The end is near! I've been working on this project off an on for longer than I'd like to admit but finally it's pretty much ready to get out the door. Over the past few years I've worked from home so when things have been slow I've been able to do a lot of work on it.

Tak snad se dočkáme :)).
Co říkáte na jeden z dalších původních skic coveru Ultimy 6? :) Chvíli jsem váhal, ale asi mám radši ten "paladinskej" formát.
@ugraugra (19.06.2019 19:41): Původní hra z 1990 už je pixelová břečka se zvuky jak při testu radiace ve Fukušimě, jak by řekl Robinson mladší, takže toto z toho udělá koukatelnou (a poslouchatelnou) hru!
Ještě projekt běží :).

Ultima VI The False Prophet Exult Remake

I've actually been working on the endgame scripting lately, off and on. Once I get that working, there are probably a few other alternate endings I'll have to make as well. One such ending is if you somehow manage to get to the Codex by cheating or somehow by fluke before you are supposed to. The Codex knows.... and it knows what you did last savegame!!
Importovat postavu z 5. dílu nakonec nevypadá jako moc dobrý nápad. Přesněji řečeno, můžete začít s namaxovanými staty na 5. levelu, což si dokážu představit, že ze soubojů udělá naprostou frašku. Už takhle se s novou postavou začíná na 3. levelu (místo na 1.) a souboje jsou vesměs lehké.
Jo mimochodem, ted když si ještě trochu hraju s enginem a čtu si blog cRPG Addicta, tak mi došlo, že jsem zapomněl zmínit jeden funny fact. Na sever od Trinsicu má kemp skupinka "gypsies", jejichž členové vám kradou z inventáře goldy kdykoliv s nima mluvíte. A je možné zeptat se na "sex", načež se buď cikánka, nebo i cikán (!) nabídnou, že za pár zlatejch si s nima můžete odskočit do přívěsu.

Napadá vás jiná hra z téhle doby, kdy je možné využít služeb prostitutky? Nebo je tohle nejstarší hra co nabízí tuhle možnost? :)
Tak jsem chtěl napsat krátkej komentář, ale nejde to :) Aspon je (doufám) spoiler-free.
Btw ostatnim se taky nektere screeny nezobrazuji bez loginu na dropbox? Koukam ze neco asi jde a neco ne. Chjo, kouknu na to zitra a kdyztak hodim nove odkazy do komentu :(
@Richmond (21.12.2015 22:06): Portrety jsou pro kazde npc unikatni (mozna guardi se opakuji) a vzhledem k tomu, ze jich je ve hre odhadem 150, tak je to hodne cool vec. Bohuzel modely postav se opakuji hodne, takze jsem mel tezkosti odlisit od sebe sve dva bardy, coz je problem kdyz je chces treba healnout. Muzes ale pouzit prikaz Look a hra ti napise na koho ukazujes. Ale je to vopruz, meli jim dat aspon jinou barvu plaste nebo tak neco.
@ugraugra (21.12.2015 16:42): Samozřejmě, že to čteme, i když mám prsty na očích, abych se moc nedozvěděl :)
Hele dotaz, opakují se tam obličeje v těch dialozích s NPC? Hru jsem nehrál víc jak pár desítek minut kdysi, ale když jsem četl crpgaddicta, tak mi přišlo, že každej ksicht je jinej :)
@Neelixx (21.12.2015 20:26): Diky. Dalsi dily budou, na rade jsou spinoffy Martian dreams a Savage Empire. Login mit nemusis, staci kliknout na "no thanks" a melo by se ti to zobrazit. Bohuzel nevim proc s tim dropbox obtezuje, driv to nedelal. Mozna pomuze Ad-block? Nevim kam jinam to davat aby to po par mesicich nezmizelo.
@ugraugra (21.12.2015 16:42): Prave proto se ptam, abych vedel jak je to promakany, protoze Ultimy jsou promakany dost.

