Copa to je za sračku tohleto? To byla teda "zábava" na pár hodin. Já to teda nehraju, jen jsem se podílel na pokusu nainstalovat hru na PC... normálně to nabízí instalaci hry přes Epic Launcher (kde mimochodem už dlouho funguje normálně několik her), stahovalo se to asi hodinu, pak to chtělo restart, pak se hráč přihlásil ke svýmu účtu a pak už jsme jen asi půl hodiny čuměli na opakující se "nekonečný" kolečko loadingu, následné hlášky o erroru a restartu PC. Potom následovalo na netu vyhledávání řešení problému dle hlášky o erroru, ani jedna z rad nepomohla. Když už jsem si řekl, že srandy bylo dost a chtěl jsem ten shit odinstalovat, v půlce odinstalace se to seklo a... zase nic. Po restartu PC další pokus přes RevoUninstaller, ten vyházel zbytky v registru a složkách, ale pořád na ploše strašil nějakej Riot Client - při pokusu se zbavit i tohohle (co evidentně patřilo k Valorantu) jsem POPRVÝ(!) za dobu, co doma používáme Windows 10, viděl modrou windousáckou error-obrazovku! Nechápu, co že je teda tohle za šmejd, když to takhle dokázalo zasrat PC, na kterym se za ty roky používání instalovaly (i odinstalovávaly) desítky her a NIKDY se "modrá smrt" na Win10 nekonala. Holt ne každá gamesa se tvůrcům povede a podle toho, kolik se toho kolem erroru hry na netu píše, je plno lidí, kterejm tenhle nepodarek způsobil akorát problémy a ztrátu času při snaze najít řešení problému.
Tak jsem si to zkusila. A nevím, proč to má Valorant, tak blbě nastavené. Chtěla jsem defusovat a držím mačkám 4 a nic. Hlavně, že jsem si to v tom tréningu přenastavila. Samo, že team mě obměnil hláškama.

Každopádně příjde mi to v něčme lepší, jak CS, kde vidím hodně kopírku a bez ostychu. Hru hraje očividně hodně lidí, protože během pár sekund už hraju. Nejdelší hra asi 45 minut. Ted jsem měla 30 minut.

Upřímně moc mi tam nesedí ty schopnosti až na některé tedy.
Dneska to bol nervy drásajúci a celkom vyrovnaný zápas. Jediné čo mi vadí je, že v predposlednom kole, keď už som mohol rozhodnúť o víťazstve sa mi podarilo samému doraziť zvyšok nepriateľov a keď keď som išiel "defúznuť bombu", nešlo mi to, pretože som nemal na to namapovanú klávesu. Nešľahlo by vás? :D
2 odohrané zápasy a 2 prehry. V prvom som sa moc nechytal, lebo som sa učil ako sa to vlastne hrá. V druhom som sa už trochu chytal, ale vyfasoval som tým plný debilov, ktorí mali tendenciu ukladať len na A. :D

A neviete ako napísať do chatu všetkým? Ide mi len týmu a konkrétnemu hráčovi.
2. června hra vychází pro všechny, má být přitomná i nová mapa, hrdina a herní mod.. všechny učty budou resetovány, všechny mikrotransakce se vám vrátí zpátky jako premiová měna + 20% navíc.

Pokud máte zájem, doporučuji si udělat registraci LOL učtu předem (který je sdílený se všema hrama od riotu), vyhnete se případným problémům pokud by to registrační server neutáhl..

@S4TW To bude tou kartou, ale notebook asi stejně má jen 60Hz takže ti ta půlka bude stačit.
@Molceon (11.05.2020 12:13): mám noťas, sice byl jakože herní, ale obecně to s FPS není žádná sláva, i na pitomém cod 1 se nedostanu na stabilních 200 FPS... AMD Radeon R9 M375, i7-5500U 2,4 GHZ...
@Steve (11.05.2020 15:21): Ty jo, a zrovna z hlediska esportu bych řekl, že jim není moc co vytýkat, obzvlášť v posledních letech. Ale je fakt, že jiný hry nesleduju, jediný moje porovnání je leda Blizzard... a o tom je škoda mluvit.

Čekám, že ve Valorantu budou hned zkraje esport hodně silně tlačit, tak jsem zvědav, jestli to k něčemu bude.
@Redfield (11.05.2020 14:57): Hele mě se ta hra ve výsledku dobře hraje a to je hlavní. Jen prostě ta vykrádačka tady mě fakt bije do očí víc než jsem zvyklej :D Že to dělají i jiní, to není nikdy argument samozřejmě. A Riot je ofc docela dost hnusnej korporát, kolem esportu to sleduju.
@Steve (11.05.2020 13:39): Overwatch si taky bohatě půjčoval z jiných her a s těmi stereotypy nijak zvlášť nešetřil. Valve obšlehlo Auto Chess mnohej líněji, když se jim nepodařilo mód koupit. Dotu udělali s hlavním tvůrcem módu v týmu, ale to Riot ve svý době taky. Kvůli kopírování Battle Royale bys mohl zavrhnout půlku světa. "Vykrádá" se v herním průmyslu od nepaměti (ono taky příjít s něčím vyloženě originálním není moc snadný), ale v porovnání s různými čínskými klony, které v extrémních případech i používají assety z existujících her, je to fakt jen v uvozovkách.

