LJ: Úplně přesný jak u mě :-) Teda, ty dojmy ze hry. Ten strašidelný hotel je fakt pecka - nechtělo se mi hru rozehrávat podruhé hlavně kvůli němu. No, nakonec jsem stejně musel. Podruhé jsem sice tak trochu věděl, ale stejně jsem se párkrát lekl. Pak byl taky dobrý dům s Tzimisce, nebo hřbitov se zombíky... Na té hře je úžasné, že když člověk čeká, že na něj vyběhne nějaký humusák, on jako naschvál nevyběhne, bossové nemají milion poskoků atd. atd.
Blbý je, že svět je poněkud nepřehledný a nikde není žádná použitelná mapa - chtěl jsem se ke hře po roce vrátit, ale nemůžu najít vchod do města Nosferatu, kde bych potřeboval splnit úkol...
há jdu si rozehrát tremera, bouŽel né s nejnovějším patchem protože tohle je jediná hra kterou si bez CZ těžce nedávám, a to dokážu bez titulků sledovat i house apod...
V chrámu se mi nejlépe osvědčil Desert eagle. Stačily dvě rány do hlavy a bylo vymalováno. Když jsem to pak napodruhé prosekával, bylo to takové... náročnější.
Tak je to sice trošku funky používat ve spisovném projevu místo spisovné češtiny její nářečí, ale tak furt lepší než hantec... :)

P.S. Navíc kdyby psal česky, tak by ho mohli zavřít za porušení jazykového zákona. :))
Last Jedi: Úplně se na tebe všichni vysrali:-) Dobrý komdntář, ale mé zážitky s hrou byly trochu odlišné, což jen potvrzuje její vyjímečnost.
Pivo: ne, neslysel, pokud to nebyl uplnej hotentoc (ano, i takove jsme na skole meli)

"že se správně říkáme"...
No, jo. Mělo by tam být správně "rozděluje se". Ale ty jsi nikdy neslyšel slangově třeba učitele: "Tak jaké lišíme druhy tohohle a tohohle?"
Jinak vím, že se správně říkáme: "V čem se liší tohle a tohle".
Garion: Vím. Ale po sto příspěvcích jde člověku hlava kolem :-)

cobra: Takový rozdíl mezi hraním her a ubližováním si, být může. Jenže, co když to pořezání ve mně probudí masochismus a budu to brát jako srandu. Je to málo pravděpodobné, jen je tu jakásik možnost. A hraní určitých typů strategií je pro mě utrpení jako si ubližovat.
Jo, a strategie se liší na určité druhy. Možná jsem měl být konkrétnější a uvést určitý typ strategie. Bohužel se v tom teď moc nevyznám.
A takové odlehčené strategie už neberu moc jako strategie, ale spíše akční hru, kde ovládám třeba 4 postavy. Sice se stále jedná o strategii, ale k Sudden Striku a jemu podobným to má docela dost daleko.

Třeba u Commandose jsem si nebyl jistý, zda by mě bavil - zkusil jsem a nebavil mě.
Ale Sudden Strike, Warhammer, Red Alert apod. nemusím vůbec zkoušet. Vím, že by mě to nebavilo, stačí se na to jen podívat. To je pro někoho utvořené jako zábava, ale pro mě je to utrpení.

Tak jako pro někoho můžou být všechny hry utrpení a nuda, pro někoho ubližování si může být zábava.

Každý rozumný člověk přibližně odhadne, co ho bude bavit a co ne. A vůl jsi pro mě, protože to nechceš pochopit :-) Ale to neznamená, že bych měl dopředu odhadnout vše a nemohla mě žádná hra zklamat, či překvapit. Ve spoustě věcí si prostě být jistý nemůžu a prostě je zkusím a přesvědčím se.
Ale bavíme se o úplné blbosti, která nikoho nezajímá. Jenom se jeden druhému snažíme něco dokázat a ani nevím proč :-)
Pivo: to je jedno, v cem se tocis, jde tady o ustalena slovni spojeni, to bych taky mohl rict bludne ruske kolo pripadne podobne hovadiny