Podle me propojenej nebyl, ale ja tam v podstate byl asi jednou, kdy jsem se tam omylem portnul a za par sekund me rozsekala PKcka, ja mel modem a nemohl se s nimi merit. Obecne jsem se pohyboval prevazne v mestech, kde byli straze. Jednu guildu jsme meli ve Vesperu, druhou v Trisnicu. Mel jsem honosnou vilu v Britainu. Hral jsem to asi rok a pul, ale svet jsem nemel moc projezdenej z duvodu strachu z PK. Chtel bych, aby se do ty hry mohl dostat jen si ji projet bez toho, aniz by na me nekdo utocil, abych si poradne prohlidl kde co je.:)
@90210 (21.12.2015 15:14): Aspon někdo to čte :D

Ne, mluvil jsem o hradu Lorda Britishe a to s tou uklízečkou byla sranda :) Zas natolik ta hra promakaná není, je z roku 90, dude. Na Denu není moc co fotit. Je tam jen jedna hospoda, kde se schází pár důležitejch NPC a vchod do dungeonu. Nejvíc mě na Denu štve, že se tam nejde portnout a člověk tam musí pokaždé lodí.

Btw nevíš jestli i v UO je Den propojenej s pevninou pomocí tunelu? Mě to dycky přišlo jako hrozná blbost :)
Super cteni i proto, ze 90% mist znam y Ultimz Online, to je obrovska vyhoda teto serie.

@ugraugra (14.12.2015 14:31): Moment, tys v ty hre koupil nejakej hrad na skladovani veci, mel tam jako NPC yenskou na uklid a ona najednou zmizela a uz se neobjevila i s temi prachy?

BTW skoda ze jsi neudelal vic screenu, treba z toho Bucaneers Den, tam v UO nebyli guardi a sidlila tam PKcka.
Dohráno.

Ve Swamp Cave jsem našel další Storm Cloak (ten první jsem dal pirátovi za to, že mi řekl vše co věděl o pokladu), prošel jsem Hero's Hole, což měl být údajně "Expert dungeon" ale nic těžkého ani zajímavého jsem tam nenašel, tak nevím. Despise jsem jako jediný nakonec neprošel, protože mi někde uprostřed ruply nervy a vykašlal jsem se na to. Těch dungeonů bylo moc najednou. Whatever, bylo to optional.

Vortex Cube jsem našel tam, kde v pátém dílu bydleli Shadowlordi. Ted tam bydlí kyklopové, co adoptovali lidské dítě. Hmm. Bylo to sice za tajnou zdí, ale jinak to nebylo problém získat. Měl jsem tedy vše, co jsem potřeboval a tak jsem se vydal do gargoyle city. Tam jsem nejprve zjistil, že Tomb of Kings, o kterém jsem si myslel, že tam bude hra končit, je jen malá katakomba, kde vlastně nic není. Musel jsem jít před vchod a tam použít balon, abych se dostal přes hory k temple of singularity. Bohužel létání je tady vyobrazeno mizerně, takže jsem z letu měl pramalou radost. V templu mi "hlas v hlavě" řekl, at jdu do tří gargoyle svatyň, abych pochopil jejich principy. Uf. Fajn, prošel jsem je a narazil jsem na sochy mých třech nepřátel z U1-U3. Třeba Mondain mi řekl - don't worry, já tu jen tak stojím. Wtf :D

Vrátil jsem se do templu, řekl mantru a KONEČNĚ dostal povolení jít ke codexu na Isle of Avatar. Tam jsem našel codex, který mi sám popsal, jak ho mám vrátit do Voidu. Tak fajn, čau.

A finální screen (ani na něm není moje jméno :/).

