Entertainment nestačili obsáhnout do titulu Warhawk (2007). Při zachování důrazu na kompetetivní multiplayer totiž došlo na ve Warhawku nerealizovanou příběhovou kampaň, a tak má hra co říci i po ukončení podpory hry více hráčů. Systém Build n' Battle umožňoval stavět v online bitvách až pro 32 hráčů až 32 struktur obranného a produkčního charakteru za team, což dodávalo veškeré akci strategický rozměr.

Multiplayerovým 16vs16 střetům lidí (Rifters) s mutanty (Outcasts) na sedmnácti mapách dodávala vedle stavění dynamiku i bojová technika objevující se u konkrétních budov, přičemž každá struktura nebo stroj stál určitý počet baterií riftové energie. Hawks letouny pokročily technologicky natolik, že se na povrchu přeskládají v neméně smrtící mechy. Lze se také nechat vystřelit z orbitálního transportéru na konkrétní místo bojiště. Mobilitě pěšáka pomůže vznášedlový Vulture Pack.

Výše zmíněné stavby i vehikly mají obě strany typově de fakto společnou v zájmu zachování parity frakcí bez ohledu na to, že si lidé libují v second handu z domovské planety a mutanti v hadru a drátu. Z multiplayeru (Capture the Flag, Zones, Deathmatch, Team Deathmatch) zbyla možnost lokální kooperace v módech Prospector pro čtyři a Survival pro dva, protože servery byly vypnuty k 30. červenci 2018. Hratelná bez omezení zůstává rovněz singleplayerová část s kampaní.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.