jinak definice subjektivni vs objektivni vzhledem k psanemu textu:
"Subjektivní slohotvorní činitelé jsou podmíněni osobností autora, jeho pohlavím, věkem, vzděláním, jeho výrazovou schopností, zájmy, jeho stanoviskem k dané problematice. Determinují jeho projev. Každý má svůj individuální styl, který závisí právě na subjektivních slohotvorných činitelích. Projevuje se zde charakter, intelekt autora, míra jeho emocionálnosti, vtipnost atd.
Objektivní slohotvorní činitelé jsou obecně platné věci, ke kterým autor musí přihlížet a jimi vázán. Je to například zaměření projevu, cíl na který chce poukázat, zda je projev připravený nebo nepřipravený. Musí přihlížet k tomu, jestli existuje přímý kontakt mezi mluvčím a adresátem (má možnost přizpůsobit se jejich reakci, důraz na sílu hlasu a intonaci) nebo je adresát nepřítomný. Záleží na tom , jestli chce vést monolog nebo dialog, jestli prostředí k jednání je oficiální nebo soukromé, jestli chce mluvit k dětem, odborníkům nebo studentům, jestli je projev písemný nebo mluvený a spousta dalších činitelů které nemůže ovlivnit a je jimi ovlivněn."

tudiz prakticky cokoliv, co ty napises, obzvlast nazor, je subjektivni
Sakra, nestihl jsem to editovat dostatečně rychle...

Jediný, kdo si tu protiřečí, jsi ty. Že tu moji větu chápeš jako protiřečení si, je tvůj problém.

Mezi řezáním žil a jejich příjemností, a hraní hry a její zábavností je jeden zásadní rozdíl, milý vole. A abys to měl jednodušší, tak ti ho prozradím. Hry mají být zábava, nikoliv utrpení a ke každé strategii přistupovali autoři jinak. Ostatně, když už jsi nakousl protiřečení, nepsal jsi náhodou, že tě nebaví žádná strategie? A teď píšeš, že odlehčené strategie jsou výjimky? Nepotvrzuje to náhodou moje tvrzení, že tvoje tvrzení není pravda? Tak kdo je tu vůl?
Garion: Některé věci byly objektivní, ale máš pravdu, že jsem většinu vyčetl subjektivně.

A proč tak řešíš kruh a kolotoč? :-) V obojem se točíš stále dokola. Už bych se na to celé vykašlal, nebaví mě to furt dokola rozebírat.
Pivo: ne, bludny kruh je normalni, bludny kolotoc je naprosta hovadina, kterou jsem slysel dnes poprve

ne, ty jsi subjektivne vycetl, proc se ti nelibila, v tom to je, nemuzes objektive rict svuj nazor
Garion: Bludný kolotoč? No, říká se spíše v bludném kruhu, ale to je detail :-)
Oboje znamená, že se tohle téma probírá stále dokola.

"já jsem hře OBJEKTIVNĚ vyčetl, proč se nelíbila MĚ" - Vypsal jsem fakta, která se mi na hře nelíbila. Pro mě osobně to znamená objektivní hodnocení, nikoliv však objektivní celkově. A na rozebírání tohoto případu, jestli to může být nebo nemůže objektivní aspoň pro mě - na to bych se vykašlal.
A chyba tam je, ale to v té rychlosti už tolik nekontroluju.
Pivo: kuprikladu "V BLUDNÉM KOLOTOČI", "já jsem hře OBJEKTIVNĚ vyčetl, proč se nelíbila MĚ" (teda krom toho, ze tam ma byt mne tohle souveti nedava smysl)
Kurcatovium: No a tohle byla jedna praktická disciplína, kterou jsem používal. Zbytek mě nebral, hlavně ty bojové.
No, sice nemůžu akci objektivně zhodnotit, ale vážně si myslím, že by mě to prostě nebralo ani tak. Řekl bych, že si tím jsem jistý.