Víte co mě nejvíc sere? Jak se v outru objevil moongate a British si tam nakráčel jakoby nic. Já celou zk**** hru makám, abych se ke codexu mohl přiblížit a on se tam jen tak portne. Dement. Nemohl mi ten moongate otevřít? Přečetl bych si hned na začátku co mám dělat a ušetřil bych si 40 hodin pobíhání sem a tam :D

Příběh je dohraný, ale s hrou jsem ještě neskončil. Kouknu se ted na spoilery a chci vyzkoušet různé srandy, co se dají v enginu dělat. Třeba jako Armageddon spell nebo glass swordy (který jsem si celou hru šetřil a nakonec je použil jednou - na vraždu Lorda Britishe :D).

Koment snad zítra.
Našel jsem zbývající části mapy a složil je do jedné (velké jako dům). Díky tomu jsem našel ostrov a podle instrukcí od Homera také vchod do pirátské jeskyně, kde jsem po chvíli našel poklad, z čehož nejcennější je druhá část silver tabletu, storm cloak (neguje veškerou magii v dosahu) a vějíř, pomocí něhož můžu měnit směr větru, což využiju u balonu.

Donesl jsem část tabletu Mariah, která KONEČNĚ dokázala přeložit tu pitomou knihu, kterou tahám od začátku... načež jsem se dozvěděl to, co už jsem věděl. Že jsem codex ukradl gargoylám z jejich nejsvatější svatyně, načež se začal jejich svět hroutit a aby to zastavily, musí mě obětovat. A poslala mě za gargoylou v Dry Lands, kde jsem už dávno byl. Takže myslím, že celý tenhle obsáhlý quest je optional a hráč může jít rovnou do Hythlothu. Ale přijde o velkou zábavu :D

Postavy také šly dost nahoru, většina je na 6-7 levelu a jedna na 5. Moje myš Sherry už je natolik silná, že může nosit chain armor, přilbu, štít a bumerang. Jelikož jsem našel další místnost plnou dětí, které tam žraly obří krysy zaživa, tak jsem se odhodlal, počkal na noc, kdy si Garrio... ehm, Lord British lehne do postele a dal jsem mojí myšce Glass Sword.

"Tohle máš za ty tvoje nudný kecy, který jsem musela každej večer poslouchat, ty jeden vrahu dětí!", zapískala Sherry a propíchla ležící Britishe i s jeho vodní postelí.

Ted potřebuju najít Vortex cube a pak chci projít poslední dungeony, kde jsem nebyl - Despise (+Hero's Hole) a Swamp cave.
Nevím kolik je toho ještě přede mnou, ale chci to dneska dohrát. Vydal jsem se do Destardu, což je podle mě nejtěžší dungeon, jelikož jsou všude draci. Jak jsem říkal, na férovku zabiju max 2 najednou a přežiju jen tak tak. Proto je kouzlo Kill naprosto klíčové (pokud tedy nechcete třeba používat invisibility ringy nebo spell pro celou družinu a proplížit se). Co jsem tak vyzkoumal, tak v 70% zabije draka na první pokus. Jediný problém je, že to plýtvá manu a v dungeonech je nějak těžší najít místo, kde by se dal provést Rest. I tak je tedy nutné postupovat obezřetně a nenechat se od draka překvapit, protože ten většinou hned čaruje summon demon a to klidně několikrát za sebou.

Každopádně... dokázal jsem se v Destardu propracovat až do 4. patra a tam KONEČNĚ našel dračí vejce a jako bonus spoustu cenného equipu (a respawnujících se dráčků). Pobil jsem tam ještě pár draků pro XP a portnul se do Trinsicu, kde jsem vejce dal kuchařovi na omeletu, který mi za odměnu vykecal, kde najdu zbývající 4 části mapy. A ten balon je fakt na h*** :D
Zkoušel jsem přečíst tu knihu a nic. Tak jsem se vrátil do Buccaneers Den a začal tam quest s mapou.

