Voyage Puzzle

2009

freeware

Voyage Puzzle je logická hra, jejímž principem je spojování tří stejných kuliček, viz například hra Bejeweled Deluxe.

Hra je skládá z velkého počtu levelů, kde plocha každého levelu je různě tvarovaná a zaplněná barevnými kuličkami. Spolu s nimi jsou zde ale i barevné kostky a vy je musíte odstranit. Toho docílíte právě oním spojováním tří kuliček. Postupem do vyšších levelů se ve hře objevují například zamknuté kuličky nebo silová pole, která hru ztěžují.

Levely se vztahují k určité části světa, kterou se hra snaží přiblížit a tak blok levelů končí minihrou, ve které skládáte obrázek, který vystihuje dané místo nebo kulturu.

Občas mi hry tohoto typu přijdou pod ruce a musím se přiznat, že jim na několik hodin, či dnů propadnu, ač nemají žádný přínos. Tato hra je dobrá na odreagování, ale hrozí, že se od ní nebudete moci několik hodin odtrhnout, jak se to stalo mně. V rámci žánru, kde se toho už nedá moc vymyslet patří určitě k těm lepším. Občas je však vysoká obtížnost až neštastná a může vést k naštvání. Pokud budete hrát, udělejte si volno alespoň na hodinu, na krátké párminutové hraní běžné u casual her je tato hra nevhodná, protože je až moc chytlavá.

Pro: odreagování, trénink myšlení

Proti: požírač času

Voyage Puzzle je klasická spoj tři logická hra, kterých je na internetu mraky. Já ale na doporučení bratra zkusil zrovna tuhle, a i když mě ze začátku bavila hodně, ke konci už to tak slavné nebylo.

Počáteční kola jsou docela jednoduchá a jde o ideální kousek, u kterého jsem mohl vypnout a prostě jen klikat na různě barevné kuličky. V pozdějších fázích už ale přichází do tuhého a musel jsem dělat komba (dvě a více správných kombinací za sebou), abych mohl pokračovat dále.

Sice jsem si mohl pomoci nějakým tím bonusem, jako je třeba zpomalení času, rozbití určité skupiny kuliček nebo odemčení uzamčených objektů, ale i přesto jsem se až na konec nedostal. Přišel jsem o všechny životy a Game Over. Zkusil jsem to asi třikrát, ale pokaždé se stejným výsledkem a na podobném místě. Asi mi není souzeno tuto hru dokončit.

Pro: počáteční fáze, hratelnost, tematická puzzle

Proti: ke konci obtížné, nutnost dělat komba