Cobra: S těmi strategiemi mám pravdu. Prostě žádné na chuť nepřijdu, pokud se nejedná o nějakou odlehčenou (Freedom Force) nebo budovatelskou (Jurassic Park). Vážně vím, co od her chci a to není nic divného. A nevnucuj mi, že nedokážu odhadnout, co by mě asi mohlo bavit. Samozřejmě nemůžu hře vyčíst, proč mě to nebavilo, ale už dopředu budu vědět, co mě na tom asi bavit nebude. Nemusím zkoušet žádný Sudden Strike, abych věděl, že tam pohořím a po pěti minutách to vypnu.
Přijde mi blbé namlouvat mi opak, když mě ani neznáš. To jsou jen domněnky a nemá smysl se tím zaobírat. Já jsem přesvědčený, že by mě žádná strategie nebavila (vyjímkou jsou ty odlehčené). Asi tak jako, že jsem si nikdy nepodřezal žíly, tak taky odhadnu, že by mi to nebylo příjemné a moc by mě to nebavilo :-)
To je vpodst. to samé. Ale to už nerozebírej.

Garion: Metafory? Uveď konkrétní příklad. Nebo něco z toho ostatního. U metafory se ti třeba mohlo stát, že jsi ji jenom nepochopil pořádně :-)

EDIT: Cobra ten svůj poslední editoval. Já už to neudělal.
Reakce na pivův předposlední koment:
Tohle jsi měl napsat už na začátku diskuse a byl by tu klid. Jen doplním, že disciplíny nejsou zdaleka jen bojové. Různé disciplíny slouží různým účelům, stačí jen popřemýšlet jak je využít (např. tuším Auspex umožní lépe odemykat zámky a podobně).

Reakce na pivův poslední koment:
Ale né, je to tu zas... A je vážně potřeba do toho tahat urážky?
No, zajímavé že mě nikdy žádná tahová strategie nechytne. Není to můj vkus, zkoušel jsem desítky a začly mě nudit. Prostě odhadnu, co mě asi nebude bavit a co by mě zase bavit mohlo, protože mám svůj určitý vkus. A jistý si být můžeš, to neznamená, že máš pravdu.

Ach jo, že se s tebou vůbec bavím. Ty tu píšeš také obrovské kraviny:
"Tady nikdo NECHCE, abys měnil názor"
"chceme abys přiznal, že nemáš pravdu a akční stránka je dobrá"

a do toho spoustu další blbostí. Jenže jsi vůl a tobě to nedochází, že si často protiřečíš. Navíc vytahuješ úplné kraviny, třeba že mi nevadí blbý soubojový systém u Gothica. Když jsem předtím psal, že je jednoduchý, ale líbí se mi. To jsi fakt takový debil, že to ani neumíš přečíst a píšeš naprosto stupidně do příspěvku věci, které už by sis mohl odpustit?

Ty jsi prostě vůl a jako vůl nepochopíš, že volem jsi. Nemůžu ti to mít za zlé, ale končím s tebou. Nikam to nevede a ty budeš furt jak blbec reagovat a psát, že píšu blbosti a nad těmi svými blbostmi se nezamyslíš.
Konec konců jsi něco napsal, tak už to musí správná myšlenka, že? Ty jsi bezchybný, i když si protiřečíš a píšeš blbosti.

Nemá cenu se s tebou bavit, protože mi za to nestojíš. Ani se nedivím, když ti ostatní nadávají někdy do volů, když tam píšeš také blbosti.

ja by som povedal, že okrem disciplín, je to vždy z hľadiska postavy to isté, jednoducho bodov je v hre skutočne dosť ak robíš sidequesty, ja som vždy mal plný persuasion, melee a ešte aj body v ranged trebárs a popri tom aj lockpicking či čo to bolo, nikdy som sa necítil ukrátený
Pivo: no protoze pises casto jako tatar nebo nevim, to, co ti obcas vyjde z huby je fakt perla, za kterou by se nemusel stydet kdejaky ukrajinec (namatkou spatna slovni spojeni/metafory, spadly vyklad slov, protirecici si souveti, shoda podmetu s prisudkem ve smyslu tvaru)
Kurcatonevium: No, ve hře se jde zaměřit na kecání anebo bojovou postavu. U boje mám disciplíny, zbraně na blízko a střílení. Já bojoval na blízko, střílel a občas používal nějakou tu disciplínu (ale nějak mě nebraly, jen jsem si tím občas usnadnil život). Prostě mě ta akce nebavila, ale dobrá - Uznávám, že jsem nevyužil všechny disciplíny, takže můj názor na akci nemusí být zcela objektivní. Abych mohl hru objektivně zhodnotit potřeboval bych ji dohrát několikrát.
Problém je ten, že by se mi tím hra ještě více znechutila a nenáviděl bych ji a navíc si nemyslím, že by to ty disciplíny nějak zachraňovaly.