Předtím jsem v Gargoyl městě všechny prokecl a vzal si dobrovolně na krk nějaký náramek "podrobení" - tím jsem se uvázal, že mě gargoyly můžou za pár dní zabít na obětním oltáři a já se nebudu bránit. Dobrej tah, co? :D Ted mám pořád bobky, aby mi hra za pár dní neoznámila něco jako "tvůj čas nastal" a nespustila se animačka a game-over. Přecejenom, pamatuju si na tu popravu Shamina v U5, kde jsem tomu taky nevěřil a jak to skončilo :D Ted zrovna byly měsíce tak seřazené, že nastalo zatmění slunce a byla celý den tma a už mě polil pot, že si pro mě jdou :D Ale naštěstí pokračuju. Bylo to nutné udělat, jinak by se mnou gargoyly nemluvily.

Prošel jsem také Sutek Castle na jihu, zajímavé místo. Našel jsem tam plány na balon, který jsem hned začal dávat dohromady. Nebylo to zas tak těžké a mám ho už ready. Akorát je to samozřejmě závislé na větru a bohužel se při použití nepřepíná na nějakou over-world mapu, ale pohled je pořád stejný. Což působí směšně, když velký balon pro 8 lidí zabírá stejně místa jako jedno NPC.

Části mapy jsou rozházené po dungeonech, takže jsem většinu času trávil blouděním v bludištích a zabíjením potvor. Vymlátil jsem mraveniště, dungeony Wrong a Shame a ted se chystám na Destard, kde jsem minule vyhořel na dracích (potřebuju jejich vejce, které vyměním za informaci o dalších částech mapy). Jenže ted se situace mění. Dostal jsem svojí hlavní postavu na 7. level a mám přístupné kouzlo Kill, které občas zabije draka na jednu ránu. Ještě uvidím, jestli se pokusím dostat na nejvyšší 8. level, kde bych mohl vyzkoušet lahůdky jako Armagedon spell, kterým údajně vyhubím všechen život na zemi :)

btw v jednom dungeonu jsem našel místnost plnou dětí, které na mě zaútočily, tak jsem je musel zbavit utrpení. Takže tradice pokračuje. Garriot je v tomhle fakt máklej :D Ale nebojte, už jsem si přečetl jak se dá údajně nesmrtelný Lord British ve hře zabít, takže se pomstím :)
Ted mi došlo, že když jsem se díky učebnici od kapitána Johna naučil gargoylský jazyk, potřebuju já vůbec najít druhou část tabulky a donést to Mariah? Vždyt tu knihu už dokážu přečíst sám, ne? Koukal jsem do návodu tak, abych si toho moc nevyspoileroval a zjistil jsem, že bych měl vyřešit quest s piráty a s mapou, jejíž první část už mám. A že mi o tomhle měl říct jeden pirát v Bucaneers Den, jehož jsem evidentně neprokecl dostatečně. Potom mi řekne, kde najdu druhou část tabulky.

Je tedy možné, že hra je nelineární a tuhle část můžu teoreticky přeskočit? Nevím, dozvíme se to až se ke hře zase dostanu o víkendu :)
Report ze včerejšího hraní. Opět huge spoilers.

Chtěl jsem dobýt zbývající dva shriny, tak jsem se rozhodl vzít peníze od whisps a jít je rozfofrovat. Jaké bylo mé překvapení, když jsem vešel do svého pokoje a zjistil, že uklízečka ukradla všechny goldy co jsem rozházel po zemi !

Nikde jsem jí v hradu nenašel. Ta mrcha určitě vzala nohy na ramena a utekla někam do Buccanner's Den. Fajn, ještě že jsem myslel i na tuhle eventualitu a pár tisíc goldů si zamkl v truhlách. Vydal jsem se tedy ke všem mágům, na které jsem zatím narazil a kupoval od nich svitky do svého spellbooku a ingredience na kouzla. Jen za toto jsem utratil většinu peněz. Dále jsem nakoupil i pár kusů armoru a lepší zbraně, i když top-notch equip ještě nemám, stále je co ladit. Jen na tomto jsem zabil asi 2 hodiny.

