Vampirjagd

2000

freeware

Vampirjagd je dalším z mnoha klonů stříleček na slepice Moorhuhn, kde však kvokající terče nahrazují upíři, jež likvidujete vašim vrhačem kůlů. Herní náplň ovšem zůstala naprosto totožná. Opět máte za úkol během určitého časového limitu postřílet co možná nejvíce upírů a snažit se tím nasbírat co největší skóre, které si poté můžete zapsat do tabulky "high score".

Za upíry dostáváte body podle vzdálenosti, za menší (vzdálenější) bývá zpravidla větší počet bodů. Při střílení si však musíte dávat pozor na upíry, kteří za sebou vlečou reklamu, po jejichž zastřelení se vám skóre vynuluje. Stejně tak není příliš dobrý nápad sestřelit kříž či česnek, čímž si taktéž několik drahocenných bodíků odečtete.

Vampirjagd mi nikdy nešel tak dobře, jako jeho předloha, ale když jsem později přišel na jeden fígl (hra lze zastavit stisknutím Pause Break, přičemž se myší můžete pohybovat po obrazovce), karta se obrátila a s konečným skóre okolo dvou tisíc bodů jsem byl svými sourozenci a kamarády k neporažení.

Není tu sice tolik bonusů jako v původní hře, ale alespoň jsem se ve spleti chmýří, kamení a slepic neztrácel, protože tady jsou jen upíři, pavouk a pár dalších objektů, za které dostáváte většinou kladné, ale občas i záporné body. Nejvíce mě potrápili upíři nesoucí logo vývojářů, jelikož jejich sestřelení ochudilo mé konto o všechny body a musel jsem je tak sbírat od nuly s tím rozdílem, že se mi výrazně zkrátil časový limit. Naštěstí je k dispozici kříž, kterým se tito "propagátoři" dají snadno odehnat.

Hru provází spousta zvuků, jako je vytí vlka, houkání sovy nebo hřmění, které navozují strašidelnou atmosféru a spolu s příjemnou hudbou z hlavního menu mi zlepšily herní zážitek.

Pro: dobrá orientace ve hře, kříž, časové bonusy, zvuky a hudba

Proti: upíří "propagátoři"

Vampirjagd mi sice nešel tak dobře jako Moorhuhn, ale též mě daleko méně bavil. Ovládání bylo dosti těžkopádné a ani nebylo na mapě tolik věcí co dělat. A navíc to byl "jen" klon.

Mnoho důvodů proč volit raději Moorhuhn.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
KDY (poprvé/naposledy) -------- 2002 (2005)
KOLIK (hodin circa) ----------- 1
DOJEM (ano/hmm/ne) ------------ HM