Z mého prozatimního pohledu je pro mě akce provedená na můj vkus hůře a nebavila mě, ale nemůžu to říct naprosto objektivně, protože jsem nevyzkoušel všechny způsoby boje a všechny disciplíny, takže je tu určitá šance, že kdybych zvolil jiný styl boje, tak by mě možná chytla. Přesto si nemyslím, že by se něco takového stalo - je to velice nepravděpobné.
To nejsou třešničky na dortu, to je základní stavební kámen hry. A furt tu meleš hovna hlavně proto, že jsi to za celou dobu nepochopil.
Cobra: Vím, jaké prvky mě ve hrách nebaví, takže nepotřebuju projíždět Vampire za všechny klany a zkoušet všechny disciplíny. Prostě vím, že mě tyhle "třešničky na dortu" z drtivé většiny (neurazí, ale nenadchnou) neberou ani u jiných RPG. Prostě se znám a vím, co od hry chci. Navíc jsem některé disciplíny používal, ale nebavilo mě to. Když řeknu, že by mě to nebavilo, tak to neznamená, že jsem kretén. Znamená to pouze to, že se znám natolik, abych věděl, že mě to nebude bavit. Samozřejmě se můžu mýlit, ale je to nepravděpodobné. Co je na tom tak těžké pochopit?

A když by mě hra pak chytla, tak proč bych se nepřiznal, že jsem se zmýlil? Omluvil bych se, že jsem hře křivdil. Navíc bych řekl, že nejenže je hra komplexní a jde hrát vícerozpůsoby, ale pár stylů hraní mě dokonce i začlo bavit. Problém je v tom, že si to nemyslím a do hry už se mi nechce jít. Možná hře křivdím, ale možná taky ne a ty ostatní způsoby by mě bavily tak asi stejně (to je ta pravděpodobnější varianta). Také nemusím hrát nějakou strategii, abych věděl, že mě nebude bavit. Tohle mi přijde jako podobný případ a já nechápu, co je tak těžkého na tom pochopit. Přijde mi to hloupé.

A to, že je to můj názor neznamená, že s ním nikdo nemůže nesouhlasit. To znamená jen to, že byste ho měli respektovat a nenadávat mi za něj do kreténů.

A pozor! U Gothicu se mi soubojový systém líbil stokrát více než ve Vampire, i když byl jednodušší! GoW mi splnil jednoduchou svižnou akci a design byl možná stereotypní, ale byl praktický pro svůj účel, takže bych ho neměnil. A fyzika mi v jiných hrách možná vadila, jen teď nevím konkrétní případ. Ale fyziku jsem v komentáři nezmiňoval a možná by se i v tom Vampire dala překousnout. Tu fyziku teď v poslední době vůbec neřeším. Takže tyhle tvé výtky jsou k ničemu, všechno si dokážu zdůvodnit. A to, že je něco jednodušší a méně propracované, nemusí znamenat, že to je horší. V jednoduchosti může být krása. To, že naprogramovat komplexnější soubojový systém zabere více času, to je věc druhá.

EDIT: A proč bych měl držet hubu? Jen si tu zastávám svůj názor a nemusíš na mě klidně reagovat. Sám hubu nedržíš, ale když máš za sebou zastání dalších fanoušků, tak se to kecá, co? :-)
Tak to jsme dva kreténi :-)

Mohl bys tu hru pustit podruhé a zkusit jí hrát trochu jinak - trochu méně jako FPS, trochu méně zabedněně. Jenže to ty ne, ty nám tu budeš pořád cpát, že na youtube to nevypadá zajímavě, tak to nemůže být zajímavé. Proto jsi kretén, ne proto, že jsi hru hodnotil, tak jak jsi hodnotil. A taky proto, že nevíš, kdy držet hubu... A jednou na to dojedeš (už jsem jednoho takovýho vola potkal).

A vlastně ne, radši ji už nehraj. Stejně bys napsal, že to bylo stejný, jen abys nemusel přiznat, že jsi neměl pravdu.