Když už jsem byl ready, vydal jsem se do Jhelomu dobít Shrine of Valor. S menšími potížemi jsem to dokázal. Pak jsem zkoušel vzít lod a dojet po moři na Isle of Avatar k poslední shrine. Před ostrovem bydlela parta mořských šmejdů, které jsem nakonec po jednom dokázal vystřílet, ale zjistil jsem, že narozdíl od předchozích dílů se do zátoky už vjet nedá, tak jsem zklamaně loď zase zaparkoval v Magincii a ke shrinu se teleportoval. Následující bitka díky mým novým spellům už zvládnutelná. Takže všechny shriny už jsou osvobozené.

Co dál?

Předchozí kroky mě dovedli ke kočovným cikánům, kteří mají informaci o "tabletu" - tabulce ve stylu Rosetta stone, díky které by Mariah dokázala rozluštit gargoylskou knihu, kterou mám od začátku. Cikáni mi řekli, že jí najdu někde v Bucanneer's Den, tak jsem se tam vydal. V Denu v hospodě seděli 4 piráti, ehm, námořníci u stolu, tak jsem je důkladně proklepl a zjistil jsem, že jakýsi kapitán John tvrdí, že gargoyly jsou vlastně fajn týpci a vydal se s nima pokecat. Naposledy ho prý viděli v dungeonu Hythloth. Tak jo, zkusím to tam.

Nejdřív jsem ale chtěl udělat jeden quest, kdy potřebuju sehnat dračí vejce v dungeonu Destard. Šel jsem tam a už před vchodem na mě zaútočili dva draci a několik menších dráčků. Dost jsem je podcenil a byla to asi nejtěžší bitva zatím, nakonec jsem je na několikátý pokus dal (a zjistil jsem, že stále mám rezervy a musím postavy udělat ještě silnější). Vešel jsem dovnitř a začal hledat vejce. Vejce nikde. Mezitím jsem zabil další asi 4 draky, jednoho po druhém (dva draci najednou jsou průser). Bohužel se začali respawnovat a mě docházeli síly, tak jsem utekl. A potom podle mapy zjistil, že vejce jsou ve 4. patře a já byl teprve v prvním. Tohle bude ještě drsné.

Ale zpátky do Hythlothu. Vešel jsem tam a hádejte co. Draci. A tenhle souboj byl snad ještě těžší jak předtím. Nakonec mi došla trpělivost, vykouzlil jsem na celou partu neviditelnost a kolem draků prošel do dalšího patra. Tam už naštěstí byli jen jiné potvory. Došel jsem podle map (protože i v tomhle díle mě slepé bloudění v dungeonech nebaví) do 4. patra a tam našel... kapitána Johna!

Totální zvrat v příběhu. Dal mi slovník, abych rozumněl gargoylám a jedna se připojila ke mě do party. Díky tomu mě gargoyly při potkání nechtějí zabít. Vydal jsem se k nim do města a zjistil další info. Je to těžké zkratkovitě napsat, ale v podstatě je to tak, že jsem v U4 Codex nevědomky ukradnul gargoylám, jež ho našly už přede mnou. Kvůli tomu začaly zemětřesení a svět gargoyl se začal ztrácet ve voidu. Zbývá jim poslední město, zbytek je ztracen. Jediná možnost jak toto zastavit je: a) vrátit codex do voidu pomocí vortex cube (která byla ukradena) b) zabít avatara. Zvolil jsem možnost a) :D

Je zajímavé najednou sledovat, že Gargoyly vnímají Britanii jako Underworld, stejně jako my tak vnímáme jejich svět (proto je ted svět asi najednou placatý). Jsem z toho příběhu ted trochu zmatený a musím si to v hlavě ještě srovnat, jak to do sebe zapadá :) Skončil jsem uprostřed prozkoumávání jejich města. Vím akorát, že musím najít Vortex Cube, opravit Lens a vydat se do jejich templu, kde potřebuju něco na létání (asi ten balon který stále nemám?) - předpokládám kvůli tomu, abych se dostal na místo, kde hodim Codex zpátky do Voidu?

