@Tulareanus (14.02.2016 23:32): Ja som počas desaťročí minimálne 10 krát rozohral aj Ultimu 8, ale nikdy som sa nedostal cez prvé 1-2 hodiny. Ale tú ešte niekedy plánujem dohrať, ale je to vo hviezdach či sa mi to podarí.

@ugraugra (14.02.2016 22:19): UU má gameplayom hodne ďaleko od klasických DM-like krokovacích crawlerov, je to stále Ultima, takže kopec NPC, rozhovory, rôzne frakcie žijúce v rôznych oblastiach + vzťahy medzi nimi. Absolútne vymakaný leveldizajn, pravdepodobne hra s najlepším level ("world") dizajnom čo vôbec existuje.
@ugraugra (14.02.2016 16:37): To som zvedavy co z teba vylezie, pac underworldy su pre mna najlepsie dosove RPG co existuju. Ale mimo to jedina Ultima co som hral a dohral je kompletka U7 (tzn. part 1+2 & obidva datadisky v tom - cez Exult).
Dohráno.

Ta hra má pár fakt cool momentů. Třeba když se dozvíte, že musíte vzít marťany s sebou na Zem, ale s jejich novými robo-těly by je lidstvo nepřijalo, tak uděláte z borůvek make-up, nacpete robota do šikovné mašiny (asi 3D tiskárna xD) a voila, máte tuhle kočku.

V průběhu jsem tak nějak měl v hlavě, že to budu hodnotit hůře jak Savage Empire, zvlášt kvůli tomuhle. Stejnej shit jako v U6 - proč musí vytahovat staré nepřátele a nechat je mluvit? V U5 byli Shadowlords hrozně děsiví právě protože nemluvili a vždycky se jen někde objevili a zabili vás a na výpravu do jejich pevnosti, kde jsem jim zdrhal, si budu pamatovat ještě dlouho. Tady mi je vykreslili jako nějaké pitomce se sáhodlouhými proslovy, které jsem skoro ani nečetl a přeskakoval je. Jenže ta závěrečná pasáž v Dream worldu se mi zase prostě líbila a ten způsob, jakým jsem zlikvidoval hlavního záporáka, byl prostě super. Borec si postavil citadelu z materiálu, kterým nepronikne žádná existující lidská zbraň, ale nepočítal s tím, že já jsem z budoucnosti a znám pár nových triků, o kterých neslyšel :)

No a nakonec hezké rozloučení s Marsem. Popravdě, všechny ty NPC co tam stály, jsem postřílel, načež jsem odrovnal i svojí partu, naházel všechno palivo do vody, svlékl se do naha a během chladné marťanské noci jsem spáchal sebevraždu umrznutím. Následné zemětřesení a písečné bouře tenhle zločin dokonale zakryly. Ne, jinak jsem normální :D
Po mnoha a mnoha hodinách chození sem a tam jsem to konečně dokázal a zavinil jsem tání ledovců a tedy i globální oteplování na Marsu. Potom ovšem bylo třeba i opravit robotické tělo pro jednoho marťana a otočit jedním kolem, aby bylo KONEČNĚ možné začít využívat povrchové kanály (ted už naplněné vodou).

Neskutečná makačka, úplně mě to unavilo i v reálu jak kdybych po tom Marsu běhal sám...
Dream World byl jeden z nejzajímavějších úseků nejen ve hře, ale i ve všech Ultimách. Těžko se mi vybavuje něco kreativnějšího v tehdejších hrách, než tohle. Přecejenom pomáhat třeba Leninovi rozdělit majetek mezi lidi ve jménu komunismu, to se nevidí v každé hře. A konečně jsem mimozemšťany potkal v jejich skutečné podobě.

Jsou to ale drzí šmejdi, v podstatě nejdřív násilně přeberou těla naší výpravy a pak, když vyjde najevo, že nová marťanská těla už pěstovat nemůžou, začnou vyhrožovat, že jestli jim nenajdeme nové řešení, tak se nám pomstí. A já to jak blbeček musím vymyslet. Wtf? Situace je momentálně taková, že nám těla vrátili a sami jsou v Dream worldu. Prostě bych zničil všechny Dream machines, aby se tam už nikdy nikdo nedostal a nemusím se o to starat, že jo. Trošku plot hole :)
Zatím mě to docela nudí. Vadí mi ty pitomé kanály, které rozdělují herní svět do určitých jakoby sektorů a pořád musím hledat jak pitomec most, kde přejdu. Jinak chápu, že to je Měsíc a nedá se tam nic moc vymýšlet, ale sakra... ta herní plocha je tak strašně prázdná! Na povrchu vlastně skoro nic není, akorát pořád potkávám otravný mnohopolíčkový kaktus, který likviduju brokovnicí, ale dochází mi pomalu broky, které můžu koupit u kovboje, který si na Měsíci otevřel krámek, ale nemám dostatek kyslíku, abych si je koupil -_- Snad se to zlepší, ale dneska už na to nemám chut...
Engine šestky - nehratelné. Škoda, témata obou doplňujících Ultim jsou poměrně zajímavá.

A System stále nikde :).