Že je to tvůj názor znamená, že s ním nesmí nikdo nesouhlasit? My jsme vyčetli moc dobře, že se ti akce nelíbila, ale taky jsme moc dobře vyčetli, proč se ti nelíbila - protože jsi se (možná schválně) zaměřil zrovna na hovadiny, který ti navíc nikde jinde nevaděj (stereotypní design ti nevadil v GoW, divný bojový systém ti nevadil v Gothicu, divná fyzika ti nevadila nikde jinde).
Cobra: Mě se akce nelíbila a tímpádem je pro mě špatná. Třeba nemusela být špatná pro ostatní, ale nelíbila se mi. A navíc párkrát tu zaznělo, že akce není nejlepší a nemůžu od ní čekat zázraky i od jiných lidí než jsem já.

A když tvrdím, že se MI akce nelíbí, tak je to můj názor a vy to tu nechcete uznat. Takže sorry Cobro, ale ty jsi kretén. Protože si furt melduješ svoje a nemíníš uznat cizí názor jenom protože jsi ve většině a máš zastání. Akce je prostě objektivně skvělá, já napíšu, že se mi nelíbí kvůli určitých věcí a ty to prostě neuznáš a řekneš, že jsem kretén já.
Já nevím, podle mě si prostě ubohý kretén ty, protože si asi sedíš na vedení anebo jsi natolik dementní, že nerespektuješ můj názor anebo to neumíš.

Nelíbilo se mi to a tečka. Kromě toho jste nemuseli reagovat, když už jste takoví hňupi a nevyčtete z toho, že se mi akce nelíbí a já svůj názor kvůli vás nezměním.
Ano, nelíbí se mi akce = jsem kretén. Líbí se mi = vše je v pořádku.
Logika jak cip :-/

Garion: A proč bych nebyl Čech, sakra? Pár lidí tu uvedlo, že akce není nejlepší. Jen v posledních pár příspěvcích se tu zase píše, že ona skvělá je. Mě se ale nelíbí a to jsem uvedl. Jenže ostatní to nechcou respektovat.
Prosímtě, mohl bys mi zvlášť vysvětlit, proč teda nejsem Čech?

Ať si je akce sebelepší, mě to je fuk. Já svůj názor na ni kvůli vás měnit nebudu.

Kubulus: Nelogické by to bylo, kdyby to byla snaha o urážku ;-)

edit: Cobrův chorý mozeček nikdy nepochopím :-(
"Tady nikdo NECHCE, abys měnil názor"
"chceme abys přiznal, že nemáš pravdu a akční stránka je dobrá"
Když se mi nelíbí, tak jak to mám udělat? Ubožák :-(

Došlo ti aspoň to, že když přiznám, že vše, co jsem řekl není pravda, tak měním svůj názor na hru? V tom případě možná nebudeš takový kretén, za jakého tě mám.
Pivo: Tak ruším to co jsem říkál, protože teď se opravdu směju.

"Jo, opravdu to nemá logiku puso." Tím si chtěl říct, že to co říkáš ty je snad logické? xD

(krom toho že tvé podložené věci nedokazují, že to není logické, takže tohle byl opravdu překlep hodně podivný)

Jinak se svými kamarády jsem si ze srandy naposled nadával asi někdy na základce. Už to něco značí.

Tohle opravdu nemá cenu, pokud tedy nechceš dělat ostudu na veřejnosti, můžeš mi zase jako minule začít psát uboze do pošty. Spamu už tu je dost.
To jsem si mohl myslet, že vyplodí zase tunu kravin :D Ještě ke všemu musí mít poslední slovo...

Tady nikdo NECHCE, abys měnil názor, jen abys neplácal kraviny a přiznal, že jsi hrál hru jen abys ji dohrál, že tě nebavila a že nemáš pravdu, když říkáš, že má špatnou akční část. Ale to ty nikdy nepřiznáš, protože ty musíš mít pravdu a musíš mít poslední slovo. Kéž by bylo jen jedno...

Takže ano, jsi kretén, spokojenej?
Tahle diskuze už moc nemá smysl, už se tu jen urážíme, disktujeme o různých blbostech, které s diskuzí o hře nesouvisí, takže se to pokusím shrnout a budu se asi zase opakovat a papouškovat.

Vy tu máte prostě svou SUPEROBJEKTIVNÍ PRAVDU!!!!!!!!!