Tipuju, že jsem tomu dal už aspon 25 hodin a konec je stále v nedohlednu :)
Husty cteni, skoda ze me Ultimy minuly. Tedy s vyjimkou UO, takze alespon znam Moonglow (ta jsem moc nejezdil), Minoc (tam jsem jezdil tezit do dolu), Jhelom (tam jsem jezdil prodavat vendorum a mel tam chvili dum k pronajmu) apod..:)
Tak dneska to byla dřina, ale zážitky neskutečné. Pozor spoilery.

Začal jsem tím, že jsem si snažil vydělat nějaké zlatáky, což mi vůbec nešlo. Nakonec jsem našel poblíž Cove jeden most, který hlídali trollové, z nichž padaly truhly s až 80 goldy, což mi v tu chvíli přišlo super. Přecejenom v předchozích dílech jsem taky grindoval na trollech u mostu, tak jsem čekal, že tady to bude stejné. Jenže trollové po 4 pokusech jaksi zmizeli a pak už se objevovali zřídka, tak jsem se na to vybodl a jel prozkoumat Sutek's Castle (tam kde v pátém dílu bydlel Blackthorne) a co jsem tam nenašel - desítky králíků, aligátorů a dvouhlavých krav, na kterých se dá výborně expit slabší postavy, protože jsou slabí a respawnují se hodně rychle. Na opuštěném ostrově severo-západně jsou zase hydry, o kterých platí to samé.

Pak jsem zkoušel pohnout s některými questy. Hlavně tedy s tím hlavním, kde stále osvobozuji shriny. V linii Jhelomu jsem se dostal k tomu wtf momentu, kdy je nutné vzít si do party myš, kterou si následně můžete nechat. Dal jsem jí bumerang a přikázal jí, at zůstane vzadu, takže mě ted skvěle kryje. Už jsem jí i zvýšil level a sílu, aby dokázala unést i další věci. Ano, už má boty a nosí mi pochodně, plánuju jí dát plate armor :D

Po vyřešení Jhelomu, kde jsem svedl tvrdou bitvu o Shrine of Valor (mám pocit, že čím více shrine je osvobozených, tím je víc nepřátel u další), jsem se přesunul do Moonglow (nevím proč tomu pořád říkám Moonglade - zpropadené WoWko). Ty vole a tam jsem měl pár ragequitů. Snažil jsem se najít runu, takže jsem se nejdřív musel dostat pomocí Dispel field přes místnost plnou magických polí k jedné ženské, ze které jsem konečně vytloukl, že runu má jeden týpek, o kterém jsem záhy zjistil, že je mrtvý a pohřbený v kryptě. Myslel jsem, že přesně vím, kde je vchod do téhle krypty, tak jsem tam šel a bloudil ve 4.patrovém bludišti pod Moonglow a prostě jsem nemohl tu blbou runu najít. Nastal totální zmar a hodně sprosté nadávky :D Nemám rád nekonečné bloudění a chození v kruhu. Koukal jsem pak i na mapy na googlu a nikde nic.

Po dlouhém googlení, kdy jsem si konečně uvědomil, že jsem ve ŠPATNÉ KRYPTĚ jsem konečně našel tu správnou, jejíž vchod byl samozřejmě totálně prasácky skrytý za tajnou stěnou a několika bednami :D Prostě klasická Ultima (ale odpouštím jí, protože jsem pak zjistil, že do krypty vede ještě druhý vchod, který se s trochou štěstí dá najít). Nastala zase euforie, protože jsem našel spoustu kobek, které jsem mohl vykrást a trochu si přilepšit a nakonec i tu pitomou runu. Jako bonus jsem našel místnost s pěkným pokladem a z nějakého prapodivného důvodu jsem v logu viděl hlášky "child is poisoned", "child is critical", "child died" (? :D). Snažil jsem se to nebohé dítě zachránit, ale žádnou tajnou stěnu jsem nenašel (a podle mapy tam ani žádná není), takže tipuju že tahle místnost je napojená na jiný dungeon a tam nějaká potvora zabíjí děti :o).

