Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Versailles 1685

72
3 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1997 PC
duben 1998 PS1
Vývojáři:
Cryo Interactive Entertainment
Versailles 1685 je spojením adventury a multimediálního průvodce. Kromě příběhu si můžete zvolit i naučnou procházku po celém zámku a přilehlých parcích a dokonce v zámeckém archivu studovat kvanta listin a plánů, spojených s výstavbou a chodem tohoto komplexu.

Příběh hry se odehrává během jednoho jediného dne krále Ludvíka XIV., jemuž záhadné dopisy vyhrožují zničením celého Versailles. Král pověří svého důvěrníka Alexandra Bontempse vyšetřováním celé záhady a ten přenese váhu celé záležitosti na člena královské ochranky Lalanda - tedy na vás, jako hráče. Vaším úkolem je zjistit, od koho záhadné dopisy pocházejí a zabránit hrozící katastrofě. Hra se dělí na 7 kapitol a každá věrně simuluje části králova dne. Pokud ale nejste ve správný čas na správném místě, mohou vám uniknout důležité informace a nehnete se z místa.

Grafika běží na Omni 3D enginu a hudební doprovod se skládá z barokních skladeb jako vystřižených z historických filmů o této době.

O pět let pozdějí Cryo vydalo druhý díl Versailles II: Testament of the King.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Že já se vždycky nechám na to Cryo nachytat... Asi to bude způsobem, jakým působí na mé estetické cítění (hudba, vizuál), jaké myšlenkové bohatství přináší a taky tím, že první dva díly Atlantis se u mně zapsaly velmi, velmi dobře. Problém je ten, že většina ostatních Omni3D adventur jsou především edukativní tituly a teprve až pak dobře napsané příběhy. A i když mě historie zajímá, více než u jiných titulů podobného ražení je tu poznat, jak násilně naroubované jsou herní prvky na ty edukativní. Nemluvě o špatném designu ovládání a vůbec horšímu technickému zpracování, díky kterému je obtížné hry na novějších systémech vůbec spustit.

Takže na jedné straně tu máme Versailles, encyklopedii s popisy dvořanů, hudby (plus ten soundtrack!), dvorské módy a všechny ty obrazy na stěnách, které je možné zvětšit do fullscreenu, přečíst si jejich názvy a kochat se. A pak tu máme chození po zámku a okolí, někdy plynulé a někdy zcela chybějící animace pohybu, extrémně snadné způsoby, jak si odkliknout důležitý rozhovor či animaci, cutscény mezi jednotlivými akty (celkem 7) jsou, pravděpodobně z důvodu nároků na místa na discích, které jsou oproti Atlantis pouze dva, pouze v podobě slideshow, otravný labyrint, ve kterém se nedá pořádně orientovat s mapou, natož bez ní, časový limit v poslední kapitole, dále pak postava, která vám zadává dílčí úkoly a máte se jí hlásit po jejich splnění se přesouvá po paláci a vy ji musíte často hledat... no nic, to už nejsou technické problémy.

Kromě klasické hry je k dispozici i prohlídka paláce.
+13