Vampire má skvělý příběh, pestré úkoly a jejich variabilitu. Je to dobře zpracované, promyšlené, komplexní a vše jde řešit mnoha způsoby, hlavně proto, že je tu velký výběr postav a pokaždé se můžu specializovat na něco jiného a hru hrát jiným způsobem + má každá postava vlastní disciplíny. Je tu spousta dialogů a na spoustu fíglů jsem nepřišel a asi ani nikdy nepřijdu. Tohle všechno chválím a vývojáře a cením jejich snahu. Podle vás záleží hlavně na tomhle a akční stránka je tu co do počtu a vzhledem k tomu, že se zapracovalo na tom předchozím, tak akce si může dovolit ústupky. To je ta vaše superobjektivní pravda!!!!!!!! Ano vás akce sice možná mnohé bavila, ale mě prostě ne.

Ano, i akce má své světlé stránky (viz. komentář) a disciplíny jsou podle mnohých fajn. Ale mě prostě nechytly a pochybuju, že by mě chytly ty ostatní od jiných klanů. A to slovíčko "ASI" jsem použil, aby se NEŘEKLO! Vím, že by mě nebavily, takže zase nechápu tvé mozkové (ne)pochody Cobro, že tu píšeš příspěvek kvůli jednoho slovíčka (ach je sladké, když vůl neví, že....). Znám se a vím, co od hry očekávám a disciplíny to prostě nejsou. Sorry, ale nemůžu za to, že tyhle věci mě nechytají v žádném RPG ani žádné speciální schopnosti v žádné akční hře.
A samotná akce s chladnými a střelnými zbraněmi už mi přijde zpracovaná divně.

Samozřejmě, že je tu ta SUPEROBJEKTIVNÍ PRAVDA, že prostě nemůžu kritizovat akční stránku a musím se zaměřit pouze na ty klady, co jsem uvedl v prvním odstavci. Pokud to neudělám kvůli vás, VÁŽENÉ VELKÉ VĚTŠINY, už jsem neobjektivní a píšu blbosti + jsem velký kretén a hru jsem ÚPLNĚ NEPOCHOPIL.

Mě ale prostě ta polovina hry nebavila, v komentáři jsem vypsal proč a nenuťe mě měnit můj názor jenom proto, protože se vám nelíbí a je podle vás špatný. Nemůžu měnit hodnocení jenom proto, protože se na hry dívám z jiného úhlu pohledu a polovina hry mě prostě nebavila.

Možná je mé hodnocení podle vás špatné a objektivní určitě NENÍ. To i já sám přiznávám, já jsem hře OBJEKTIVNĚ vyčetl, proč se nelíbila MĚ a myslím, že jsem si to i dobře zdůvodnil.

Holt podle vás je má kritika plná nepodstatných věcí, ale na mém hodnocení to nic nezmění. A nemá už cenu na to reagovat. Naše názory na hru se prostě rozchází a to, že hra sází na určitou část a vymaká ji pro mě prostě neznamená, že si budu všímat pouze té stránky, na kterou hra sází. To je pro mě jen půlka hry (podle vás možná jádro a jediná věc na které záleží).

Tečka. Klidně si říkejte, že jsem kretén. Jen nevím, proč bych měl být, když jsem hru hodnotil pouze jinak (podle jakýchsik vašich určitých nepsaných pouček špatně).

Kubulus: "Nemám potřebu tě urážet, o to mi nešlo. Nicméně chápu, že když slova: „A moje držka ať si je nejdržkovatější, tu posoudí opravdu jen gay jako jsi ty." neustále slýcháš z úst svých přátel, tak máš chuť se tu o ně podělit."

Hezký odstavec, jen co je pravda. Nemáš potřebu mě urážet, ale hned v další větě to uděláš. Teda, alespoň to beru jako snahu, protože urážka to není a následně to vysvětlím. :-)
Jo, opravdu to nemá logiku puso (pokud ses mě snažil urazit). Pokud to slýchávám od svých přátel, tak to znamená, že napadám jejich vzhled a oni se pouze brání touhle větou. A nevím, proč bych urážel své přátele? Já mám své kamarády a kamarádky rád a když je urážím, tak je to ze srandy a nikdo to nebere nijak špatně. Nejsem ty, abych jim nadával a myslel to vážně (teda s tvým dětinským chováním předpokládám, že to děláš, když ti někdo řekne něco, co se ti nelíbí).