Do osobních preferencí ti kecat nebudu, jen mi to přijde jako zvláštní postoj. Není ve výsledku hlavní, kdo ten koncept zpracuje nejlíp? A i když to bude Valorant, CS:GO ani Overwatch stejnak nenahradí.

A navíc zrovna Riot má tolik jiných věcí, kvůli kterým se může člověku hnusit. :D
@Steve (11.05.2020 13:39): Nevím no, sám Riot tuhle hru necílí na casual hráče, gunplay je dost v pohodě a pro esport idealní... Co se týče 128tick, tak pro lidi co to myslí vážně a budou výš v rankedech, tak to má obrovský smysl, protože nebudeš mít takovou chuť rozmlatit klavesnici kvůli nezaregistrovanému hitu.
Jinak mě osobně to kopírování žánrů a postav neuráží, je pro mě mnohem důležitější ta hratelnost, která je prostě zábávná a násobí se pokud to hraješ s týmem který komunikuje.
Jinak chápu, že je spousta lidí na valorant naštvaných. Ten přístup kdy nutí hráče koukat na stream, aby dostali přístup je nefér, obzvlást když lidi i po 300 hodinách koukaní nedostanou nic. Spoustě lidem vadí ty ability, to má ale jednoduché řešení a to je jít hrá CS:go, ty hry díky tomu můžou fungovat v symbioze a nezabíjet se navzájem. Jinak co se týče online her, většina z nich je kopírka něčeho co původně byla modifikace.. pamatuju si dobu kdy lidem vadila i Dota 2, protože vzala hrdiny z doty 1 a přeskinovala je tak aby neporušovala licenci blizzardu.
tak co si budem povídat, 144 FPS a 128 tick servery jsou pro průměrné a horší hráče jenom a pouze placebo :D

Co je mi teda na té hře docela odporné je ta naprostá nehoráznost Riotu, se kterou prostě kopíruje jiný hry. Dřív LoLko, TFT, nějaký další věci, všechno prostě vykradený koncepty. Tady mi to přijde aspoň jako docela zajímavý mix, ale pořád vykradených her (hlavně CS:GO a Overwatch). Třeba ty postavy: Omen je prostě okopírovaný Reaper, Raze je Junkrat, Sage je taková Mercy s Mei :D Navíc všechny postavy jsou takový ty nehorázný racial stereotypy - moudrá asiatka, šílená hispánka, cool černoch... :D

Ale házet flashe do zatáčky, to bych mohl dělat pořád :D
A na jaké kartě a cpu to hraješ? Navíc jde o nastavení, takže kromě rozlišení musíš dát vše na low, přijdeš jen o nějaký shadery a textury o který v takové hře doufám nejde, Vsync vypnout.
Když vezmeme pravěkou kartu gtx 750 ti 6let starou, musíš mít stabilně přes 130+
Mám za sebou asi 150 hodin a nemůžu si zatím stěžovat. Po technické stránce, velice snadné dosáhnout 144fps (při 1080p) pro 144Hz monitor, to je pro competetivní střilečku dost důležité, stejně tak 128 tick servery, které pomůžou líp zaznamenat zásahy. Hra má jednoduchou grafiku, je přehledná a nikde nic nezavazí.
Budoucí F2P model se postará o slušnou základnu hráčů.
Agenti jsou dostatečně odlišní, mají kvalitní dabing i dobře napsané hlášky.
Ability jsou z 90% utility, přeskinovaný flash, wall, smoke, vize, teleport atd. Až na agentku Raze, budete stejně potřebovat ovládat dobře zbraně, pozice a mapy, ability vás nezachraní ani vám nezaručí dobré skore.
Agentů i map je dost málo, ale v close betě se to dá čekat, každopádně zdravá konkurence pro CS:go ze které budeme těžit my hráči.

