@90210 (28.04.2021 11:39): Nedohratelný raketky, vím o čem mluvíš :) R-Type 2 do toho jsem ve videoherně kdysi naházal tuny dvoukorun a prostě ne. Napojit se sice dalo, ale člověk začínal od začátku bez zbraní a stejně neměl šanci. Dohrál jsem to až díky MAME a savestates.
@Han22 (27.04.2021 17:01): Raptor a Tyrian byla takova PC masovka. Pekna grafika, vcelku pohodova obtiznost. Prijemne se to hralo, ale za me to trochu postradalo ten stylovy feel nedohratelnych starsich raketovych strilecek. Raptora jsem snad ve svem raketkovem obdobi dohral hned na prvni dobrou.

@Phoenix (26.04.2021 13:18): Nojo, pravda. Ony jsou casto ty fajfky 'dohrano' zavadejici, nekteri hraci si odskrtnou hru, kterou ani nedohrali, ale to neni tvuj pripad. Nasel jsem tento Amiga longplay, tak na to mrknu, borec to dohral taky. BTW nehral to nekdo na Amize? Je mozny, ze ta absence continues a tim padem prepalena obtiznost byla jen zalezitosti PC?

@Artran (26.04.2021 16:42): Tyrian byl super, pamatuju si skvělou muziku a pestrobarevnou výzbroj to jak graficky tak možnostmi. Navíc jsem ho dohrával poprvé přesně v den svých 18tin před sto lety :) takže trošku nostalgie. A před dvěma lety naposledy, bohužel z nějakého záhadného důvodu jsem zapoměl napsat koment. Raptor mi vlastně ničím nevadil, ale je to prostě taková ta sériová výroba Apogee, žádná extra variabilita nepřátel, prostředí či zbraní.

Lo</a><a class="minor" href="/hp384015" target="_blank" rel="noopener" data-dh-reply-code="hp384015">ndo Mollari (26.04.2021 17:04): Tak nějak tak :) Ale tuším že v té době kdy recenzenti byli herní bohové by to nikoho ani nenapadlo, maximálně by si hráč řekl, že je lama, nebo co se tenkrát používalo za výraz :) Každopádně jsem mrknul na recenzi ve Score, celkem jsem se zasmál, moc se o hře nedověděl, ale Andrej zmiňuje v jedné větě že "obtížnost je trochu vyšší" a dle popisu a obrázků se do konce nedostal.
@Han22 (26.04.2021 14:33): Recenzent sadista - myslíš něco jako "kupte si tuto arkádu na odreagování po těžkém pracovním dni, účtenky za zlámané joysticky a gamepady posílejte prosím k proplacení na adresu redakce"? =)
@Han22 (komentář): Já jsem se kdysi dostal do třetího světa. Oproti Raptoru jsou Tubular Worlds mnohem lepší. Raptor byla celkem nudná hra, Nejlepší je ale imo Tyrian Toho kdysi ve Score hodnotili naprosto nepatřičně. Navzdory tomu, že to je celkem snadná hra, tak je velice variabilní a tudíž zábavný. Navíc má skvělý soundtrack.
@Londo Mollari (26.04.2021 07:03): Možná byl recenzent tak trošku sadista a taky je možný že dostali nějakou review verzi, kde máš zpřístupněné nějaké vývojářské cheaty, aby se novináři dostali dál.

@90210 (26.04.2021 10:41): To memorování by možná fungovalo v normálním kole, ale třeba v bossfightu ti to nepomůže. Ve třetím světěm prolétáš takovou obří lodí, jsou tam vyskakující ostny, zjevují se letadla, musíš prostřílet určité kuličky a zničit asi 4 části lodě, než se vůbec dostaneš k jádru které musíš zničit. Tam jsem přesně věděl co dělat, ale stejně chcípal a chcípal a chcípal.

A i v normálním světě je na obrazovce občas šílený chaos a naprosto titěrné střely, kterých si nevšimneš a KO. Přesto si nemyslím, že by to bylo obtížnější než třeba R-Type, jen prostě tvůrci "zapoměli" dá možnost continue.
@90210 (26.04.2021 10:41): Já jsem to dohrál také :-) Ovšem klobouk dolů před Han22, který ukládal jen na začátku levelu, má frekvence ukládání byla podstatně vyšší.

A je to přesně jak píšeš, jediná možnost spočívá v kompletní memorizaci postupu. Ovšem někdy se toho na obrazovce (a také mimo ni) děje tolik, že je to prakticky bez šance.
@Han22 (komentář): Jsi mozna jedinej clovek, kterej to dohral, byt nepoctive. Ja jsem to poctive dotahl jen do poloviny hry s tim, ze jsem to ale hral denne pomerne dlouho, ma to navykovou hratelnost. Dohrat se to da jedine tak, ze si hrac namemoruje kompletni postup a pak nesmi udelat zadnou chybu, maximalne v prvnich par zonach se to da jeste zachranit, ale pozdeji ne. Jo a ma to taky multiplayer na 1 kompu, takze idealni na hrani ve 2, kdy se sance na preziti vyrazne zvysuji.

@Londo Mollari (26.04.2021 07:03): Njn ty recenze byly mnohdy uplne mimo, jsem toho nazoru, ze sila Score nebo Excaliburu byla hlavne v celkovym feelu casopisu a atmosfere, recenze byly spis pro pobaveni a Provaznik byl zrovna hodne sucharskej recenzent.
@Han22 (komentář): Juknul jsem teď do Excaliburu 31 na recenzi od Dolphina a řežu se smíchy. Prý "...doufám, že jsem několika z vás dal dobrý tip na oddechovou hru." A to napíše ke hře, o jejíž nelidské obtížnosti se všeobecně ví. O obtížnosti celkově ani slovo. Zajímalo by mě, jak daleko to tehdy dohrál.
Dohral to nekdo v singlu? POdle me je to tezky jak samo peklo, dotahl jsem to maximalne k bossovi druhy urovne.