Takže jinými slovy - zbývá mi osvobodit poslední shrine of humility. Ale když se tam portnu, tak mě totálně rozsekaj, budu se muset víc naexpit.

No a na závěr to nejlepší - vyřešil jsem problém s nedostatkem goldů. Řekl jsem si, že potřebuju nové spelly, tak jsem se vydal za jedním mágem, který má barák daaaleko na severu Britanie. Když jsem tam došel, došlo mi, že tam má tajnou místnost. Vykradl jsem mu jí a získal přes stovku gold nuggetů (daj se v mincovně směnit za goldy), z čehož jsem byl nadšenej. Tak jsem z tý jeho chajdy vyběhl, aby si toho nevšiml, že mám nacpaný kapsy a co nepotkám... wisps, o kterých jsem měl hinty od NPC, že se jich mám zeptat na nějaké tajemství. Wispové hned začali žvanit něco o tom, že jsou z jiné sféry a že chtěji tu knihu, kterou mám v inventáři a kterou jsem ukradl pod Moonglow, když jsem se motal v bludišti. Tak jsem řekl, že jo. A co se stalo? Všem (!!!) postavám naplnili inventář k prasknutí gold nuggetama !!!

Tak na to čumim a říkám si - ty vole... tohle udělám jinak - czech style. Loadnul jsem pozici, portnul se do hradu, všechny postavy jsem svlékl a vyházel jim věci z inventáře, aby měli maximální nosnost a vydal jsem se k chajdě znova. Wispové se neobjevili hned první noc, tak jsem musel s mojí úplně nahou partou bojovat v noci proti hadům, gremlinům a podobné havěti, ale nakonec přišli. A nasypali mi plné inventáře gold nugetů! Běžel jsem to hned směnit (omylem jsem zahodil i svůj teleportační orb, takže jsem se svými naháči běžel přes hory a louky s hrstmi plnými zlata) do mincovny, kde mi za to ženská dala zilion goldů. Pak jsem šel do hradu, kde jsem to všechno naházel do svého pokoje, kde ted na zemi nemám nic jiného než zlato.

Cejtim se ted jak Strýček Skrblík, koupu se ve zlatě. Ultima ftw.
Osvobodil jsem 5 shrinů z 8mi. Konečně mám loď, takže se to ted trochu rozjede. Stále mám ale nedostatek goldů, potřebuju je ted nutně na nákup nových spellů, abych mohl dělat třeba "dispel field" nebo open magic lock. Tak jsem zkoušel pár dungeonů. V prvním mě totálně vyprášili dva dragoni, ve druhém jsou všude zavřené mříže, ve třetím pár pavouků, kde jsem konečně nahrabal trochu věcí na prodej. Ale pořád je to málo. Já chci víc potvor!

Potřebuju najít gypsies aby mi řekli něco o "tabletu" a pak se vrátit za Mariah :D

A zjistil jsem, že země je placatá.
Je to na dobré cestě. Dneska jsem tomu dal asi 6 hodin a prošel jsem Britanii, Cove, Skara Brae, Empath Abbey a Yew. NPCčka jsou oproti předchozímu dílu hrozně ukecaná, dialogy zabírají spoustu času. Skoro jsem se nedostal k soubojům. I když teda hned na začátku jsem zabloudil ve sklepě hradu u Lorda Britishe a dostal jsem se do nějakého dungeonu, odkud jsem nemohl vylézt. Zpropadené bludiště :D

Další cíl je Paws, Trinsic a hlavně si musím našetřit na lod. Stejně twl, tohle mě sere. Už jsem jim 5x zachránil záď a pořád si tu lod musím kupovat za těžký prachy. Taky by mi mohli trošku pomoct :D
Začal jsem číst manuál (v práci - shame on me :D) a už ted jsem excited. Škoda, že nemám save z předchozího dílu, lze tu importovat postavu. I když kdoví jestli by to vůbec fungovalo.