A ta schůzka platí, puso? Víš, já si to nemůžu odpusit. Ale takové typy (ne)mužů, jako jsi ty, mě vážně rajcují :-D :-*

BYLO TO SHRNUTÍ, UŽ NEREAGUJTE, PROTOŽE JSME V BLUDNÉM KOLOTOČI A NIKDY SE NESHODNEME. VIDÍME TO JINAK!

EDIT: Kubulko, ty klidně reagovat můžeš. Ale radši bysme mohli být diskrétní a dořešit si to dh poštou. Víš o čem mluvím, ne? :-*
Budu se opakovat, ale Pivo ty vůbec nechápeš o čem to tu je. To přirovnání s babetou jsem volil zcela záměrně. Ano i bez motoru dojedeš do cíle (nevyužívání disciplín a dalších možností hry ti nezabrání hru dohrát), ale sviňsky se u toho nadřeš a budeš proklínat všechno a všechny kolem sebe (úchylné přimknutí se pouze na palné či chladné zbraně). O tom Vampire je. Ty jsi k tomu prostě přistoupil jako by to bylo "just another FPS", jenže takhle se Vampire hrát nedá a hlavně nemá.

Druhá věc je to, že si teď myslíš, že tě všichni kritizují za to, žes dal nízké hodnocení. Ale o tom to není. Problém je prostě v tom, že si tu tvrdohlavě obhajuješ něco, co je neobhajitelné. "Hrál jsem za Brujah, který má debilní disciplíny." Tak proč sis nevybral jiný charakter? Kdybys zvolil třeba Gangrela (což je imho největší macho ve hře), určitě bys neměl zdaleka tolik problémů, které vypisuješ ve svém komentáři. O tohle tu jde, ne že bysme tě chtěli sepsout za nízké číslo. To je mi uplně volné. Vadí mi prostě to tvé obhajování hovadin...
"Jenže mě by to ASI nebavilo..."
Asi, možná, podle videí, jedna paní povídala... A navíc nevíš, kdy máš být radši zticha... Kdybys hned v komentáři napsal, že tě to prostě nebavilo a nesnažil se hledat rádoby objektivní důvody, celá tahle diskuse by neexistovala...
Pivo: Nelmuvím o nějakých přiblblých narážkách, ale diskuzích, které mě donutily posílat odkazy na ně některým mým známým do mailu. A veř, že tohle se mi nestává každý den (nebyly to žádné reakce na mě, o tom sni dál). Jinak nebýt tvých narážek, ušetřil by sis podobné příspěvky.

"A na avatara narážím vpodst. už jen ze zvyku, když ty jsi narážel bezdůvodně kdysi na mého a taky jsem tě o to nežádal."
Nechtěj mě prosím rozesmát :)

V zásadě tu prostě máme závěr, že všichni jsou blbci, krom tebe. Samozřejmě, vždyť to je přeci logické :)

K záporům nemá smysl se vyjadřovat, protože se v tom stejně už jen utápíš.
Jo tohle všechno je fajn, ale polovina hry mě nebavila díky tomu, že disciplíny mě neoslovily (nebavilo mě to a používal jsem je jen zřídka) a to střílení a sekání mi přišlo zpracované divně a škaredě.

U Arx Fatalis je podobná situace, akorát mě bavily i souboje (sice jednoduché, ale přirozenější). Proto jsem mu nic z hodnocení neubral - bavila mě celá hra včetně soubojů - 90%.

Prostě mě na Vampire nebavila polovina hry, ale ta druhá byla skvělá. Co je těžkého na tom pochopit? Nebudu kvůli vás dávat ohled jen na tu jednu půlku a měnit kvůli vás celý svůj názor, ne? Má snad kvůli toho dávat hře 100%, abych se vám zavděčil? Vy si tu furt tvrdíte, že jsem vůl, protože jdu proti většině (proti vám), ale to že hru beru z jiného úhledu pohledu a beru akci jako rovnovážnou část s tím zbývajícím, to už vás nezajímá.

Prostě je to originální, příběh skvělý a je tam velká variabilita úkolů, výběr postav, takže si hra zaslouží 100%. Jenže mě by to asi nebavilo za žádnou postavu díky tomu, že discplíny mě neberou a samotná akce se mi nelíbí.