@montana Zkus napsat, proč ti ta hra přijde tak odporná. Ano, má to marketing přes twitch, ale nevidím na tom nic špatného, některé hry nepotřebují žádný marketing, protože jsou to zaběhlé značky, ale když jdeš na trh s něčím novým, potřebuješ udělat maximum pro to aby se o tom vědělo a to zejména na trhu stříleček, kdy nové tituly umírají i měsíc po vydání.
@Steve (11.05.2020 10:52): jo, taky jsem něco málo nahrál, kdo hrál csgo, tak má velkou výhodu, gunplay je v podstatě stejný, respektive hodně podobný, takže se ho nemusí nějak učit, já v tomhle pořád trochu tápu, prostě jsem zvyklý na sprej z CoD :D... ale ta hra je prostě zábavná, ale je pravda, že komunikace dělá 50% a hrát to v týmu dává mnohem větší smysl... já jsem ale lame, takže se mi nechce moc k někomu přifařovat, abych nekazil :-)
Tak už mám nahráno o poznání více. S kamarádama mě to baví, na solo queue je to zase docela pain. Gunplay mě dost sedí, některý abilitky už taky jak jsem se je naučil. Ale proboha tři mapy už mám nekonečně ohraný.
Me to prijde takova pomale... gunplay je podobny csgo, ale je vlastne pomalejsi, ale zase takove mensi a nahnacanejsi, navic ty schopnosti... ale nehraje se to spatne :)
@Fatality (29.04.2020 10:30): mě tam chybí to napětí, kdy se třeba půl minuty jen tak obě strany oťukávají. Tady většinou za 5 sekund někdo umře. A pak teda prostě úplně zbytečný ultimátky, akorát to přidává totální random prvek. Jinak jak tam teď není žádnej matchmaking, tak jsou totálně nevyvážený skilly hráčů, takže si mě občas někdo totálně maže na chleba, jindy zase naopak.
Mne ze streamu prislo nejhorsi to, ze se de facto vzdy bojuje o jednu a tu samou obrazovku. Dobehnes k ni a na ni se prestrelujes. Nevim, nehral jsem zatim. Napr. random element ve spawn pozici z CS je pryc.

EDIT: Cash zrejme streamerum Riot nedal, ale nejakou formu podpory Valorantu maji:

Lewis didn’t call out any specifics about Riot’s non-monetary support for individual streamers, but said, “We want to make sure the ecosystem we build together is mutually beneficial for all, and it's not always cash that folks want at any one time."
tak už mi taky dorazil klíč do bety, tak to asi vyzkouším no :-)... žádný try-hard, spíš občasné vystřelení, když mě to chytne, problém je, když to člověk hraje sám, tak to je na nic... náhodu nějaká partička pro for fun hraní by se tu nenašla?
Taky mám spíš pocit, že se nevydali cestou zaplatit streamery, ale prostě daly klíče do bety (v podstatě neomezené množství), což nahnalo streamerům počet diváků (jakože ty čísla jim skočila neskutečně, třeba 10x-20x tolik), takže nebyl důvod jim nic platit... mimochodem, marketingově skvělá taktika...

Koukal jsem na stream a nevypadá to vůbec zle, je to prostě CS řízlé Overwatch... prostě střílečka se schopnostmi... na můj vkus to působilo zvlaště táhle, přišlo mi to pomalejší než CSGO... na druhou stranu lidi se slabším aimem se tu najdou spíš (šance pro mě :-))), protože ty schopnosti tohle docela vynahradí.... jsem zvědavý, jestli to pronikne nějak výrazněji na pole progamingu a jak se ta hra vlastně bude nakonec hrát :-)
Tak jsem to zkusil a skoro jsem z toho až dostal chuť dát counter strike, který jsem naposledy hrál, když mi bylo tak 12. Ten taktický element se mi tam celkem líbí, ale jsem spíš na svižnější hry jako je Overwatch. Nic pro mě ale fandové Counter striku z toho asi budou celkem nadšení. Hraje se to skvěle a hned v druhé hře začali lidi na sebe nadávat a vyhrožovat, že někoho nahlásí za cheatování, takže hráči CSka tam budou jako doma :D :D :D

@Fatality (11.04.2020 14:38): No z toho co vím, tak neplatili nikoho a docela pochybuji, že by utajili zaplacení stovky streamerů. U her jako Apex se s tím ani nijak netajili a hromada těch streamerů si snaží udržet nějakou intergritu, takže by zrovna tohle nezatajovali.
Osobně mi ta hra přijde jako odpornej Riot kalkul, vytvořenej jen jako generátor zisků z esportu. Je fakt úsměvný, jak to celá streamerská komunita řeší, přesně podle měsíce připravovaných tabulek a plánů obchodního a marketingovýho týmu, Rozhodně výborná práce. Ale produkt úplně bez duše.
Asi to tak ale u esportu má být.
@S4TW (11.04.2020 13:41): Jn, tak za mobilní hry streameři dostávají 30-50 tisíc za několik hodin streamu, tak kolik asi můžou dostat za tohle. Jak píše Fatality, u Apexu tam to lítalo v milionech. Je to jen marketing no. Nakonec do toho můžou nasypat kolik chtějí, ale jestli to nebude dobrý, tak se to neudrží ani pár měsíců.
Prijde mi, ze to hrozne tlaci streameri, ale treba je to fakt tak dobre, jak se tvari, ale nejak tomu nedokzu verit, urcite si nemyslim, ze to sesadi csgo, jak s oblibou nekteri tvrdi
jako vždy, vychází nový velký esport titul a na DH ticho po pěšině :D Tak co, dostal se někdo už do closed bety?