Command buttons jsou stejné jako vždycky, vypadá to že to půjde ovládat kompletně na klávesnici, což je super. Do ovládání myší půjdu až v U7. Rozhodl jsem se, že zkusím rozehrát GOG verzi bez Nuvie a zkusím se aklimatizovat.
@Drolin (03.12.2015 15:20): Ne, na PC hodlám hrát jen občas a vybrané kousky. Momentálně v dlouhodobém plánu je dokončit sérii Ultima, QfG a dojet oba System Shocky :) Jinak semtam vyzkouším nějakou menší indie hru a to je celé.

U Nuvie je taky problém, že ten větší rozhled a třeba i změna "stínování" znamená, že vidím na daleko více políček okolo sebe a to asi těžko bylo plánované. Garriot počítal s tím, že uvidíš jen 5 políček okolo a to může být v některých situacích dost zásadní změna.
@90210 (03.12.2015 15:16): Mne nejaká hudba išla, hral som v Exulte. Ale viem že som tam niečo skúšal prepínať/nastavovať na začiatku ale bolo to len klikanie na položku v menu nič náročné. Nejaká z volieb mi normálne fungovala. Ale je fakt, že v Exulte s nastavuje kde čo a zo začiatku sa s tým treba pohrať.

Akurát mi to dosť často padalo do systému a musel som spúšťať znovu, ale vzhľadom na dobu spustenia+loading pár sekúnd to až tak moc nevadilo napriek tomu že to bolo fakt dosť časté.
Čiže savovať nepretržite je nutné.

@ugraugra (03.12.2015 14:44): Tyjo ja nemam silu ani na Ultimu 7, ktera by mela byt nejlepsi a je to prvni dil, kterej uz neni extremne oldskool. Parkrat jsem to uz rozehral, ale pokazdy me tam odradil nejakej technickej problem. Bud nesel zvuk nebo hudba. Zkousel jsem jak Exult, tak GOG verzi. Uz trochu pochybuju, ze se k tomu nekdy dostanu. Nejspis za 40 let v duchodu.
Fajn, měl jsem v plánu to dohrát před rokem a půl, ale nakonec z toho sešlo kvůli závažnějším věcem. Ted ale uzrál správný čas a do konce roku to chci dojet. Možná se k tomu dostanu už v sobotu, ale spíše spoléhám na vánoční svátky :)

Otázka ale je - hrát to v originále nebo s Nuvie enginem? Fakt nevim. U toho originálu mám problém, že okýnko je dost malé a mám z toho klaustrofobii, rozhodně bych preferoval větší rozhled, ale Nuvie prostě není 100% věrná kopie a to mi vždycky vadí :)
@Richmond (13.03.2014 21:55): Zvláštní, mě jde. A ano, předělání šestky do enginu Exultu - pro mě ideální kombinace. Popravdě styl šestky s malým okenkém není, jak jsem před pár týdny zkoušel, nic pro mě. Takže zahrát si ji takto bych jen uvítal.
Tak Chet už U6 dohrál. Musím říct, že obrázky na mě působily hodně pozitivně. A co mě šokovalo byl počet NPC, které mají vlastně každá unikátní obličej. Uvidíme, jak dopadne final rating, ale řekl bych, že to bude hodně vysoké číslo.
Noir mě zajímá a na Harvestera jsem viděl ukázky... Dokonce jsem si ho i (pokoutně) sehnal, ale začátek nic moc;-)
90210: Docela jsem zvědavý co řekneš na Harvestera až ho vyzkoušíš :).

Jinak koukám, že gog nepřidal hd wallpapery.
Doufam ze bude brzo nasledovat sedmicka a osmicka. A System Shock 2, Noir, Harvester...