EDIT: silent: Ten komentář sis prostě mohl odpustit. Přijde mi hloupý a šlo by se o tom rozepsat více. Kýčovitou jungli ti jako jedinou nechávám. I když nejhorší nebyla.

EDIT2: Srovnáváš úplně odlišné žánry. Turoka můžeš srovnávat s Crysisem tak (kde střílíš furt chobotničky).
V turoku jdeš a zabiješ dinosaura, to pak uděláš ještě 700x , kýčovitá jungle, krev jako placka rozteklého pudingu a hrdina co vypadá jak.. no .. z gears of war xD nevydržel jsem to hrát ani 2 hodiny, tak co k tomu mám napsat, tohle je hra na dlouhé hodiny, spousta kvalitních rozhovoru a způsobů jak plnit hru, uvěřitelné prostředí a hlavně to že se s váma hra nemazlí a pokud si poserete vývoj charakteru nemusíte tu hru vůbec dohrát .. u spousty věcí se musí přemýšlet, jak hezky postupně odhalujete mozaiku toho sarkofáku a na závěr .. kolik her s upírama je ?? TOHLE JE PROSTĚ LEGENDA!

edit: jinak Proti: jungle není zpracovaná jak by mohla být je to samé jako kýčovitá jungle xD a zbytek je taky pravda, žádné jiné vlastnosti hra ani nemá jen dinosaury, krev a debilního hrdinu který vypadá jak přerostlý mongolský kojenec s mohawkem xD
cobra: Tak disciplíny jsem používal ty, které mi nabízel Brujah, ale nebavily mě. A i z videí si dokážu představit, jak by mě to asi ve hře bavilo, když to vidím použité v praxi. Akorát je pravda, že jsem neměl čest se všemi a nemůžu to objektivně posoudit, ale to bych nemohl ani po dohrání za více klanů, protože každý má nějakou svoji speciální. To spíše ty jsi vůl, že ti to nedochází.
Tenhle styl boje mě prostě tolik nebaví.

Jako je fajn, že tam je možnost ovlivnit nepřítele a donutit ho bojovat po svém boku nebo ho zastavit a vysát, či si zvýšit atributy nebo se stát rychlejším. Ale já to nikdy ve hrách moc nevyužívám. Je fajn, že tam tyhle možnosti jsou, ale já je nikdy nedocenil.
Kdybys držel hubu, udělal bys líp, takhle jen dokazuješ, jakej jsi vůl. Disciplíny z videí... Mě je blbě...
Kubulus: No vidíš a zase vytahuješ něco, co vůbec nesouvisí se hrou. Reaguješ na jednu blbou větu, které sis v celém tom příspěvku k tématu o hře nemusel vůbec všímat. Kdyby to bylo jednou, tak to chápu. Také jsem reagoval na Silentwolfa, ale ty vždy vytáhneš něco, co nesouvisí se hrou a rozepíšeš se o tom v několika příspěvcích.

Já předtím psal k tématu a hodil jsem tam jednu narážku ze srandy. Ty jsi celý příspěvek založil na urážení - tohle je ubohé! Ne, že si občas něco odseknu (pochopitelně neberu, že to budeš brát ze srandy, protože je to menší narážka a radši řekneš, jak moc je to ubohé).
A na avatara narážím vpodst. už jen ze zvyku, když ty jsi narážel bezdůvodně kdysi na mého a taky jsem tě o to nežádal :-) (stačilo se vyjádřit, ale ne neustále psát nové příspěvky, když jsem nereagoval).
A moje držka ať si je nejdržkovatější, tu posoudí opravdu jen gay jako jsi ty :-D
Od vzhledu přejdem k jakému dalšímu vzájemnému se urážení? Třeba velikost přirození?

btw: tohle urážení kubuluse neberte vážně, jen mám srandu z toho, že bezdůvodně založil příspěvek o urážení, když jsem si udělal srandu, že má na avataru žaluda (což může být poklona)!

A ještě něco. Fenixe na mě tu vytahujete jako samotnou postavu. Nic, co by souviselo se samotným Gearsem.
Já Kill switch uváděl jako případ kritiky hry.